Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Колко сте вманиачен/а

• Please log in to reply
97 replies to this topic

Steven

Steven

Джудж

• Потребители
  • 86 posts

Как да го нарека - някакъв вътрешен уют, в Средната земя по чехли, вестник и лула :)

За едно и също нещо говорим. Просто това изречение ми пасва перфектно .. ще го запомня :)

Средната земя си е там, и винаги можеш да я постиш. Старите познайници са там - вече ги знаеш но не ти пречи, срещата с тях ти носи уют и успокоение .. именно по чехли, вестник и лула.

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts

Иначе съм имал по-специално отношение към OST- а на филмите, да речем.
Както и към тоя форум тук, за съжаление или за щастие, не знам вече :Р

Саунд-трака (какво трака?) на филмите е...да не казвам голяма дума, ама е гениален!И винаги ще ме бодва нещо като слушам първия :)

А тоя форум тука е пълен с психопати :D :D :D - не можеш да не го обичаш! :P
Най-готиния подпис

Ганима

Ганима

fairy-tale

• Потребители
  • 106 posts
Какъв Толкин, каква Средна земя?!? Аз не съм от тази Вселена :rolleyes: :P .

А, не... не от онази ;) .

Често ми се случва да се потопявам в този, или онзи свят... зависи какво чета в момента. И изживяването в по голямата част от случаите е истинно. Дълго след като затворя последната страница... Е, поне докато не отворя нова :rolleyes: .
"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Аз не съм от тази Вселена

Let the spice flow ;)
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Явно има и спасяеми случаи :)
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Не съм си препрочитал книгите от години и не съм сигурен, че го направя скоро. Страх ме е от начина, по който ще ги възприема сега, защото изобщо не съм сигурен, че ще сблъскам със същия уют, който срещах някога. И това не заради самите книги, а заради мен самия и кретена, в който се превърнах...

А някога лягах и ставах със Средната земя... Явно и мен ме е пуснало, но да видим дали и до кога.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Явно и мен ме е пуснало, но да видим дали и до кога.

хехехе...веднъж оплетеш ли се в тази паяжина-няма пускане ;)
Просто големия чичо паяк в момента спи и не усещаш че си в паяжината, но няма измъкване...всички сме за Варна...ох, дайте ми лекарствата :blink: :rolleyes:
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Има измъкване и то съвсем не е от най-приятните неща дето могат да ти се случат. Като ти зациклят дните и седмиците и всяка поредна седмица е точно копие на предишната и на по-предишната, Средната Земя, ще ти се струва толкова далеч, че просто едва ли имаш представа.
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

seven

seven
  • Потребители
  • 9 posts
Изобщо не съм вманиачена и никога не съм била. Книгите на Толкин са страхотно увлекателни и добре написани - и това е. Чела съм и по-добри, и по-лоши, както се надявам и че ще чета за в бъдеще. Това с вманиачаването по каквото и да е ми е малко... хм.
Vem styr symmetrin?

dragonfly

dragonfly
  • Потребители
  • 10 posts
и аз не съм препрочитала книгите от доста време, вече ме влече друга литература, обаче толкин ми е дал много... но вманиачена.. не бих го нарекла точно така :)
сега на нашите чела съседи са звездите

Симбелмине

Симбелмине

...wanderlust...

• Потребители
  • 4 posts
Вманиачена...Не мисля...
Вярно, има дни в които не мога да мисля за нищо друго, освен как да взема отново книгата...
Други дни обаче не е така...
So who are you?

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Ами... вече не съм чак толкова вманиачена, но при мен вманиачаването е на периоди. Скоро пак ще започна да чета Толкин всеки ден, да чета фенфикшъни по Толкин всеки ден, да се занимавам с превода на История на Средната земя всеки ден, и изобщо да се занимавам с Толкин през половината си време... и след няколко месеца ще спра и ще мина на следващата мания...

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Какъв Толкин, каква Средна земя?!? Аз не съм от тази Вселена :rolleyes: :P .

А, не... не от онази ;) .

Често ми се случва да се потопявам в този, или онзи свят... зависи какво чета в момента. И изживяването в по голямата част от случаите е истинно. Дълго след като затворя последната страница... Е, поне докато не отворя нова :rolleyes: .

Красиво казано. И много вярно. За мен е същото. Доста често вече се замислям какво правя тук, в тази реалност, когато световете, за които чета са толкова примамващо близки... искам там!!! :P Но разбира се може би ако я нямаше тази действителност, нямаше да можем да оценяваме това, за което мечтаем. :rolleyes:
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Mike

Mike

Джудже

• Потребители
  • 121 posts
Световете различни от нашия (било ти и нашия но преди векове) изглеждат много много по-привлекателни с простотата си и възможностите, които предоставят.
А и ако бяхме в тях нямаше да има къде да бягаме, когато искаме да си починем ;)
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

А и ако бяхме в тях нямаше да има къде да бягаме, когато искаме да си починем ;)

Човешкото въображения няма граници-ако примерно живеехме в Средната земя или на планената Татуин (Star Wars) или на нашия свят, но през Средновековието щяхме да си измислим или някой друг щеше да ни измисли друг свят, в който да бягаме от време на време...това си е просъщо за човека-проблемите винаги са го съпътствали през неговата история, но винаги е намирал начин да ги преодолява и затова му е помагало и въображението...ами че какво е например религията? Това си е един друг измислен свят с измислени могъщи същества, даващи вяра и сила на иначе обезверения и нещастен човек...

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Цялата работа с хората като същества от кой да е измислен свят и въобще 'бягството' в един такъв е много примамлива, ако мога така да кажа, за мен.

Имам предвид, че в зависимост от начина, по който гледаме на нещата, те придобиват нова форма за нас; а пък, ако сме достатъчно убедителни (за себе си), те ще променят формата си и за други хора наоколо.

Всичко, в което влагате сърцето и душата си е безкрайно силно. Дали ще е самозаблуда, че циганите, режещи кабелите ви, са подли урук-хаи или че досадният старец на последния етаж е Саруман; дали ще е надъхване, че картите в часовете по география всъщност показват пътя ви до Мордор и не го ли научите правилно ще ви се наложи да пътувате с Ам-гъл.. все едно.

За мен важното е да се влага истинско чувство във всичко, което се прави. Без значение дали 'то' е чисто и просто поглед върху света наоколо или е цялостна промяна в отношенията ви спрямо другите - наистина няма значение какво е.

Та.. аз така ги приемам нещата сега.
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Световете различни от нашия (било ти и нашия но преди векове) изглеждат много много по-привлекателни с простотата си и възможностите, които предоставят.

Всъщност ние правим света по-сложен в стремежа си към повече и повече придобвки, стремейки се да направим света по-лесен механизирайки го, (с което вредим на природата все повече и тя ни го връща, разбира се) и по този начин се отдалечаваме от тази "простота", за която ти говориш, отдалечаваме се от връзката си с Бог, с природата.
Иначе съм напълна съгласна с Анар ;) , важно е да правиш всичко от сърце и това малко или много ще промени хората около теб, а защо не и частица от света, който носим не само в себе си, а и ни заобикаля.

проблемите винаги са го съпътствали през неговата история, но винаги е намирал начин да ги преодолява и затова му е помагало и въображението...ами че какво е например религията? Това си е един друг измислен свят с измислени могъщи същества, даващи вяра и сила на иначе обезверения и нещастен човек...

Дам, така си е. От една страна и книгите на Толкин са един вид религия, или ако това е твърде силна дума, тогава са силен източник на вяра. А колкото до въображението - добре, че е то да ни спасява от непосилната тежест на битието. :rolleyes:
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

elf4eto

elf4eto

кардинал Ришельо

• Потребители
  • 93 posts
:blink: "Властелинът на пръстените" е една от най-хубавите книги които съм чела.Единствените моменти в които се чувствам вманиячена това са моментите когато гледам филма или чета книгата,а това се случва рядко.
Единствен пръстен ги владее
Единствен той ще ги открие
Единствен вси ще ги сбере
и в тъмнина ще ги обвие[b][i]

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Aз съм нов фен така да се каже-първата ми среща със света на Толкин беше преди 1 година, когато гледах ВнП.Веднага ми стана любимият филм :) След това прочетох Властелина, Хобит а сега чета Силмарилион...Май започвам да се вманиячавам :D

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Мда, симптомите са налице :tooth[1]:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users