Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Колко сте вманиачен/а

• Please log in to reply
97 replies to this topic

Eamane_Ringeril

Eamane_Ringeril
  • Потребители
  • 35 posts
Аз съм вманиачена определено ... от 4-ти клас съм луда по всичко свързано с книгата Средната земя и прочие ... Аз си живея там и нямам никакво намерение да изчезвам в близките 50 годинки ... пък по-натам ще видим... Дълъг е елфическият живот , но едва ли нещата ще се променят особено :wub:

Le plus important est invisible pour les yeux

Ammit

Ammit

Fallen Noldo

• Потребители
  • 216 posts
А аз от първи клас обожавам елфите.
Ама тва лято сънувах битката на Финголфин и Моргот и беше в пъти по-яко от всичките фенартове и оригиналния текст взети заедно Posted Image Завиждайте.
But do you know that the Eldar say of Men that they look at no thing for itself? That if they study it, it is to discover something else; that if they love it, it is only because it reminds them of some other dearer thing?

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Ха...един мой познат, не знам дали е вманиачен, но имам съмнения , че е орк!

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts

Аз Властелина го четох месеци сигурно, пък други хора го четат с 1,(3) страници в минута, уоу :Р

Ако вземем най-разпространеното (еднотомното) издание, това прави средно 1 ред/сек (при двутомното издание отношението се променя малко и става >1, а при тритомното - <1) !?! И аз съм слушал подобни твърдения (може би и за други книги) и предполагам, че при десетото четене скоростта се покачва, но все пак... тази ми се вижда леееееко преувеличена :) Това значи 13-14 часа и книгата е готова...

32

bdk---rohan.jpg

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Не знам и дума на английски, както се казва, но се навивам да чета английското издание на "Властелина" :facepalm4: ...
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Аз Властелина го четох месеци сигурно, пък други хора го четат с 1,(3) страници в минута, уоу :Р

Ако вземем най-разпространеното (еднотомното) издание, това прави средно 1 ред/сек (при двутомното издание отношението се променя малко и става >1, а при тритомното - <1) !?! И аз съм слушал подобни твърдения (може би и за други книги) и предполагам, че при десетото четене скоростта се покачва, но все пак... тази ми се вижда леееееко преувеличена :) Това значи 13-14 часа и книгата е готова...

Нещо такова сметнах и аз, да. :) Визирах ей това:

Когато намерих "Задругата" у нас дълбоко в един шкаф ми хареса корицата (с превода на Любомир Николов от 1990 - тя тогава е и купена де) и седнах да я прочета. За около 5 часа вече я бях свършила

The things one feels absolutely certain about are never true.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Хм, такива скорости са напълно възможни, ама, пък така се губи половината кеф от четенето. Има смисъл да четеш учебник така, ако е кника докато си представиш нещата и си я прочел.... :hypo:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Ми аз нормално си чета с около страница в минута и много добре си представям всичко. Виж, учебниците ми отнемат повече време :rolleyes:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Хората четат различно сега, какво толкова. :lol: Вярно, че споменатите от Кем и bdk скорости и на мен са ми извънземни, но нека бъдем реалисти - те си бяха чиста шегичка. =)

И в крайна смекта е важно "какво", а не "за колко време" ще прочетеш. :р
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

tranduil

tranduil
  • Потребители
  • 35 posts
Една книга трябва да се чете бавно за да може да се усмислил

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Излишно е да споменавам, че всеки приема нещата различно, нали? =) Пък и осмислянето невинаги съвпада със самия процес на четене. Но това е различна тема от "вманиачеността" и скоростта на четене.
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

The Devil

The Devil
  • Потребители
  • 3 posts
Малко сте се отклонили от темата маи... :) От няколко секунди съм в този форум, а просто знам, че тук е страхотно.... :)

Та колко съм вманиачен.... да видим... в момента слушам саундтрака на Властелина( или по точно 17 трак, на "Задругата") до преди малко се ровичках из света на Толкин, пресъздаден в Battle for Middle Earth II , и съм в този форум. Мисля , че опредлено съм вманиачен(правя скобка, не се имам за най-големия фен) . Мечтата ми е да науча Елфски.... Симпатизирам обаче най-много на Джуджетата.

Irincheto

Irincheto
  • Потребители
  • 3 posts
Oпределено съм вманиачена и то доста B) Някои от приятелите ми (които не са гладали дори и филмите) доста ми се чудят на ентусиазма. Чудя се ли изглежда всичко в техните очи ... май, май не ме разбират много :P
If you don’t have a dream, then you’ll never have a dream come true.

Skogarmann

Skogarmann
  • Потребители
  • 55 posts
По книгата се зарибих още от списание Дъга (До там и обратно). В последствие си купих първото издание, първи том, понеже за съжаление, вторият беше кът. Прочетох го от градската библиотека. Завиждам на тези, които за първи път четат Властелина....

hristiana

hristiana
  • Потребители
  • 15 posts
То аз колко съм си вманиачена...
Имам почти всичките книги на Толкин, които са излезнали на БГ, както и някои които са на EN, имам и няколко карти на Средната земя (къде купени къде теглени), Историята на Средната земя, саундтраците и т.н. Вече си поръчах "лукс" изданията на "Силмарилион" и "Хобит" и във вторник (да се надяваме) ще ги донесе най - после доброто малко кориерче и да си Фръкна на небето от щастие :boogie1qw: !!!

А иначе докато бях в даскало всички ми се подиграваха, че съм "вманиачен книжен плъх"! :P

LegolaS

LegolaS

Спам, спам и пак спам!

• Потребители
  • 94 posts
Абе понеже не намерих друга тема... И не знам как да го кажа... като че ли след края на властелина имам чувството че просто всичко трябва да продължи... Та се питам някой да е чел Повелителя на Мрака (Сага за пръстена)? Ако не се лъжа е написана от жена, но не и знам името. Та се чудя добра ли е защото все пак... ако има дори 1/3 свързаност с книгата бих я прочел...
...И своя знак съдбата
ще ви посочи с пръст-
на Исилдур Злината
ще вдигне Полуръст.

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts

Абе понеже не намерих друга тема... И не знам как да го кажа... като че ли след края на властелина имам чувството че просто всичко трябва да продължи... Та се питам някой да е чел Повелителя на Мрака (Сага за пръстена)? Ако не се лъжа е написана от жена, но не и знам името. Та се чудя добра ли е защото все пак... ако има дори 1/3 свързаност с книгата бих я прочел...

НЕ Е! <_<
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

LegolaS

LegolaS

Спам, спам и пак спам!

• Потребители
  • 94 posts

НЕ Е! <_<

Така и очаквах... То имали изобщо някоя книга по Толкин която не е написана от него и да е добра...
...И своя знак съдбата
ще ви посочи с пръст-
на Исилдур Злината
ще вдигне Полуръст.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users