Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Колко сте вманиачен/а

• Please log in to reply
97 replies to this topic

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts

Мда, симптомите са налице :tooth[1]:

Нека, нека!
Всички сме били много (или малко) вманиечени и сме живели в Средната земя, малко преди Нашата Земя, да ни хване здраво за таш!#!%^! (не се чете) и да ни върне в действителността!
По добре вманиячен сега, отколкото невманиечен утре!
П.П.Абе, кво пиша аз, бе!?
Най-готиния подпис

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Вманиачена?? Да говоря само за Толкин, Средна земя и т.н.? Да се изживявам като .. някой от героите??

Ми не, не мисля. Книгите на Толкин са само част от многото ми интереси (глейте с'а, ква съм надарена, хе-хе!).
Като изключим едновремешната Дъга, в която четях разни откъсчета от Хобит според зависи кой брой ми попадне (още тогава реших, че това може би е страшно яка история :lol: ), запознах се с Властелин на 18. Ех, наистина е вълшебно да го прочетеш за първи път..

Но не съм тормозила някого около мен да чете. И съвсем доскоро, единственият човек, с когото наистина можех да изкоментирам Толкин както си му е ред, беше сестра ми (точно така, около мен няма толкова запалени фенове, изглежда привличам друг тип "луди" :rolleyes: )

С радост виждам обаче, че Самознай е близко до преклонната ми възраст :tooth[1]: Че леко се притесних, установявайки средната възраст на пишещите из тези форуми, 'се едно мозъкът ти не може да бъде розов над 30. ;)

Шегичка за розовия мозък, не смятам, че някога ще се "отманиача", животът не може да бъде само сметки за парно, драми с гаджето, нерви в трафика, или там квото им минава за грижа и радост на другите.

(Двуцветко не само че гледаше на света през розови очила. Ринсуинд знаеше — той също така го наблюдаваше и чрез розов мозък и го слушаше през розови уши - ей това ми е идеята. :tooth[1]: )

А, някак при мен нямаше първоначално влюбване - любовта към света на Толкин остана непроменена. Може би към нищо друго в живота си не съм поглеждала така безкритично, че да отдам всецяло сърцето си веднага и завинаги (я глей кви любовни ги заредих :) )

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

С радост виждам обаче, че Самознай е близко до преклонната ми възраст :tooth[1]: Че леко се притесних, установявайки средната възраст на пишещите из тези форуми, 'се едно мозъкът ти не може да бъде розов над 30. ;)

Моя не е розов-зелен е (не питай що, не знам, така ми хрумна :tooth[1]: ), аз просто отказвам да порастна в някои отношения и не съм единствен, познавам хора и на по голяма възраст от мен, които....по-обощено казано също крият в себе си едно непораснало дете, въпреки всички проблеми и сериозни неща с които ги сблъсква живота. Така че, хм..преклонна възраст...няма такова нещо...то малко настрани от темата де, но човек е на толкова на колкото се чувства, защото според мен и психическата нагласа на човека оказва някакво влияние върхо физическото му състояние - здравето, начина по който изглежда и въобще всичко...btw, зеления ми, (не)вманиачен мозък скоро ше стане на 31 :tooth[1]:
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

Нищо чудно да сме мнозинство :tooth[1]:

Пък и какво по-нормално от това първоначалното влюбване в Толкин и света му да премине в дълбока и трайна любов след време? :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Elenthari

Elenthari

Elf

• Потребители
  • 55 posts
E,ако питате някой от приятелите ми аз не съм вманиячена аз съм ЛУДА по книгите на Толкин,по Властелина и по филмите.
И не го отричам... :D
And all will turn
To silver glass
A light on thre water
Grey ships pass
Into the West...

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Може да се каже, че съм от "умерената партия". Наистина много харесвам Толкин и е несъмнено в топ 10 класацията ми, чета го с настървление, но не се разхождам с латексови уши и броня(е, поне не пред хората :rolleyes: :D ). Ако почна да се вманиачавам по всичките си любими автори... :wacko: :wacko: :wacko:
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Хей, хей, хей! Латексовите уши и бронята нямат почти нищо общо с Толкин *намръщ*

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Elenthari

Elenthari

Elf

• Потребители
  • 55 posts
Всеки случай и аз не ходя с латексови уши ^_^ !Понякога стряскам приятелите си с някой цитат от книгата или от филма(научила съм пролога от филма наизуст и веднън направо ги "отстрелях" като им го изрецитирах! :D ),или с една две елфически думчки :)
And all will turn
To silver glass
A light on thre water
Grey ships pass
Into the West...

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Аз пък ходя и с броня и с меч и с наметало, а скоро и уши може да си купя...ЛАРП!!!
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Лично аз нямам нищо против латексовите уши, но я си помислете за феновете на по-мрачните създания от света на Толкин? Те изглеждат в доста по-неизгодна позиция, ако трябва да се отъждествят истински я с балрози, я с Назгули, я с урук-хай:)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
За това колко съм вманиачен ще кажа, че вече от година и нещо пиша с букви, подобни на тези от "Властелинът" в дневника, в материалната книга, че и в час на дъската (на някои деца много им харесва ).
Освен това си нося и протектора за ръка, на който Ия и Мелиндор ми извезаха руната на Толкин, а също и медальончето - гленена плочка със същата руна...
Научил съм няколко елфически израза и си ги употребявам, но само пред толкинисти.
За удължаването на ушите не съм се сетил, но това е идея :D
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Teodvin

Teodvin
  • Потребители
  • 121 posts
не знам, обаче всички творби на толкин яко дълбаят в психиката ми.бях най вманиачена преди няколко години,когато постоянно мислех за властелина,силмарилион,филмите,представях си разни моменти,дори извиквах музиката към филма в съзнанието си.това е една огромна сага,която трудно се забравя,и честно казано ми изглежда така истинска,сякаш е нещо наистина станало преди векове.просто не мога да го опиша.и се привързах към елфическия език не на последно място. :rolleyes: :rolleyes:

Kelefarn

Kelefarn
  • Потребители
  • 39 posts
Отскоро открих Толкин и Арда и така да се каже преживявам бурен период. На 34 години съм, а когато човек прекоси тази граница се замисля за многа неща и вълненията около живота, опита, който е натрупал го кара да порасне. Не знам дали съм пораснал, но когато дочетох Властелина, ми стана тъжно, че елфите напускат Средната земя, че този свят ще живее, но няма да се развива. Може да звучи твърде амбициозно, но хобито ми е да чета и да пиша, затова сега съчинявам разни неща, чиито герои са създадените от Толкин народи.
Има неща
Които не виждаме
Има светове
Които са скрити
Но това не значи
Че те не съществуват

Apocalypse

Apocalypse

Just Apocalyptic

• Потребители
  • 9 posts
Самата аз не се смятам за вманиачена (чета и други книги, гледам и други филми, говоря за много други неща), обаче приятелите ми явно мислят друго. Щом ме наричат "елфче".... :rolleyes:
What will I find
When the Dark Tower appears
Will it be the end
Or just a new quest after all

Даеделвен

Даеделвен
  • Потребители
  • 21 posts
Моята лудост прескача от книга на книга и от автор на автор. И всеки път диагнозата се влошава. Съвсем скоро намерих този форум и предчувствам, че се задава нова 'криза'. :tooth: :passifier: :wacko: ^_^

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Не си ли чувал/а приказката:"Лудостта е несънмено щастие, което само лудите познават..."
Давай смело с рогата напред, а ние ще ти помагаме да вземаш завоите :tooth: ...
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Wayfast Took

Wayfast Took
  • Потребители
  • 4 posts
Имаше някакъв тест (май беше в Ендорион) за това дали си вманиачен по Властелина... от 100-те или повече имах само няколко съвпадения... Само дето критериите за любовта са нещо тооолкова субективно...
Май по някое време бях наистина вманиачена по идята за Средната земя и всичко, свързано с нея, но естествено този период много бързо отмина (при мене колкото повече ентусиазъм влагам в нещо толкова по-бързо ми отминава манията по него)...
Обаче...
Аз по принцип съм от хората, които живеят в няколко свята. Аз дори когато си пътувам в рейса, или си вървя нанякъде постоянно си измислям някакви ситуации, в които участвам. Честно, не знам какво си мислят другите хора, докато правят същите неща?! Та... мисълта ми е... Оф, толкова равнодушно изглежда всичко, което пиша.
Аз наистина ОБИЧАМ Средната земя... Понякога я забравям, друг път изведнъж се сещам за нея... Със сигурност не съм вманиачена - не е особено полезно...
Иначе не мога да отрека, че нося някои от белезите на вманиачеността - аз също преди две лета, когато за първи път прочетох Властелина си издължих ченгелчетата на буквите за да приличат на елфически... На бала ми бях с рокля, чийто модел бе вдъхновен от рокля на Арвен (по къса отвсякъде де... иначе щях да обърша цялото шампанско по пода :D), нося си пръстена на врата (само дето му ръждяса синджира ама ще му намеря заместител)... сигурно има още неща, но не мога да се сетя за тях в момента...
По принцип за нищо не съм сигурна, но мисля, че любовта ми към произведенията на Толкин ще остане цял живот и един ден ще ги чета на децата си (ще започна с Хобита разбира се) и ще ги зарибявам по историята :D
Та, отговор на въпроса "Колко сте вманиачена?" отговарям - Изобщо не съм. Манията за мене е нещо, което става в главата... всичко свързано със Средната земя ми е в друг анатомичен орган, малко по-надолу, вляво...
Благодаря на прочелите! :D
The only brew for the brave and true comes from "The Green Dragon"!

Ниенор

Ниенор

щурец

• Потребители
  • 13 posts
Е, като се замисля... знам ли...
Манията принципно не е хубаво нещо. Не чета само Толкин, разбира се...
Макар че имах и периоди, през които само това ме вълнуваше, непрекъснато ровех из интернет и т.н. И аз обичам Средната зема (don't we all do), естествено, но не, вманиачена не съм.. (:
.we could build our own version of society.

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts
Вманиачен съм до толкова, че от 5ти клас насам (сега съм 10ти) всяка зима по Коледа си препрочитам всичко от "Силмарилион" до "Властелина" и всеки път сякаш преоткривам Арда. Като принадлежност мога да се определя като нуменорец на преяк наследник на елфите, но стремящ се напред към велики дела.

"От Великото море дойдох
в Средната земя.
Тук с моите наследници
оставам до Края на Света."

Ще съм ти благодарен, ако започнеш да пишеш на кирилица. [бел. History]
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Искам да ви питам - търсите ли спасение в Средната земя?

Усетих се наскоро, че винаги в трудни моменти от живота ми се заравям в книгите и си отпътувам в този по-красив свят, чиито обитатели са честни, доблестни, смели, обичащи... или друго хубаво нещо.

Случвало ли се е и на вас да погледнете книгите и да си кажете - "Всичко ще се оправи, нещата се нареждат." Нещо такова?
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users