Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Фест 2012

• Please log in to reply
89 replies to this topic

Poll: Фест 2012 (30 member(s) have cast votes)

Харесва ли ви идеята Фест 2012 да се проведе в Асеновград?

1. Да. (22 votes [73.33%] - View)

Percentage of vote: 73.33%

2. Не. (8 votes [26.67%] - View)

Percentage of vote: 26.67%

Vote Guests cannot vote

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Мерси, че отново повдигна темата за Феста, колкото и да не съм съгласна принципно с предложението за Асеновград. :)

Елерина, какво стана с твоя човек, който искаше да помага? Ако още има желание, можеш ли да ни свържеш с него? Ако вече не иска или не може да участва, кажи, за да започна аз да търся зала в София. А ако някой тук смята, че може да уреди зала в Пловдив, да казва.

Да видим всъщност какво ни трябва: зала за... да кажем 50-100 човека, с възможност за прожектиране на презентации и филми, на лесно достъпно място. Изпускам ли нещо?

След това трябва да се определи датата. Искам да помоля всички да кажат, ако могат, кога биха предпочели да бъде Феста и кога НЕ могат да присъстват, за да изберем дата, удобна за най-много хора. Аз ще бъда в Германия в края на май (последната седмица, ако правилно си спомням), през останалото време нямам проблем; казвайте вие. А, и е добре датата да не съвпада с изпитните сесии в университетите, матурите, приемните изпити и т.н., защото доста от посетителите на Феста са студенти и ученици.

Можем паралелно с това да започнем да мислим и за темите, презентациите и изобщо програмата. Ох, ето какво забравих горе, да има място за уъркшоп в залата! Има ли някой навит да води уъркшопа?

Също така, кой е правил дизайна на тениските от предишните фестове и дали ще може да направи и сега? Ще трябва да потърся къде могат да се направят самите тениски, и да видим по колко от кои размери...

Това ми напомни - на първите фестове се продаваха разни ръчно изработени украшения, изрисувани чашки и т.н.; кой ги правеше и в състояние ли е пак да се заеме? Впрочем, Ар, ако са останали от медальоните с руната на Толкин от последния фест, предполагам ще можеш да ги донесеш на следващия?

После ще трябва да се заемем с рекламата, но това е след като се определи датата и мястото и се постигне някаква яснота за програмата.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
За мен са удобни всички почивни дни. Предпочитам да не е в най - големите горещини; времето около началото и края на лятото би било чудесно :)
Да добавя ,че не съм против Фестът да се проведе в Асеновград.

Edited by Finarfin, 17 февруари 2012 - 11:29 .

Rogue's Gallery

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Ходи ми се в Асеновград, писна ми да се правя, че ми е кеф да ходя на фест в София.
The main thing in life is to know your own mind.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
:D
Не си мислете, че искам на всяка цена да организирам каквото и да е, просто ви предлагам един вариант и ви казвам как стоят нещата :)
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Предложението за Асеновград е свежо, безценни. Нямам нищо против, стига да е през почивните дни.

С Фин може да се организираме и да се понесем заедно. А? :)
защото моят гарван е зелен

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Аз силно предпочитам Асеновград пред София.
Калина, медальони има. :-)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Щом и Страйдър е за Асеновград, вече се предавам. :D

@Коруин, как стои въпроса със залите в Асеновград? Ти беше споменал нещо за зали в библиотека, предполагам вече си ги виждал - за колко хора са, има ли възможност за прожектиране на презентации и другите неща, които изброих в предишния си пост?

А тези културни празници, впрочем, кога са точно? През целия май ли, или определени дни? Знаеш ли какво точно се има предвид под "организационна помощ", за какво по размер финансиране става въпрос и какви са условията за него?

Ако наистина стане през май, няма да е зле да започнем да подготваме програмата. Който има идеи за презентации, теми или нещо друго... да се обърне към Коруин, защото той организира :P Аз теоретично, ако се наложи, бих могла да пооправя и изнеса втората тема, която бях подготвила за миналата година (за авторите, повлияни от Толкин). Имах някакви идеи за дебати и други неща, но съм ги забравила... :geek:

Добре, значи има медальони. :) Сега някой знае ли все пак как стои въпроса с тениските и ръчно изработените неща? Никой ли не помни кой ги е правил?

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Упс, пропуснал съм да отговоря за тениските.
Аз и Петко се занимавахме с това и ги правихме. Даже има останали още малко в мен, но някой са брандирани за 2009г. Феста.

За ръчно изработените неща не съм сигурен какво имаш предвид. Гани правеше едни много готини гривнички, мисля, че Ия и Мелиндор също бяха правили някакви неща.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Ами лично аз имам: чашки, изрисувани с мотиви по Толкин; кожен книгоразделител с герба на Гондор; камъчета с рисунки по Толкин; един от старите медальони с руната; някакво кръгче с неопределено предназначение, което май представляваше нечий герб; някакви малки... чинийки? пепелничета? неща? във формата на кръг и листо, пак изрисувани; и още няколко подобни предмети, които съм затрила някъде. Всичко това е купувано от първите Толкин фестове (първите два или три, определено най-първия), където някой изработваше тези неща. Сега като спомена, май наистина Мел беше от хората, които се занимаваха с това.

За тениските - а, прекрасно. (Да се чете - падна ли ми сега :spiteful: ) Кажи сега кой е правил дизайна и в състояние ли е да направи нов за нови тениски? (Това не пречи да се продават и старите, разбира се.) А самите тениски къде са купувани и щамповани и на какви цени?

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Ще ви отговоря по-пълно в средата на идващата седмица, а с подробности, точни цифри и детайли - вероятно малко по-късно.

Засега основното, което мога да кажа е:

- майските културни празници са във втората половина на май (обикновено) - 18-29.
- Залата в библиотеката беше личното ми предложение, което дадох преди доста време с идеята аз да го осигуря. Сега, с подкрепата на общината, вероятно ще получим зала в старинното училище в града, която побира ...е, не мога да кажа бройка сега :) Увериха ме, че ще ни бъде осигурена мултимедийната техника, както и вероятно достъп до Асеновата крепост и т.н.
- Не мога да говоря и за конкретни суми, защото не сме говорили толкова подробно.
- за темите - тук мисля, че ще имам нужда от помощ, при това голяма :)

Повече - когато се срещна с 'представителите на местната власт'.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
На Бързоходица вяра да нямате ;) Това за ходенията по фестивали и други събори Толкинови някога може да е хващало дикиш, но откакто аз съм тръгнал по тях - само обещания, в най-добрия случай! Естествено, ще се радвам този път да не е така и да не се окажа прав :)

Иначе, аз от 27. май до 2. юни включително по всяка вероятност ще съм на похода Козлодуй-Околчица. За други дни (и месеци) засега не мога нищо да кажа, но нека се брои като "по-скоро мога да присъствам".

32

bdk---rohan.jpg

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
И ако може някой от организаторите на предишните фестове да ми пише на лично какви пари е била организацията...

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Ами лично аз имам: чашки, изрисувани с мотиви по Толкин; кожен книгоразделител с герба на Гондор; камъчета с рисунки по Толкин; един от старите медальони с руната; някакво кръгче с неопределено предназначение, което май представляваше нечий герб; някакви малки... чинийки? пепелничета? неща? във формата на кръг и листо, пак изрисувани; и още няколко подобни предмети, които съм затрила някъде. Всичко това е купувано от първите Толкин фестове (първите два или три, определено най-първия), където някой изработваше тези неща. Сега като спомена, май наистина Мел беше от хората, които се занимаваха с това.

За тениските - а, прекрасно. (Да се чете - падна ли ми сега :spiteful: ) Кажи сега кой е правил дизайна и в състояние ли е да направи нов за нови тениски? (Това не пречи да се продават и старите, разбира се.) А самите тениски къде са купувани и щамповани и на какви цени?

Дизайните сме ги мислили и правили с Петко. Тениските не съм сигурен откъде са купувани, някъде на едро. Петко се занимаваше с това.
Щампите са правени в Пловдив, в някаква много забутана печатница.
Аз обаче надали ще имам време пак да се занимавам с това.

Иначе сега като споменаваш тези сувенирчета ми хрумна, че може да се направи някакъв конкурс за ръчно изработени неща по Толкин. Не е като да няма креативни хора наоколо. :-)

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Щом е втората половина на май, остава само да се надявам, че ще е през уикенда на 19-20, а не 26-27, защото заминавам на 23-ти...

За тениските - ще се опитам да потърся тениски на едро и някакво място, където да се шамповат, но не мога да гарантирам, че ще намеря. А и да намеря, трябва някой да направи дизайна.

А, браво, много добра идея за конкурса. :)

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Щом е втората половина на май, остава само да се надявам, че ще е през уикенда на 19-20, а не 26-27, защото заминавам на 23-ти...

За тениските - ще се опитам да потърся тениски на едро и някакво място, където да се шамповат, но не мога да гарантирам, че ще намеря. А и да намеря, трябва някой да направи дизайна.

А, браво, много добра идея за конкурса. :)

И тениските също са от Асеновград, дори знам къде се намира магазина :D

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Чудесно, значи и правенето на тениски остава за теб :D

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Е, поне се надявам да ми изнамерите дизайн, а? :)

Edited by Corwin, 19 февруари 2012 - 03:57 .

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Само напомням за идеята за "сценка" по битка с Балрог, "изиграна" от хората с огньовете, дето обикновено са на часа на земята. Ако някой има връзки с тях, може да им пише?
The main thing in life is to know your own mind.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts

Предложението за Асеновград е свежо, безценни. Нямам нищо против, стига да е през почивните дни.

С Фин може да се организираме и да се понесем заедно. А? :)

Можем, що да не? :yes:
Rogue's Gallery

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Като дата изглежда 19-20.05 ще е най-удобно за всички, съгласни?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users