Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Luthien's Song

• Please log in to reply
10 replies to this topic

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
От година и половина някъде се занимавам с правене на музика с помощта на миди кийборд и един куп програми, плъгини, семпли и саундфонтове. Правя музика непрофесионално (поне допреди месец-два бе така) - тоест това ми е само хоби и начин да запълня свободното си време. Може да се каже, че все още съм начинаещ... Имам направени над 40 парчета, като половината от тях са саундтраци (обожавам епичните саундтраци - "Властелинът на Пръстените", "Смело сърце", Гладиатор", "Хрониките на Нарния", "13-ят Войн", "Конан" и т.н...), но също така имам и някои рокерски парчета, техно парчета, както и някои по-експериментални композиции.

Та специално за "Luthien's Song"... Tова е сравнително нова композиция. Исках да звучи нежно и лирично, но в същото време и малко тъжно. Не знам дали съм се справил. Тази версия, която ще чуете (която се надявам че поне някой ще си направи труда да чуе) е демо версия. Композицията след два-три месеца някъде ще влезе в студио за миксиране и мастериране. Също така някои от инструментите ще бъдат исвирени на живо - цигулката, флейтата, а може би и акустичната китара. Най-важното - ще участва оперна певица. В сегашния вариант има женски глас (използвал съм семпъл с гласа на германската оперната певица Ирина Брочин), който не пее, а само ааа-ка :D . Първоначално смятах оперната певица, която ще участва в парчето, да направи същото - да ааа-ка само :D , но после реших, че може да пее. Така че най-вероятно ще има пеене, което пък ще доведе до някои промени в структурата и аранжимента на парчето. В момента се опитвам да напиша някакъв подходящ и тъжен текст, но незнам какво ще се получи, защото да си призная съм доста слаб в словоизлеянията. Самите вокални партии са малко - следователно текста трябва да е доста кратък, но все пак ме затруднява. :(

Парчето може да го чуете от тук ---> LUTHIEN'S SONG.
В този сайт са качени и още 9 мои инструментала, така че който има желание може да ги чуе. Ще се радвам да чуя вашето мнение, препоръки или критика за музиката, която правя и най-вече за композицията "Luthien's Song", заради която отворих тази тема. Пак казвам - това е само демо версия. В крайния си вариант парчето ще звучи по малко по-различен начин, както и, разбира се, саундът ще е на съвсем друго ниво. :rolleyes:

Layrelin

Layrelin
  • Потребители
  • 83 posts
:) Браво!Хареса ми! Нямам търпение да чуя песента в крайния вариант. :)
Ná Elbereth veria le, ná elenath dín síla erin rád o chuil lín.

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Радвам се, че парчето ми ти е харесало :)

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Ехааа..готино е да видиш колега, правещ интересни парчета :)
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Arwen_Evenstar

Arwen_Evenstar

Vampire

• Потребители
  • 202 posts
Aresius,винаги са ми харесвали песните ти.Още като чух първите в metal-obsession ми подействаха много силно.Продължавай все така ;)

Офф/Там съм TheAngelInBlack,но нещо не мога да си вляза с акаунта,затова така зачезнах,радвам се,че се засичаме тук.
I said I need you, does that make me wrong?
Am I a weak man, are you feeling strong?
My heart was blackened, it's bloody red
A hole in my heart, a hole in my head?

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts

Aresius,винаги са ми харесвали песните ти.Още като чух първите в metal-obsession ми подействаха много силно.Продължавай все така ;)

Офф/Там съм TheAngelInBlack,но нещо не мога да си вляза с акаунта,затова така зачезнах,радвам се,че се засичаме тук.

Ами ако искаш аз ще ти изтрия акаунта, а ти се регни пак

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Наистина е много хубаво. :cry[1]: :thumb: :thumb:
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Liery

Liery
  • Потребители
  • 124 posts
Браво готино е :thumbsup3: В коя гама си го писал.
I can't remember anything
Can't tell if this is true or dream
Deep down inside I feel the scream
This terrible silence stops me

Ireth Alcaril

Ireth Alcaril

Ентруга

• Потребители
  • 16 posts
Леле, като гледам май само аз не правя музика. :P Парчето ми харесва изключително много, радвам се, че попаднах на линка. Жалко, че няма начин да се дръпне:P Ще очаквам с нетърпение окончателния вариант на песента, сигурна съм, че ще се получи чудесно. :) Между другото, вмомента слушам "Sunrise In Fairyland" и също много ми харесва, наистина си те бива.
И, да, искам да съм председателка на първия ти фенклуб^^

Щом пролет идва в нива, в двор и расне житен злак,
щом Цвят обсипе плоден клон като внезапен сняг,
щом слънце грее и дъждец в лъчите му играй,
не чакай да се върна аз — красив е моят край.

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 336 posts
Парчето страшно много ми хареса :thumb: Продължавай в същия дух.

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Благодаря на всички за добрите коментари. :)

Последно взех решение да няма текст, защото ако има пеене, това ще доведе до промяна на структурата (тъй като в сегашния вариант няма достатъчно пространство за вокалите) и вероятно да преаранжиране на парчето, а това стане ли... ами парчето просто вече няма да е същото, може би атмосферата ще се изгуби. Затова пеене няма да има, но в края на парчето (където се чува само хора и обоето) женски глас ще прошепва "Gar vethed e-chúnen, go hon bedithon na meth." :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users