Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Колко сте вманиачен/а

• Please log in to reply
97 replies to this topic

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Човърка ме един въпрос и се чудех къде да го задам-надявам се че съм уцелил мястото, ако не-модераторите да действат ;)

Интересува ме-всеки от вас доколко е потопен в магията на Средната земя-дали това за вас е художествена измислица или знаете със сигурност че сте елф/трол/джудже/хобит и т.н... и можете да изведете доказателства за това и да покажете от коя област на Ср Земя произлиза рода ви?

И по-сериозно казано-ако сте се потопили много надълбоко в този свят, защо го правите? За да сте различен, за да се откъснете от проблемите на нашия свят, за да се забавлявате или...

(аз по-късно или утре ще пиша за себе си, макар че тези които ме познават, много добре знаят в кой край на Митлонд се намират тунелите и дупките на моя род... ;) )
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Ами, честно да си кажа, като бях по-малък около 9-10 клас, беше...ми бях си фанатичен направо...Някои приятели се шегуваха с мене, а аз го приемах доста насериозно...Изобщо пълна фенщина...
С времето (и порастването ми) това взе леко да отминава и сега просто приемам Средната земя, като най-великия фентъзи свят създаван някога, но не и нещо повече...
Най-готиния подпис

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Кой е вманиачен, бе, каква измислица, аз имам елфическа кръв във вените!

:D
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Финголфин

Финголфин

Върховен крал на Нолдорите

• Потребители
  • 134 posts
С времето се 'отманиячавам' все повече и повеч. Все пак трябва да ходя и по земята ;)
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Аз от години насам съм си маниак. Може би трябва да спомена че в момента съм на 30 години и на някого може да му се струвам вдетинен...мне...абе в някои отношения не искам да порастна, но съм порастнал и достатъчно отговорен и зрял човек. Светът на Толкин обаче е едно бягство от действителността, което ми помага да не се сдухвам от заобикалящата действителност и проблеми. Това не значи че живея в измислен свят, хехе-много добре си знам мястото и стъпвам по земята, просто се разтоварвам много добре от проблемите като временно се потапям в Толкиновия свят...като гледам много колеги на моя възраст-те само се жалват от проблеми, от семейство, от политика и т.н...и доста се сдухват и дори в свободно време не могат да говорят за друго...
И не само това-приятно разтоварване за мен са и нещата около Толкин-форуми, сайтове, и най-вече приятелите които намерих около общата ни страст-с някои от тези приятели се познаваме от години и са ми много близки. Разбира се не съм кон с капаци да говоря само за Толкин-интересуват ме много теми (особено музика) и чета много и различна литература (особено фантастика)
А...защо се смятам за хобит-защото нося доста хобитови черти-дребен, закръглен, веселяк, обичам хубавото хапване и бира, разходки, приключения, природа, трудолюбив съм (но и мързелив), обичам да готвя и май се справям добре...но най-вече обичам приятелите си, помагам им с каквото мога и бих дал всичко за тях...това не е съвсем типично за средния хобит, но е за някои хобити, като Самознай Майтапер.
Иначе в реалния живот...хахаха-аз съм трол или поне такъв ми е прякора сред колегите ми-всичко започна покрай филма-вдигна се шум, всички го гледаха и естествено разбраха моите пристрастия, а 1-2 започнаха да ми викат "трол" - разбрали-недоразбрали че дребния народ на Графството са тролове....хахаха. И постепенно това се разпространи и вече никой не ме нарича по име и фамилия-само трол (само един ми вика "хобит", а един друг "Гимли") ...хехехе
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Steven

Steven

Джудж

• Потребители
  • 86 posts
Постепенно манията взе да изчезва. И според мен се получава по-добре, просто става част от живота ти, нещата стават по хармонични ( звучи почти идилично ).

Преди 4-5 години ми беше голямата мания, само спорове търсех и изливах фанатизъм. Хората порастват все пак ... :rolleyes: ....

... но някои не са хора а джуджета ;)

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

... но някои не са хора а джуджета ;)

или хобити... ;)

Steven

Steven

Джудж

• Потребители
  • 86 posts
Бих казал че по-скоро като ни мине фанатичната фаза, ставаме истински толкинисти. По-спокойни, с 'по-широк' поглед - освен че помага да се разбираме с другите, дава и един по-добър поглед над нещата за самите нас.

Фанатизираното четене е чиста проба яко фън, ама един по-спокоен прочит носи своите предимства.

И все пак във всеки от нас се крие по един фанатичен пламък, който чака да бъде разпален :P

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts

Бих казал че по-скоро като ни мине фанатичната фаза, ставаме истински толкинисти. По-спокойни, с 'по-широк' поглед - освен че помага да се разбираме с другите, дава и един по-добър поглед над нещата за самите нас.

Много добре казано...След като преминеш фазата "фанатик" вече можеш спокойно да кажеш - "О, да!Във Средната земя има толкова много недомислени неща, но точно това му е магията!Всичко там е сякаш недокоснато от времето...О, да, толкова е отнесено от реалността, но аз търся точно това..."
Просто можеш да го погледнеш с едни други очи и пак да си го харесваш...
Кво като си елф авари?Тва пречи ли ти да си студент? :P
Най-готиния подпис

Mike

Mike

Джудже

• Потребители
  • 121 posts
хм ...
явно при всеки е различно
аз с всяка изминала година все повече се пристрастявам към Толкин, но не мога да го нарека фанатизъм.
А, че съм си джудже-няма спор, но това не ми пречи да си живея живота ;)
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;

Adanedhel

Adanedhel
  • Потребители
  • 120 posts
Веднъж като последваш заека в дупката... измъкване няма :)

Аз самият никога не съм се считал за вманиачен, но кой знае - отстрани сигурно изглеждам иначе. Часовете, прекарани в четене, ровене, писане, etc., както и гигабайтите неща, свързани с Толкин доказват това.

Може би се дължи на известна доза escapism, но мисля, че съм стъпил здраво на земята. Винаги съм съзнавал, че Средната земя е само плод на въображението на Толкин, но идеята за встъпването в един "Вторичен свят" (както самия Толкин го нарича) си остава един много привлекателен избор.

Все пак си оставам само един читател.

(май ми е време да си сипя още едно кафе, а?)
Posted Image

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

май ми е време да си сипя още едно кафе, а?

В 1 вечерта? Според мене по добър избор е по една от бъчвата на стария Пиволей или в краен случай по едно пиво в златния костур...

Абе може и за сектанти да ни обявяват, ама ние вече сме прескочили фанатизма и сме отишли на следващото по-високо стъпало-вече сме толкинисти ;) и аз лично не виждам нищо лошо в това, а понеже Adanedhel спомена гигабайти информация...е, сигурен съм че не мога да се меря с него, но все пак и аз от доста време събирам всякакви изображения, информация и т.н...голяма част от информацията ми е от неговия сайт-Ендорион B) Перфектен портал!

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Аз никога не съм се вманиачавал чак... Имало е моменти, в които съм възприемал нещата малко 'по-така', но чак вманиачаване - не. Това за книгите.
Иначе съм имал по-специално отношение към OST- а на филмите, да речем.
Както и към тоя форум тук, за съжаление или за щастие, не знам вече :Р
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
:) Със сигурност съм вманячен :doctor[1]: на тема средна земя :) .
Когато се разхождам из един от любимите си градски паркове, винаги се вглеждам за някой и друг елф между дърветата.
Сега , когато имам много дертове с малките оркчета и съм напрегнат, поради тази причина, признавам си не ми е много до Арда и Белерианд, но в момент на спокойствие като сега, с удоволствие се пренасям там.
За тези, които са ми виждали списъка на приятели и познати в GSM-a, както и начина , по който изписвам буквите диагнозата ми е ясна:"Изключително вняниячен и несъмнено луд и опасен, особено ако държи в ръцете си книга на Толкин"... :bounce8[1]:

Ако моите колеги , а и приближени въобще, които знаят за моята "лудост" и не гледат с добро око на мен ще им кажа така:
"Лудостта е несъмнено щастие, което само лудите познават?" :yippee:
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

History

History
  • Потребители
  • 135 posts
При мен тази мания, за която предполагам говориш мина вече. Не мога да кажа, че съм пораснал и книгите на Толкин ми се струват детски или вече не са за мен. Приемам творчеството на Професора по един малко по-различен начин. Сега гледам на тях от философската и литературната страна, а не толкова от историята в тях. Е, това го приемам за нормално, тъй като преди години буквално живеех врата до врата с Фродо, разхамхвах брадви с Гимли и редих мъдри слова като Гандалф ( :P ). В момента съм по-скоро на научна литература, отколкото на художествена, което също доста ми се отразява. Все пак творчеството на Толкин винаги ще заема една голяма част сърцето ми, но не и цялото.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Така е несъмнено - за всичко си има място и време.
Заявявам обаче, че тук и сега съм ТОЛКИНИСТ до мозъка на костите си.и съм готов да съм ДЕТЕ докато съм жив и мога да съпреживявам живота на любимите си герои :) !
940b259b91f858aa.jpg

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Най-близкото сравнение, което мога да дам за страстта си към света на Толкин е, че в началото тя приличаше на влюбване, сега е като дълбока, споделена любов. Цялата еуфория, отвлеченият поглед, глава, пълна само с елфи, джуджета, пръстени, крепости, сцени, имена - всичко това беше като някакво лудо влюбване, което минава като влак отгоре ти:)

След време това прерастна в една дълбоко влечение, в която е достатъчно да знам, че като се метна в неделният следобед на леглото и отворя книгите и всичко е там - героите, събитията, емоциите, всички асоциации от минали преживявания... Намирам начин в ежедневието си по някакъв начин се доближавам до този свят - ще отворя форум, ще прочета някоя част от книга, ще поговорим с хора за общите неща, ще се сетя за някой или нещо познато... Как да го нарека - някакъв вътрешен уют, в Средната земя по чехли, вестник и лула :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

:) Със сигурност съм вманячен :doctor[1]: на тема средна земя :) .
...
диагнозата ми е ясна:"Изключително вняниячен и несъмнено луд и опасен, особено ако държи в ръцете си книга на Толкин"... :bounce8[1]:

Ако моите колеги , а и приближени въобще, които знаят за моята "лудост" и не гледат с добро око на мен ще им кажа така:
"Лудостта е несъмнено щастие, което само лудите познават?" :yippee:

Добре си го е казал човека... какво повече да добавя? освен едно: :yes:

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Лудостта е несъмнено щастие, което само лудите познават

Една древна мъдрост гласи: "Светът се крепи на лудите" ;)
Може би е вярно-обикновено лудите глави правят революциите-трезвомислещите просто си седят на топло и сигурно в къщи...

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Ами то си е така - самият Професор мъдро го е заявил в лицето на скучните и безличните с въображение колкото пъдпъдъче яйце. :tooth[1]:
940b259b91f858aa.jpg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users