Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Списание "100 Личности. Хората, Променили Света"

• Please log in to reply
16 replies to this topic

Dobrina

Dobrina
  • Потребители
  • 64 posts
На 15.09.09г. излезе 50 брой на списанието от поредицата "100 личности. Хората, променили света" и е изцяло посветено на Толкин. Рубриките там са съответно: "Живот и дейност", "Важни събития", "Съвременници", "Изключително влияние" както и разнообразен снимков материал от черно-бели и цветни фотографии.

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Хмм, за пръв път го чувам. Къде може да си го намери човек?
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Dobrina

Dobrina
  • Потребители
  • 64 posts
По будките за списания и вестници на цена 3.70 лв.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Има го. Досвидяха ми се 4 кинта просто :lol: Някой като каже става ли - тогава. :lol:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Тази поредица не я ли издават Труд? Щото видях че са пуснали една много смешна книжка, 80на странички А5, с ПРЕРАЗКАЗ на Хобит.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Още утре ще бъде закупено!
Rogue's Gallery

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аз пък си събирам "Велики художници". Тази седмица беше Мунк. Това за Толкин може и да е забавно, кво пък.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
"Художниците" и аз ги събирам. :)

Това за Толкин не съм го виждала, но утре ще погледна, предполагам.
защото моят гарван е зелен

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Аз си събирам 100то личностти, атлас, цялата вселена и ПС Мания... Какво ли не съм събирал? (Цялата Вселена и ПС Мания ги спряха). Като малък и мики маус и дъмбо събирах. Та... факти от живота на Толкин, според мен копирани от интернет, защото съм ги чел и другаде.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Хмм, за пръв път го чувам.

Как може? Не висиш по спирки достатъчно явно, по принцип това се набива на очи, като се взираш в някоя бутка за вестници известно време. Аз бих си го купила, но не мога да изляза от нас и да го потърся (всъщност ходя само до плажа и обратно) :D Та ми е интересно, някой ако го има да напише мааалко повече информация какво точно има и т.н. Пък аз пак ще си го купя, ако се сблъскме.
The main thing in life is to know your own mind.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Аз не бих си взел нито едно издание, ако ще не Толкин, ами аз самият да съм въпросната личност. Четири лева за 30 страници, взети от интернет (половината от които сигурно са снимки) просто няма да дам. :rolleyes:
The things one feels absolutely certain about are never true.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts

Много интересни неща научих от това списание. Чудя се как не съм ги знаел до сега :facepalm4:
Например разбрах, че "Действието в трилогията се развива в Средната земя, разположена между Блаженото царство, подобно на рая, и Могилните ридове в дълбините на земята."
Освен това не знаех, че "... героят Арагорн е вдъхновен от крал Артур", а "Один е върховният бог в митологията на германите. Той седи на трон в най-великолепната зала на Валхала със златен шлем и в златна броня. Образът на Гандалф в частност е повлиян от него във въплъщението му като "Бродникът" - старец с едно око, дълга бяла брада, шапка с широка периферия и жезъл".
Други интересни подробности, които научаваме от списанието са, че Теодосий първи е героят, вдъхновил "Властелинът на пръстените", и че първият американски писател, носител на Нобелова награда за литература, Хари Синклер Луис е вдъхновил написването на "Хобит" с романа си "Бабит".
А споменах ли, че вестготският крал Атаулф е управлявал 400 години преди Христа?

Rogue's Gallery

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
О БОЖЕ О БОЖЕ О БОЖЕ !!! :facepalm4:

Ще взема да си го купя, ще го поправя с червен химикал и ще им го изпратя обратно!!!!!!!!!!!!!! :annoyed:

Писна ми от малоумници!!!
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Твърде много се вълнувате :) Колкото до Теодосий и Артур, на мен това ми се стори интересно.
Всъщност ако има нещо добро в книжката, това е хинтчето (ега ти думата) за подобие между Боромир и Роланд. Иначе глупасти - бол. Част от тях се дължат на българския превод. Нали знаете, повечето от тия популярни поредици за личности, събития и прочие са пренесени наготово от чужбина.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Много интересни неща научих от това списание. Чудя се как не съм ги знаел до сега :facepalm4:
Например разбрах, че "Действието в трилогията се развива в Средната земя, разположена между Блаженото царство, подобно на рая, и Могилните ридове в дълбините на земята."
Освен това не знаех, че "... героят Арагорн е вдъхновен от крал Артур", а "Один е върховният бог в митологията на германите. Той седи на трон в най-великолепната зала на Валхала със златен шлем и в златна броня. Образът на Гандалф в частност е повлиян от него във въплъщението му като "Бродникът" - старец с едно око, дълга бяла брада, шапка с широка периферия и жезъл".
Други интересни подробности, които научаваме от списанието са, че Теодосий първи е героят, вдъхновил "Властелинът на пръстените", и че първият американски писател, носител на Нобелова награда за литература, Хари Синклер Луис е вдъхновил написването на "Хобит" с романа си "Бабит".
А споменах ли, че вестготският крал Атаулф е управлявал 400 години преди Христа?

Рядко чета творческата част - винаги ми е доста скучна, защото не в 1 брой има ГОЛЕМИ несъотвествия. И това съм го пропуснал съответно, но ще го прочета.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Смисълът?

Смисълът?
  • Потребители
  • 19 posts

Гандалф да е повлиян от Один, това не го знаех :facepalm4:, а понеже съм тъп не се бях досещал, и за Арагорн и Артур :facepalm4:.Най-вероятно съм в грешка да сравнявам Гимли и Тор, но че оправим като прочетем ВнП още 1-2 пъти и като попрочетем малко скандинавска, германска и средновековна литература.Трябва ми една книжка"образите в литературата" че да си имам всичко наготово. :glare:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Ммм, дори само като външен вид Гандалф прилича на Один в образа му на сив скитник.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users