Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Бай Ганьо в Средната земя

• Please log in to reply
10 replies to this topic

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Може би никой не се е замислял за нещо подобно.През последната седмицата препрочитам Бай Ганьо и днес се замислих дали може да се говори за Б.Г. в Средната земя.^_^/>

Споделете какво мислите и вашите гледни точки.
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Хммм, това е яко. Простакът, неприятният недодялан тип, може би и мръсник. Може би Тед Пясъчкин и Бил Папратак са най-близо.
А има и един чудесен момент, в който Гимли срязва Еомер така, все едно че Еомер е някакъв простак ("Говориш зло за онази, що е недостижимо прекрасна за ума ти..."). Друг е въпросът, че после Еомер се оказва на ниво.
Разбира се, орките са безкрайни изроди, особено Шаграт и Горбаг. Кочоолу и Дочоолу на Средната земя :)

Поздравления за тази тема.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Наистина интересна тема.

Ами, П. Дж. е истинският Бай Ганьо, тръгнал стоката си да продава в Средната Земя, от розова холивудска вода мускали неблаговонни (:

Стига хейт, но не се сдържах :) а темата е страхотна, трябва да помисля за Толкинов герой, напомнящ Бай Ганьо.

Ще да е някой с балкански нрави, търговец-тарикат... джуджето Мим малко се приближава... не знам.

Edited by proudfoot.underhill, 18 февруари 2013 - 07:04 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Съгласен съм и с 2-мата.:boogie1qw:/>

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Сам Майтапер в битово отношение си е малко Ганьовец - гондорците там нещо се молят преди ядене, а той си топи главата в легена. И си мъкне похлупци с лебец и кашкавал :) Но инак е добро момче, нищо общо с Ганьо Балкански, който просто е мръсник.

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Не малко, а ми много.Posted Image Тоя Самознай си е пълен Ганьовец. Posted Image

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 28 posts

Не малко, а ми много. :tooth: Тоя Самознай си е пълен Ганьовец. laugh.gif

Много съжалявам, обаче не сте прав. Може и да няма някакви особени маниери и да обича да похапва, но:
1. Сам си е абсолютно честен и непокварен, за разлика от оня там
2. Скромен е и не обича да се изтъква. Знае как да стои в сенките.
3. Готов е на всичко за приятелите си
4. Обича да работи - най-важен факт😂

Не можах да се сдържа да отговоря - фенгърл съм все пак😉

А колкото до бай ганьо - орк ще е, няма спор.

Edited by Luthien Tinuviel, 24 октомври 2017 - 08:54 .

A Warrior of Light

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

А колкото до бай ганьо - орк ще е, няма спор.

Не знам, не съм сигурен. Ганьовщината е онази кривина, която забелязваш, когато знаеш кое е право. Гановщината е един вид гротеска на "правилното". От орките просто не става добър Ганьо, все едно да се опитваш да добавяш тъмни краски на черен фон. Виж, хората са добри Гановци. Чудесна комбинация от добродетели, на чийто фон да изпъкват всички прояви на ганьовщина. По мое наблюдение джуджетата са, макар и в лека степен, но за сметка на това почти повсеместно, Гановци . При тях даже не може да се говори за гановщина, те просто си проявяват някаква тяхна форма на джуджещина, която на моменти ми действа по същия начин. Това е една от причините да не са ми от най-най-фейвърит расата (освен ако не се каня да си правя sword&board/fighter/tank в определена игра, там става).

А Сам си е един простоват, на моменти непохватен и несъобразителен добряк. Не съм сигурен, че би могъл да се държи гановската дори насила.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 28 posts
Много интересно мнение, dragon slayer, има какво да се мисли. С това за хората и орките съм съгласна, звучи логично.👍
A Warrior of Light

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Може Шарки дори да е такъв - дай му едно малко Графство... - но джуджетата не са Ганьовци за мен. Не са покварени типове те.

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Средноземския Ганьо си го представям да живее в Брее. Пътува от време на време, видял е това-онова, ама си е останал прост и порочен. Нещо като Бил Папратак.
The things one feels absolutely certain about are never true.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users