Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Влиянието на Толкин

• Please log in to reply
68 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Тази вечер се връщам до дома и гледам на бюрото на баща ми листче. На листчето татко ми е написал с молив: 

"Сбогом, път! Пътувах доста!

Връщам се при тебе, дом!

Ако няма грог за госта,

то ще има силен ром!"

Той не е чел "Властелина", но това силно ми прилича на: "Зад нас - светът. Домът - пред нас..."

Edited by Menedhel, 17 ноември 2013 - 12:08 .

veli11

veli11
  • Потребители
  • 11 posts
Според мен Толкин отвори една нова страница в досегашната литература, която няма нищо общо с предходните и със следващите.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Като гледам така не може и без мое участие (като на Крали Марко и Кара Ибрахим Бесния), макар и повторно ...Не мога да твърдя, че съм се разминал съвсем без промяна, след като си самоосновах нов вид "религия" - Толкинизъм:Безочливо и алчно си присвоих и създадох личен почерк, максимално близък до шрифтовете от Средна земя;Отделно каквото си напечатам и изпринтя е на шрифта "Анирон" (въпреки, че тотално ограничени, откъм усет за истинска красота орки от моето школо, ми направиха проблем, че с него си печатам скапаната документация);Сутрин алармата ме буди с "Bag End", а десктопа на компютъра ми изглежда така (дано този път изображението се прикачи)...;Напуснах ЛАРП движението, когато за пореден път присъствах на жалка имитация на ролева игра по Толкин и сега си обличам гондорската броня само ако имам истински повод за това;Все още поздравявам приятелите от някогашното Толкин движение с "Мае гованен мелон нин!";Е, не съм станал християнин (това никога!!!) - ще си умра атеист, който си пада по езичеството - явно с Денетор Гордорски сме роднини ;) ...Толкоз)
Ей гадът - не щя да ми го качи!Я да пробвам отново!
Слава на Еру - успях!!!

Attached Files

Edited by Beren Erhamion, 18 септември 2015 - 04:56 .

Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Сега се сетих, че ще пропусна нещо:

Attached Files

940b259b91f858aa.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Ако някой измисли машина на времето, веднага ще ида на бойното поле при Хейстингс и ще спечеля битката за англосаксите и добрия крал Харолд Годуинсън, свети Дънстан ми е свидетел :) Това ми е останало и от "Айвънхоу" на Скот, и от "Божията чест" на Ануи, и от цялото антинормандско настроение на Толкин. Това е доста странно, защото като по-малък мразех саксите, а обичах бритите, сигурно заради "Крал Артур" на Толкиновия приятел Роджър Грийн.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Е, ако можех и аз щях да отида и да накова канчето на онзи тъпанар - Зигфрид Драконоубиеца - първо да не пипа златото на Нибелунгите и второ - щом най - красивата кралица на света го иска директно да си отива при нея, а не да се занимава с бургунски кифлички...
Ама съдба, братко Меледеле...Менеделе исках да кажа.

П.п.Какво трябва да се стори - в името на Еру - че този сайт да се поправи?!Хайде и без шрифтове и емотикончета ще мина, ала коригирането на написания текст е импосибле...

Edited by Beren Erhamion, 19 септември 2015 - 07:01 .

940b259b91f858aa.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Открих досаден начин за коригиране на текст - просто първо го пиша в Notepad. Но признавам, че това ме връща при спомените за Стогодишната война ;) Е, най-красивата кралица сама хвърля Зигфрид/Сигурд в ръцете на Кримхилда/Гудрун. Самата Брунхилда/Брюнхилд изисква Зигфрид/Сигурд първо да стане крал на нещо, а чак после да я търси. Докато Кримхилда/Гудрун просто е влюбена. Така че коя е кифлата сега?

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Добре де, аз съм гледал филма само...и се оттеглям с много срам в мъзътъ.
940b259b91f858aa.jpg

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Толкин е влиятелен човек...ааа...извинете, елф...пардон, джудже, абе не знам. Но е влиятелен.

Edited by konstantin cherganov, 02 ноември 2015 - 07:48 .

13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users