Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

БГ Толкин Фест 2008

• Please log in to reply
132 replies to this topic

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Един много сериозен въпрос. Тъй като Бадъмба още не е сигурна дали ще идва => няма с кой да пътувам и евентуално да ме ориентира из Пловдив :( , съм в едно доста неприятно положение. Дали ще се намери добър човек да ме посрещне от гарата или ще трябва да бродя из улиците и да пищя за помощ докато ви намеря? :huh: Някъде четвъртък ще потвърдя дали ще имам нужда от ескорт или изобщо няма да се явя поради липса на финансова помощ и съчувствие от родителското тяло. <_<
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Ахам, чудех се дали като един уж-почитател на Толкин да не намина(надявам се няма нужда да ме знае половината интернет пространство).Та тогава бих могъл и да помогна на Mocking-bird.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Ами, аз също се чудя дали да не дойда, защото досега не съм била. Но пък от друга страна, не познавам никого. Иначе поне няма нужда да пътувам, само към 30-40 мин. пеша.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Ами, аз също се чудя дали да не дойда, защото досега не съм била. Но пък от друга страна, не познавам никого. Иначе поне няма нужда да пътувам, само към 30-40 мин. пеша.

Хехе, аз също не съм бил точно на този Фест, но това няма да ми попречи ни най-малко :) Ако всичко, което трябва да направиш е да пропътуваш 40 мин, не би трябвало да те спира факта, че все още не познаваш никого. Този пропуск ще поправим веднага като дойдеш.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Добре, тогава най-вероятно ще дойда. Да се засили пловдивското присъствие. :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
А софиянци кога и как смятат да пътуват към Пловдив? :rolleyes:
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Дойдох, видях, прегракнах :)
Вие, весели мои хобити, сигурно още пиете, докато ние с Дени кротко и буржоазно вече си хапваме кюфтенца в София.
Беше приятно - видях хора, които отдавна не бях виждал, както и други, които няма да ми омръзне да виждам и по сто пъти на ден. За мен това само по себе си е празник. Конкурсът за лембас ме възхити, не се шегувам. Не чух всичко, което се каза за пътния хляб, но опитахме от всяка питка и трябва да кажа, че за мен просто имаше четири първи награди. Не е от любезност - наистина беше вкусно и определено засищащо :)
Представянето на Калоян не ме изненада - в смисъл, че беше прекрасно. Чел съм текста на "За приказките" в друг, по-тромав превод и да чуя още веднъж същите мисли на Толкин, поднесени по по-хубав начин и придружени с изящния коментар на Калоян си беше удоволствие.
За ужасната игра с въпроси поднасям личните си извинения ;)

П. П. Ресторант "Алафрангите" е временен водач в личния ми топ тен на най-лошите заведения за обществено хранене в Галактиката - поставям го дори пред стола на Железопътния работник.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Еми да го включваме тогава тоя ресторант в 'Пътеводителя на Галактическия Стопаджия'.
BTW много ми хареса лекцията за средновековния град ...тъкмо си мислех че това е благодатна тема за един Пратчет.

П.П. А някой знае ли какво трябва да си нося за пикника утре(астрономическо днес)?

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts

Дойдох, видях, прегракнах :)

Много исках вчера да го направя, ма нА, не успях! Исках не да те поздравя, а да ти благодаря за музиката : )
Благодаря!

Едно на ръка, че имам лични причини за блаженство, свързани с представите ми за Средната земя, но от друга страна ти ни нанесе страхотна изненада : )
Въобще допринесе за това тазгодишният Фест да бъде наистина многопосочно различен.
/Без да броим предложението да бъде прекръстен на Манол Фест :Д/

На Калоян, слава богу, поне се опитах да му благодаря още вчера. Онова усещане за Толкин и Средна земя, което той ми дава, никога не съм получавала от другаде. Благодаря ти, приятелю!

За домакини и организатори няма да ми стигнат прегръдките никога : ))))

Благодаря и на всички хубави и загрижени хора, които дойдоха да поговорим какво искаме, за да го направим. Арменелос е много скъп за нас, приятели!

/По-кратка никога не съм била :Д
Искам Грамота! : ) /
Обичай съдбата си

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Това беше най-добрият Толкин фест досега;супер;голям беше.
Започвам с едно нещо,което не ми хареса - нямаше го в "Програмата".Фестът,де.
Другото - нямаше микрофон.Да,има го и моментът,че който иска да чуе,сяда напред и слуша,но това не може да бъде оправдание - не че някой го е използвал де,примерно говоря. :)
И третото - лекцията на Калоян просто не трябваше да е в края,когато всички бяха суперизморени,залата беше тясна и нямаше облегалки,а седяхме на възглавнички на пода.Един труд по литературознание е като учебник по език - изтървеш ли нещо,може и да хванеш следващото,но само като фрагмент.А цялостната нишка се губи.
Мнението си за тези неща го казах на когото трябва;просто ми е интересно дали и другите го споделят.

Иначе лично на мен най ми харесаха дискусията на Стелла и лекцията на Манол за куртоазната любов,но това вече е въпрос на личен вкус.Относно първата - готино е,когато има някаква дискусия по добре позната на всички история,това дава възможност на всеки да се включи,а не само няколко души да си разменят реплики.Даже и аз се обадих,най-малкото,че това е любимата ми част от "Силмарилиона".Това за куртоазната любов пък беше суперинтересно;много ще се изненадам,ако някой има различно мнение.И не само - беше свежо. :) А представянето на не-знам-си-какво-беше(май статия на Емилия Карабоева) го изтървах,за което съжалявам. :)

Сега съм суперизморен и доволен.

П.С. Миналата седмица сънувах,че идва Пратчета (онзи тип от по-ланшния фест;ако не го помните - по-хубаво ;р) и печели ЛАРП турнирчето.Ама явно подсъзнанието ми е било в страхотна заблуда. :D

Едит:евала на Петко,Ар и който там още организираше цялата дандания.Самият аз изтърчах за един вестник и помогнах за настаняването,развеждането и изпращането на някой и друг гост и разбирам каква положителна енергия носи.Вие сигурно сега пращите. :) На Манол за Манол феста.И на всички останали.Хора,велики сте.
Posted Image

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Много беше хубаво. Само това мога да кажа. За първи път присъствах и ми беше страшно интересно. Така че със сигурност бих го повторила. :) Нищо че не познавах почти никого (освен гаджето ми де), пак беше много приятно.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Изключително доволен съм от начина, по който протече Феста.

Първо, да подкрепя Мери - имаше пукнатини, които си проличаха в неточните моменти, като липсата на микрофон. Това е недомислица на организаторите, за която лично се извинявам. Имахме възможността да направим Феста по-чуваем, но просто не се сетихме; ще ни стои като обеца за догодина.
Що се отнася до лекцията на Калоян, то аз не мога да се съглася, тъй като през цялото време трябваше да съм на няколко места и адреналинът ми беше в повече. Просто не съм представителна извадка и това, че се учудих, когато видях дремещи хора в залата, не е показателно. Приемам като забележка времевото ситуиране на лекциите - това е нещо, което също бихме могли да изгладим и върху което ще помислим повече за 2009-а.

Не "въпреки", а и заради гореизброените причини, аз самият се почувствах повече от прекрасно на Феста. От откриването, прожекцията на "Ringers: Lord of the Fans", през цялата събота с изненадите и очакваните моменти, та до днешния чудесен пикник - за мен всичко имаше смисъл. На въпроса "Защо?" отговор могат да дадат само снимките на лицата на присъстващите. :)

Огромно БЛАГОДАРЯ на Ганима за гривничките! Повече от невероятни са. =))

Искам да се извиня на всички, които дойдоха днес на пикника и преходът им дойде в повече. А на всички останали, които са се радвали дори наполовина, колкото и аз - палци горе. :thumbsup:

Много моля всеки, който има мнение за Феста и желае да го сподели, да пише тук. =) Изключително важно е да знаем какво прави лошо впечатление, за да го изглаждаме с времето. :)

P.S. Благодаря на всички, които помогнаха за организацията, на всички, които донесоха уредба (:Р), разнасяха столове и споделиха удоволствията с нас. =)
P.P.S. Изпращайте снимки и клипове на ЛС/e-mail/skype/както се сетите, за да ги качваме на сайта. : ))
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Беше супер яко, най-забавни ми бяха ЛАРПаджиите...абе нали последния щеше да е Ларпаджия...познахме все пак :)
А, и микрофона е добра идея, както и може би по-голямо разнообразие на лектори(Манол да не се обиди, бих го слушал цял ден, особено за градовете и куртоазната любов).Надявам се догодина и аз да мога да допринеса към този аспект(ако ми позволите).
И...много малко есета бе хора, засрамете се!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Roxanne, хубаво, но защо не се обади :) Имаше толкова много непознати за мен лица и със сигурност съм пропуснал да се запозная с много хора.

Я, значи са били "дремещи" в събота вечерта! Аз си мислех, че само аз съм клюмал вече :)

Не мога да не благодаря на хората, които участваха в организирането на Феста. Много от нещата няма дори да ги разберем, че са направени (ако не ги споменат други хора) - като тичането до центъра в голямата почивка, за да се напечатат грамотите, подреждане, дори такива неща като лично ангажиране по настаняването на хора (тук искам да благодаря на Весо (Вега) за невероятното гостоприемство - човече, ти си уникален!). Дори непопулярният факт, че хора участваха с лични финси на различни етапи от организацията прави проведеният Фест много ценен като явление. А какво да кажа за онези малки брошки... - беше много мил жест, напълно безкористен и на добра воля.
Та просто исках да благодаря за всичко това, което сте свършили.

На този етап си мисля, че следващата година Фестът може да почне поне от обяд в петък:) На мен пак няма да ми стигне, но колкото повече, толкова повече! Мисля, че повече хора ще изявят желание за лекции/теми/есета. Мисля, че като мине емоционалната част, може да започнем и с някои практични идеи за следващия път. Нищо, че има една година до тогава. Сега осъзнавам колко бързо е минало времето от миналата година, когато беше предният Фест.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Еми, честно казано съм малко срамежлива да се запознавам освен ако някой не дойде при мен и ме заговори. Аз си седях най-примерно и слушах лекциите. За това май ме бива повече, поне по мои наблюдения. Приятелят ми няколко пъти ми каза да се запозная с хората... ама аз не. Сега съжалявам за това.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Първо, ето ви картинка:
Posted Image

И аз като Мери мисля, че това беше най-добрият Фест досега, макар че не съм била на този през 2007ма. Мястото ми хареса, начинът на провеждане ми хареса, нищо че нямаше микрофони, аз чувах, когато исках да чуя. И аз малко съжалявам като Roxanne. Имаше много хора и аз имах план да ходя няоколо и да снимам всеки и да го питам за ника му, за да направя една хубава галерия след това, но този план никак не се осъществи.
Няма да казвам за някакви единични неща, които ми харесаха. Всичко ми хареса (от програмата имам предвид). Имах някакви "забележки", обаче сега като се сетя и всъщност нямам никакви. Но по-конкретно искам да благодаря на хората, които играха с мен покер, на тези, които пекоха лембас, и по-специално на майката на Анар, която ме спаси от гладна смърт поне два пъти! А, и за гривничките. Та нямаше да се впускам в подробности.

Беше много хубаво. Вие всички сте чудесни хора и много приятна компания и ще чакам снимки от пикника, където не бях. (:
The main thing in life is to know your own mind.

Adanedhel

Adanedhel
  • Потребители
  • 120 posts
Не можах да се сдържа и сигурно ще се повторя, но те заслужават - Благодаря! на организаторите - на следващия фест аз ще ви връча грамота за всичко, което правите.

Не можах да не се удивя на енергията на Анар, Ар, Берен и всички други, които тичаха да посрещат, настаняват и развеждат гостите от единия край на Пловдив до другия.

Неимоверно съм щастлив, че видях толкова много стари приятели, за които много се бях затъжил, и още повече, че успях да се запозная и с много нови (за мен) хора - благодаря ви за прекрасната компания! Без вас просто нямаше да е същото. Tук не мога не спомена и Мария Карадечева, която ни обгрижваше с всички сили за да се чувстваме комфортно и всичко да протече гладко.

Бях много впечатлен от лембаса, лембаса и кюфтетата... от лембас - поздравления на участвалите. Имам предложение това да се превърне в ежегодна традиция. Благодаря на Манол за невероятния му принос към БГ Толкин Фест 2008, както и на другите лектори. За съжаление, по стечение на обстоятелствата пропуснах някои много важни събития, за което искрено се извинявам. (бис бис...)

Особено се радвам да чуя, че "За приказките" се е харесала на някои от вас - без вашата подкрепа едва ли щях да имам сили да продължавам. А за дремещите - лошо няма. Нали приказки се четат за лека-нощ-деца, т.е. явно са имали нужният ефект :)

Честно казано, не ми се искаше да свършва - трябва догодина да го направим поне една седмица :) И давайте снимки насам, хора - те ще ме топлят в студените зимни нощи до идването на БГ Толкин Фест 2009 - пети поред!!

ПП. Обещах някои работи на някои хора, но нали съм си зле с паметта - моля, драснете по бележка да ме подсетите. :/
ППП. Много жега в тоз Пловдив, бре.. Да живеят студените вирчета и пикниците!
Posted Image

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Пеенето на Манол :mellow: - страхотно, страхотно. Цялата обстановка по време на пеенето - градината, публиката, тишината - такова спокойствие, което самото пеене не само не разкъса, ами точно обратното - вплете се уникално в него.

Като цяло съм много доволен от Феста и цялостното настроение, което витаеше между хората през тези три дни. Благодаря на всички, които дойдоха и допринесоха за тази така приятна атмосфера. Опияняващо е.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Искам паааак! :dance: Много беше хубав този фест- и лекциите и хората интересни. А накрая завърши с добро шоу. :P Евала наистина на организаторите задачата им хич не беше лесна. Догодина пак съм там :thumb:
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

alexis

alexis
  • Потребители
  • 5 posts
Здравей те.Бях на феста през вторият му ден.Много ме накефи всичко,за това бих искал да намеря снимки от събитието.Видях много хора с камери и фотоапарати...така ,че ако някой може да ми каже как да си намеря снимки ще му бъда мега благодарен!!! :dance:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users