Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

А "ХІ български Толкин фест 2015"?

• Please log in to reply
88 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Ще го бъде ли? Примерно в края на лятото или нещо такова? (Не бих искал аз да съм организатор, не съм добър по тая част.)

Edited by Menedhel, 17 юни 2015 - 05:48 .

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Аз не съм и мислила, че няма да го има. С двете си ръце ще прегърна всяко предложение, а може и да дам идеи.

Браво на Манол, че подхваща този въпрос отрано. Така по-бързо ще разберем има ли и колко са желаещите да развиват тема. Оттук вече, знаейки бройката, можем да планираме съответно нещо със зала за презентация или по-скоро среща в планината с преход, ако не се съберат достатъчно желаещи да говорят по Толкин. А винаги можем да комбинираме и разходката със словото. Колко интересно би им било на горските буки да чуят за скандинавския хнефатафл, хм? Ами, ако бяха чули за Митолюбеца и Митомразеца...

Нека е нещо в гората, нека, нека.

Wolf

Wolf
  • Потребители
  • 16 posts

Нека да го има, нека. И ще ви помоля, по-точно ви се умолявам да правите колкото се може повече снимки, и да се снима видео от начало до край на Феста, че тези които няма да успеят да дойдат(като мен) да имат понятие какво се случва там :thumbsup:

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Хе, ти пък. Още не е ясна датата и мястото, а ти вече си се предал. Кажи си условията.

Wolf

Wolf
  • Потребители
  • 16 posts

Еми, няма да мога да ида поради простата причина, че още нямам 18 години, и няма от къде да намеря придружитeл  :ireful: 

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Ако родителите ти са съгласни и те пускат - нямаш грижи. ;) Стига да има Фест, разбира се. :)

защото моят гарван е зелен

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

Как така няма да има фест... от над десетилетие не е минала година без фест. Не вярвам тази да е годината, която ще чернее като позорна страница в историяра на българския Толкинизъм!

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Ами, вижте... ако тръгна да го "организирам" аз, ще бъде ужасно :) Единственото, което мога да организирам качествено, са протести, а на Фестове и разпивки мога да съм само участник. 

Така като гледам, голям интерес няма. Поостаряхме :) Евентуално нещо там август-септември...

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Аз предлагам да е август месец. Личната ми причина е, че на 21-22 септември, както се случи миналата година, съм изключително ангажирана, а иначе е по-добре август, тъй като учебната година няма да е започнала за учениците; все още е топло и можем да помислим за нещо с по-голяма надморска височина, а краят на септември често е дъждовен. Нека оставим още малко време за непрочелите темата. След това ще дам цялата си подкрепа при организацията.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts

Като за Еньовден, този хубав средноземски празник, ето ви 25 презабавени снимки от миналогодишния фест - https://picasaweb.go...212159/20220913. Само от последния ден са, за съжаление, и то с качество не на подобаващото равнище.

Не знам дали ще го има и тази година нашия празник, а и да го има, не съм сигурен, че ще присъствам. Но е хубаво да се случи - защото е приятен за старите, а за новите и различен :) Като си погледнах сега снимките и ми стана хубаво от спомена/ите. 

Преди време се предлагаше еретичната идея фест да има и зимата, да се случва два пъти годишно. Тогава тя по-скоро ми се струваше почти неприемлива, в разрез с традицията. Но сега ми се струва, че би могло, поне тази година, като някаква дълбоко запасна възможност, единственото издание да отиде в края на годината/началото на другата. То подкупната ФИФА измисли Световно през зимата, но и БГТФ-а може да помисли по въпроса :)

Но комай по-добре не :Д Защото ще е много близко до другото голямо ежегодно толкинистко събиране!

Така де, приятно гледане на снимките и припомняне ви пожелавам и дано направим тържеството. Аз ако мога да се включа с нещо в програмата или подготовката, ще опитам да го сторя.

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

През зимата ще има зимна Таласъмия (и Наздравицата, разбира се). 

Може би Фестът е малко поизживян. Дано да не е. Ако има кой да го организира, аз съм винаги навит да дойда. 

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts

То Таласъмия има и лятото. Както има и разни други фантастични, фентъзи и тям подобни събития през годината. Годината е дълга, място (сиреч, време) за всичките има. Но традицията си е традиция, хубава е :)

32

bdk---rohan.jpg

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

Аз ще съм в България за една-две седмици през втората половина на Август, но съм и на сватба и други събития; все пак и аз предпочитам да е Август. После не знам къде ще съм.

П.П.: Дето се вика, имало е няколко феста в София. Нищо не пречи в краен случай без организация да се съберем на псевдо-фест на Витоша за един ден [или с хижа - за два-три], или в още по-краен - в Борисовата градина на пейка-парти  :) А който не е от София и не му се пътува - да се събира по градове...

Edited by proudfoot.underhill, 30 юни 2015 - 02:11 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Да, това винаги е вариант.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts

Фестове по населени места, че даже по махали и квартали!

32

bdk---rohan.jpg

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Колчем прочета нещо, написано от Богдан, присещам се за "Баланиади" на Смирненски.  :teethqhq:

Стига си мрънкал, Куртев. Ако някой съумее да организира Фест, било то и в Долно Уйно, то той ще се състои със или без твоето присъствие и съпътстващото ги мнение. А ако е в края на август - и без моите. Наличието на bdk и Strider не е задължително условие за провеждане на Форумсбор.

Случвало се е да не мога да присъствам на Фест, но да спомагам по други начини за осъществяването му. Ако сега ще помагаш някак - почвай; ако не - трай си.

защото моят гарван е зелен

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Добрееем. А как ви се струва началото на септември или средата на август? Хубаво ще е да се уточни датата по-рано, за да са ясни нещата при уговаряне на място и евентуално резервации за нощувка.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

На мен септември принципно ми звучи добре - защото има достатъчно време дотогава и може да се намери кой да го организира (че и кой да дойде). 

Но трябва да има хора, на които да им се участва. Нещо четене, нещо игри. Трябва да е забавно, трябва да си струва, да е интересно, може би все пак да е нещо относително ново (поне като за наш Фест) и да е свързано с Толкин. А, да - трябва и да е реалистично постижимо. ;) За програмата говоря. Това, общо взето, е сложната част, щото иска идеи и хъс, а вече е изтекла мнооого вода откак сме прочели "Властелина" за първи път. 

Отделно стои въпросът с организацията. Място, време, кой е шефът, кое след кое се подрежда... 

Малко съм скептичен, да си призная. 

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts

Разбира се, че може да се проведе фест без bdk - ставало е и е по-вероятно тази година пак да е така. А някой не е поискал помощ досега, та да помагам.

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Колкото до програмата - извинявайте, ама в последните години излязоха куп нови книги на Толкин, косвено свързани дори със Средната земя. Ми ако сме хуманитари, фенове и пичове, има място за великолепна програма. 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users