Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Какво четете в момента?

• Please log in to reply
1451 replies to this topic

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 336 posts
Тук казвайте кои книги четете в момента и си кажете впечатлението от тях :)
Тъй като аз пускам темата,пръв ще кажа какво чета и мнението си за книгата.
Чета "Влад Талтош,убиец на свободна практика"и съм много доволен.Малко са книгите които когато ги почна наистина да не мога да ги оставя до самия край,но историйте за наемния убиец са едни от тях.В книгите му има и смях и напрежение,а света в който се развиват действията е изпипан до съваршенство.

nienore

nienore

Ниниел

• Потребители
  • 9 posts
Чета Силмарилион (мда, чак сега, линчувайте ме публично) и ... ами какво да кажа, Толкин. Както и на Агата Кристи - Фатален Шанс. Принципно обичам нейните книги, особено тези за Поаро. От това, което съм прочела е прекрасна, точно като за нея. Но не знам, не ме бива да говоря за книги, които не съм прочела.
Giving up is what kills people.

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts

Тук казвайте кои книги четете в момента и си кажете впечатлението от тях :)
Тъй като аз пускам темата,пръв ще кажа какво чета и мнението си за книгата.
Чета "Влад Талтош,убиец на свободна практика"и съм много доволен.Малко са книгите които когато ги почна наистина да не мога да ги оставя до самия край,но историйте за наемния убиец са едни от тях.В книгите му има и смях и напрежение,а света в който се развиват действията е изпипан до съваршенство.

хе-хе Лойош е страхотен! :tooth:
Аз чета "Червено и Черно" на Стендел и направо не ми се коментира!
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

Чета Силмарилион (мда, чак сега, линчувайте ме публично) и ...

:guns: :box: Бой, бой! .. Posted Image

Всъщност ти завиждам, защото първото четене на "Силмарилион" е незабравимо. :thumb:

Иначе аз все още чета "Тютюн" - бавно, но славно. В началото тръгнах бясно с по 4-5стр. на ден, защото се борех със собствените си предразсъдъци (от които бягам :р), с впечатленията от филма, с негативното отношение на много близки хора към книгата и доста други неща. Както и да е, важното е, че в момента я чета с удоволствие, защото успях да открия ценни неща за себе си вътре.

А като си представя само колко много книги ме чакат.. :wub:
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Sa'amfira

Sa'amfira

The Courtisan

• Потребители
  • 23 posts
Aмиии :passifier: ....аз чета:Хобит(да си опресна спомените :yes: )и приключих Вирт.За Хобит...трябва ли да коментирам?!!!! А за "Вирт" :wub: Аз,като човек(доообре,де-момиче)който не чете фантастика мога с чиста съвест да кажа: :thumb: заслужава си!!!!

:wub: "Влад Талтош" :wub: ,макар така и да не успях да я прочета :tooth: :tooth: :blush:
Where does the wild heart go?
It goes looking for freedom,
for the sheer force of love,
for the joy of a song!
It goes on its way
through rain and storms!!!
http://thefortress.bestphpbb3.com/index.php

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Талтош е култ... донякъде. До шестата история (третата във втория том), където действието не е представено от първо лице, а от трето. Съответно, губи се много от самоиронизиращия хумор на Талтош, съответно, губи се огромна част от чара на историята(каквато и да е тя, говоря принципно).

Аз в момента не чета нищо, което е странно. Последно изчетох "Нано" на Николай Теллалов(само хубави неща мога да говоря за нея) и "Хари Потър и Философския камък" (поради служебни задължения това! :tooth: )
А сега започвам втория Потър, защото смятам да изчета цялата поредица и заедно с това започвам да се образовам по-сериозно на тема А. и Б. Стругацки, започвайки с "Обитаемия остров", на който първо трябва да намеря читаво издание, понеже онова в хубавия, голям том(от "онези" трите) с дебелите корици е прецакано с 20-тина страници и не мога да продължа четенето в момента именно заради тяхната липса.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

Талтош е култ... донякъде. До шестата история (третата във втория том), където действието не е представено от първо лице, а от трето. Съответно, губи се много от самоиронизиращия хумор на Талтош, съответно, губи се огромна част от чара на историята(каквато и да е тя, говоря принципно).

Съгласна съм. "Атира" ми е най-нелюбимата от всичките десет книги точно поради тази причина. Историята, която иначе можеше да е що годе интересна, е тотално провалена от начина по който е представена.

Аз в момента май не чета нищо, ако не броим че съм зависнала в средата на "The Magician" на Съмърсет Моъм и все не мога да продължа. Скоро изчетох "Дзур"(десетия Талтош) и бях умерено доволна, макар че изобщо не разбрах половината действия на Влад
Spoiler

Сега май ще започна Елрик - свалих го от интернет преди месец и все не се наканвам да го прочета...

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Личното ми мнение за "Тютюн" е,че не е нищо особено.След 44-та в България книгите,които не са били много тъпи,са били рядкост,и е нормално,че тя е посрещната с такова въодушевление.За мен "Тютюн" е живото олицетворение на мисълта на Пенчо Славейков,че социалното неравенство е цигулка,на която отдавна всички мелодии са изсвирени и вече често звучат фалшиво.Иначе на мен ми останаха още 200 страници и не мога да кажа,че ми беше неприятно да я чета.
На опашката са "Sons and Lovers" на Лоурънс,която чета на английски и ми остават около две трети,а също и Вежинов.Да не забравя и "Зен и изкуството да се поддържа мотоциклет",и още много... :rolleyes:
А "The Magician" онази за Алистър Кроули ли беше?
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
В момента чета ('чета' силно казано, защото нямам никакво време за четене напоследък) "Норвегия във времето" (сборник с лекции от провелата се през 2005 година в СУ конференция по повод 100 годишнината от независимостта на Норвегия), "Калевала - Фински народен епос" и "Джони и умрелите" на Пратчет.
The things one feels absolutely certain about are never true.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

А "The Magician" онази за Алистър Кроули ли беше?

Да, главния герой е базиран върху Алистър Кроули, само че със сериозни преувеличения, по думите на самия автор. :)

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Сега чета Властелинът на Пръстените за 2-ри път :) Какво мога да кажа за книгата, освен че е.....нямам думи, страшно е интересна, все по-вече нови неща откривам на второ четене, които е трудно да се забележат при първия прочит. Сега съм на средата на Двете кули ;)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
В момента чета Българския Толкин Форум. За пореден път... Не е някакво изискано заглавие, което сме чували само аз и авторът му, нито е толкова моден като Орхан Памук (и щом е моден следва да се чете), затова ми харесва. Трудно мога да определя жанра; на моменти разказът малко се разводнява, но има интересни герои, чиито образи с интерес следя в процеса на изграждане. Изобщо... забавно четиво, пък и научаваш доста за хората, макар не от първа ръка.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts

само че със сериозни преувеличения, по думите на самия автор.

Личи си,че не си стигнала до края,там не на преувеличения,а на фентъзи го избива. ;)
Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

В момента чета Българския Толкин Форум. За пореден път... Не е някакво изисквано заглавие, което сме чували само аз и авторът му, нито е толкова моден като Орхан Памук (и щом е моден следва да се чете), затова ми харесва. Трудно мога да определя жанра; на моменти разказът малко се разводнява, но има интересни герои, чиито образи с интерес следя в процеса на изграждане. Изобщо... забавно четиво, пък и научаваш доста за хората, макар не от първа ръка.

Непременно трябва да обменим опит - от няколко години това ми е задължително четиво, което хващам с най-голямо удоволствие. Има някои глави, които изглеждат набързо нахвърляни и някак хаотични, но като почете повечко човек, нещата се изясняват. :)

Иначе в момента чета "Аз съм един сън" на покойната Дафина Георгиева - Роня. Приболява ме сърцето на някои места.
От много време не ми се беше случвало да реагирам така.
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

rainbow

rainbow
  • Потребители
  • 5 posts
Аз чета "Кошмарната стая" на Артър Конан Дойл
~*~ Fly away ~*~

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

само че със сериозни преувеличения, по думите на самия автор.

Личи си,че не си стигнала до края,там не на преувеличения,а на фентъзи го избива. ;)

Аз не говорех за, ъъъ, мистичните способности на героя, а за характера и поведението му - автора казва, че го е направил значително по-зловещ и неприятен от истинския Алистър Кроули :)

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Да,и това отделно. ;)
Posted Image

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
В момента чета...много неща. Чета кандидат-студентски теми и мнението ми за тях е, че са :censored: :censored: :censored:, в час чета книги на Пратчет(по една на ден), а преди лягане "Съншайн" един много хубав вамрирски роман, но знам какво ЩЕ чета в близките няколко дни. Отивам да си купя "Децата на Хурин" :yippee: :love: , а тази книга...е, няма какво да я коментирам.
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 336 posts
Aз сега започнах да чета "Текла"от книгите за Талтош и честно казано не ме кефи толкова много колкото първите 2...оставя ме с едно много гадно чувство :(

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

Aз сега започнах да чета "Текла"от книгите за Талтош и честно казано не ме кефи толкова много колкото първите 2...оставя ме с едно много гадно чувство :(

"Атира" ще те остави с по-гадно чувство... по-точно с чувството, че е безумна тъпня. Но погледни на нещата от добрата страна - следващата ти книга е "Талтош", която е хубава :)

Впрочем, ако някой тук има някаква идея къде могат да се намерят предисториите* на "Влад Талтош" в онлайн вариант, или пък случайно ги притежава и е склонен да ги даде назаем, моля да ми каже =)

А аз чета "Децата на Хурин" :D

---------
*"The Phoenix Guards", "500 Years Later", "The Paths of the Dead", "The Lord of Castle Black", "Sethra Lavode"

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users