Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Музиката от филмите.

• Please log in to reply
87 replies to this topic

LoThLoRiEn

LoThLoRiEn

Горски елф

• Потребители
  • 53 posts
и аз останах с добро впечатление.Наистина ми харесаха.Всъщност до ся ги слушах.Теглила съм ги почти сичките,ама някои ми липсват. :)

LegolaS

LegolaS

Спам, спам и пак спам!

• Потребители
  • 94 posts
Музиката ми харесва като цяло. По принцип не харесвам такива, но всичко си има изключения.
...И своя знак съдбата
ще ви посочи с пръст-
на Исилдур Злината
ще вдигне Полуръст.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Чудех се, къде да попитам и май няма по-подходящо място от тук... Та, може ли някой да предложи музика от типа на soundtrack-а на ВнП, понеже не съм много запознат с класическата музика, пък точно това много ми харесва?

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Молба.
Бос съм в търсенето - и в изтеглянето. А не само много харесвам музиката от саундтрака, но и би ми помогнала в писането... макар в момента да пиша ерес от гледна точка на мнозина толкинофили.
С две думи - някой може ли да ми прати саундтрака?
Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Изказвам публична благодарност на Кемендил и го обявявам за
Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите) и носител на ордена на Кристалното дърво.

Edited by Narvi, 27 септември 2010 - 07:46 .

Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

The Witch King of Angmar

The Witch King of Angmar

Кирил Петров

• Потребители
  • 28 posts
Музиката във филма наистина е много добра.B)

elle

elle
  • Потребители
  • 57 posts
Може би най-любимия ми саундтрак.
Винаги ще го обичам :3
I'm not mad, I'm in a perfectly happy mood right now

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts
Саундтрака на "Задругата" е просто уникален.. Като го слушам, и чак ми е жал, че не живея в Средната земя. По-хубава музика не съм чувал, а и никога няма да чуя. Особено ми харесва ето това. Просто невероятно...

Tristan

Tristan
  • Потребители
  • 10 posts
Музиката е...меко казано страхотна! и желая да добавя нещо,което не знам как ще прозвучи: Свирил съм и трите саундтрака! а ето и историята:
През 2004 година пътувахме на турне в Япония със Фестивалния Оркестър на София.бях навършил 18 и вече можех да пътувам без придружител и т.н.. тогава в Токио направихме 2 концерта на трите саундтрака (официалните,не удължените) и с безброй много репетиции успяхме да направим страхотни концерти! (като доказателство за това ще прикача снимки,снимани тогава с лентов фотоапарат и тъй като нямам скенер,ги снимах с моя апарат за да ги имам на PC-то)
Оркестъра се състои от близо 100 човека (плюс минус 3-4-ма) и отделно Хор (около 100 човека-детски хор и смесен хор)..Самия саундтрак е бил замислен като 6 частна симфония..в последствие прераства в саундтрак към филма на Питър Джаксън..
Дирижира ни маестро John Mauceri,а солистка на песните беше Sissel..невероятно преживяване беше,жалко,че тогава не обърнах такова внимание на event-а каквото бих обърнал сега!
Особена трудност видяхме на "The Bridge of Khazad Dum" ; "Fondation of Stone" ; "The Uruk-hai"..Музиката е уникална И с това,че използва инструменти които по принцип не се използват във Симфоничния оркестър като например:Ирландска свирка (Irish Whistle),и разбира се всички сола на цигулката (напр. "Concerning Hobits" 0:28 ) са записани и се изпълняват САМО от Ирландска цигулка,заради разликата в тембъра!
Спомням си,че организаторите на концерта бяха платили космическа сума пари за авторски права за третия саундтрак..
След 2-ия и последен концерт ни раздадоха книжка,специално направена за въпросните концерти,която си пазя и до днес ( по долу на снимките )
1-ва Снимка - Корицата на книжлето
2-ра Снимка - Информация за дните и часа на концертите (ВЪВ книжката)
3-та Снимка - Ред на траковете ( вижте как са разграфени на 6 части,въпреки че са три саундтрака)
4-та Снимка - Гордата валдхорнова група,след първия концерт ( понеже оркетстъра е с много голям състав,организаторите викаха попълнения от Радио оркестъра на Токио-двамата Азиатци на снимката..а моя милост е втори от дясно на ляво)
5-та Снимка - Отново валдхорновата група,след последния концерт (аз съм клекналия,държащ книжлето)

И накрая:Много се извинявам,ако поста ми се сметне за offtopic.. :)

Attached Files

Edited by Tristan, 07 август 2012 - 02:18 .

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Ихххааа, това се казва опит :)

Tristan

Tristan
  • Потребители
  • 10 posts
Който иска да разгледа книжката (и останалите снимки) живея в София,и мога да ги покажа на всеки :) Просто кажете кога и къде :)

Отново-извинявам се за offtopic-а..май взе да ми става навик.. :blush:

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Как може да отидеш до Япония и да "не обърнеш такова внимание на евента"? :ninja:
The main thing in life is to know your own mind.

Tristan

Tristan
  • Потребители
  • 10 posts
На Япония обърнах внимание и то доста..не обърнах внимание на това,че ще свирим Саундтрака на ВнП..Понеже съм фен на филмовата музика се изкефих,но ако сега трябва да свирим този саундтрак ще се побъркам от кеф..това имах предвид ;)
а иначе доста сме пътували по турнета..почти цяла Европа съм обиколил,и в Америка съм бил на турне 3 месеца..а защо точно ние свирихме саундтрака и защо пътуваме по толокова много турнета-защото свирим доста добре (имам предвид Българските музиканти като цяло) и в същото време сме евтина работна ръка..но това е тема на друг разговор.. :)

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Влади, Posted Image
защото моят гарван е зелен

Tristan

Tristan
  • Потребители
  • 10 posts
Тук има доста обширна информация за пълните OST-а на трите филма.

Edited by Tristan, 21 август 2012 - 12:47 .

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Арагорн пее във филма?На кое място?:mellow:
Praemonitus,praemunitus!

Tristan

Tristan
  • Потребители
  • 10 posts
Да..на удължените версии във първия филм пее песен за Берен и Лутиен (в гората,докато води Фродо,Сам,Мери и Пипин..преди Назгулите да нападнат и ранят Фродо)
а във третия филм пее накрая (след коронясването му и официалното му обявяване за Крал на Гондор)

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Е това за Берен и Лутиен не го бях гледал.А накрая на ,,Завръщането,, не пее , а просто казва словата на Елендил. Но няма значение. Браво за опита при свиренето на музиката.:thumb:
Praemonitus,praemunitus!

Tristan

Tristan
  • Потребители
  • 10 posts
Ами да, в "Завръщането" накрая ''почти" пее..и изгледай удължените версии..има доста сцени които ги няма във нормалните версии..но все пак,книгата си остава най-уникална ;)

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Тази вечер слушах на живо Клавирен квартет "Гласът на дървото" (Piano Quartet "Puun Ääni" ("The Voice of the Tree")) от Мико Хеинийо (Mikko Heiniö) - ето и връзка към събитието (препоръчвам който може да посети и шведския концерт на 31.10.)

Та, на места музиката доста успешно ме пренасяше мисловно в Еа (на различни точки във времепространството й) и се сетих за музиката от Властелина и реших да запитам Влади - няма ли идея Симфонията да се свири и някъде в България?! Т.е. ето я идеята - ако досега я намаше, роди се. Но не се ли е сетил и преди някой? И нещо прави ли се по въпроса, какви са изгледите? Все пак, български хор е свирил тази музика на други континенти, а все ми се струва, че и тук ще има достатъчно хора, които да си купят билети (ако това представлява притеснение за някого). Аз бих дал поне колкото за Рамщайн, и повече, за да мога да преживея на живо това. Някога си мислех да ходя до Лондол или другаде. То това пак би могло да се направи, но би било чудесно и у нас да се случи и посети.

32

bdk---rohan.jpg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users