Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Филми с участието на Толкин

• Please log in to reply
2 replies to this topic

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
В Туитър попаднах на следното филмче с участието на Толкин (което съм гледал само до 4-тата минута засега, кат' свърша работа ще го изгледам на спокойствие).

The views of the author and Oxford's students on Tolkien's Middle-earth epics.

До сега не бях гледал филмчета с Толкин, хубава идея е да събираме и коментираме такива в тази тема, понеже вероятно са рядкост, а със сигурност биха разширили представата ни за него.
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Много ценно филмче! Има доста интересни моменти, но най-много ме впечатли интонацията, с която Толкин говори на черния език :Eye:
Rogue's Gallery

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Силно е да. Трябва да издиря въпросното интервю в писмен вид, че доста неща не разбрах. Ако някой знае къде може да се намери ще съм му благодарен.

Мисля си обаче, като ги слушах младежите студенти, а и самият Толкин, да говорят, че не бих се чувствал комфортно в тяхна компания... Доста ми е далечна тая култура.

П.П. Сега като гледам в Ютуб има доста заснети интервюта с Толкин. Досега не съм се сетил да потърся...

П.П.П.Гадост и зараза, От БиБиСи са дръпнали кранчето на филмчето за наш'та "Ареа". Затуй ето ЮТубата:

П.П.П. А ето го и във ВиБокс7 в една част:

http://vbox7.com/play:a46f3827

‎19:40 "...people do not fully understand the difference between an allegory and an application..."

"There is no such thing as a natural death: nothing that happens to a man is ever natural, since his presence calls the world into question. All men must die; but for every man his death is an accident and even if he knows it and consents to it, an unjustifiable violation." -- Simon de Beavour: A Very Easy Death (trans. Patrick O'Brian)

Този цитат го чете Толкин в 22:50 минута на ВиБокс-версията: http://www.vbox7.com...3827&start=1316, иначе го намерих в писмен вид тук. Той казва за тези думи: "those are the key spring of The Lord of the Rings" (цитирам по слух).

Та, къде мога да намеря цялото интервю в текстова форма дали знае някой?

Edited by proudfoot.underhill, 13 януари 2011 - 12:15 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users