Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Евровизия

• Please log in to reply
45 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
В момента тече Евровизия по Канал 1, та реших да пусна ежегодната тема.. :Р

Тъкмо Черна гора си изпяха песента (Stevan Faddy - Ajde Kroči :thumb: :tooth[1]: ), която доста ме впечетли. Не бях слушал черногорски рокендрол на сръбски, не за друго. :lol:

Та, кажете си мнението за "Вода", за конкурса като цяло, за каквото ви дойде наум. :Р

P.S. Защо, по дяволите, Израел пеят на Евровизия?? :blink:
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Imo каквото и да правим и освен ако другите песните не са им доста слаби, а нашата доста силна,много трудно ще спечелим.Не защото bg-тата са некадърни или нещо такова просто защото сме България.
Ónen i-Estel Edain,Ú-chebin Estel anim.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Не ти схващам логиката "защото сме България", но по мое мнение нашата песен е една от най-добрите за сега. В един друг форум писаха доста за нея, за това, че ритъмът бил бая експлоатиран (даваха за пример Juno Reactor и т.н.). Самата комбинация обаче между него и фолклорните елементи, включае жестокият глас на Елица Тодорова - ..ми какво да кажа, удоволствие е да се слуша парчето. :boggie: :thumb:
Иначе самото живо изпълнение не беше върховно, но ритъмът се усети и мисля, че ще минем полуфиналите. :yes:

Но да почакаме резултатите. :ninja:

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Значи логиката е проста,защото сме българи(на конкурса нали България),само заради този факт ще измислqт нещо...наскоро гледах един документален филм и там не си спомням коя беше изпълнителката очакваше доста(бг беше),обаче накрая ..та това ми е логиката.:DРазбира се много ще се радвам ако спечелим,и освен тва не сам песимист както може би някои би ме обвинил просто гледам реално на нещата.

Aelin

Aelin

Snow White

• Потребители
  • 66 posts

Тъкмо Черна гора си изпяха песента (Stevan Faddy - Ajde Kroči :thumb: :tooth[1]: ), която доста ме впечетли. Не бях слушал черногорски рокендрол на сръбски, не за друго. :lol:

И аз точно това си помислих, много е сладка песничката! За певеца нищо няма да кажа. :blush:

Нашата песен си е най- хубава. Има си и модерни ритми, и етноелементи... а клипът е убиец направо. Според мен Елица и Стунджи заслужават едно наистина добро класиране. А защо пък не Евровизия догодина да е в България? :) А така като гледам коментарите по адрес на "Вода", може и таз да стане. :)
A present from down below
Spreading joy with a "Howdy-Ho!"
He's seen the love inside of you
`Cause he's a piece of poo

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Е то добре в България да е евровизия(макар че ми звучи като магаре и квантова физика).Само преди това ако е в София трябва да изхвърлят боклука. :P

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

Щото участват и на Европейски първенства п футбол. Откакто следя този иначе така симпатичен спорт се чудя каква работа имат Израел, че и Кипър в европейските квалификационни групи. Странна работа и дразнеща също - азиатци на Евровизия и ЕС по футбол.

И да не е напълно офтопик - смятам, че тая песен е най-добрата, която сме изпращали досега на конкуса... то не че кой знае колко пъти сме пращали песен де, ама все пак. Дано и братята европейци да я оценят подобаващо :thumb:

Aelin

Aelin

Snow White

• Потребители
  • 66 posts

Ами Турция? Защо участваше? Та на всичкото отгоре май по едно време и спечели.
До колкото разбрах има нещо от сорта на общо членство на израелската телевизия в съюз с другите европейски телевизии или нещо такова. Дочух и страни като Сирия, Египет и т.н., които също са взимали участие преди. Така че всякакви работи стават. Ще чакаме догодина ЮАР. ;)

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
При Турция пак е по-разбираемо - 3% от територията им са на Балканите, та става работата, ама другото е сакатлък работа. :Д Иначе колкото песни гледах, имаше бая изцепки. Те това Израел ( :o ), те това Дания (! Дана Интърнешънъл 2! !).. въобще, смахната работа. :р

Ама така или иначе важното е следното:
..Митре ле, ийй, Митре ле :boggie: :D

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Еми факт е че сме на финалите вече може само да стискаме палци!Но въпреки това продължавам да подържам тезата си от предишните ми постове.А колкото до Кипър такива "джуджета" просто от кортуазия ги канят във футбола(засегната е темата)може да се видят и други малки държави.

Aelin

Aelin

Snow White

• Потребители
  • 66 posts
Ха честито ни класиране, стискаме палци на финала да ги издухаме всичките!!! :thumb:

Закнафейн

Закнафейн

Телепатично зомби

• Потребители
  • 209 posts

P.S. Защо, по дяволите, Израел пеят на Евровизия??

Интересно ми е, че това все още ви впечатлява. Израел действително, въпреки че не са намира в Европа, се счита за таква във всяко едно отношение. Аз си го обяснявам с това, че реално евреите дълги години са населявали Европа и са усвоили европейския начин и живот и прочее, и факта, че тяхната Обетована земя не се намира в пределите на Стария континент не възпрепятства да ги зачисляват в европейските конкурси(и не само). Все пак, малко или много, - Израел е една изкуствено създадена държава. А и ако си представите те да участват на едно място с арабите, с които са непрекъснато в конфликти...

Колкото до Кипър - тя географски се намира в Европа и няма нищо чудно, те имат съвсем легално право да участват.

И най-накрая - по темата :) От трите конкурса, този ми се видя най-слабия до момента :) Разбира се, нашите се представиха добре и песента е много хубава(съвсем обективно, дори и да изключа факта, че все пак това са нашите участници). От другите ми допадна кипърската, исландската, швейцарската, молдовската и грузинската.

New Beta 2.1 starts this Saturday(03.05.2008) at 18:00 GMT. Join us ! :)

- Имам един познат - каза Едик, - който твърди, че човекът бил само междинно звено, необходимо от природата,
за да създаде венеца на творчеството : чаша коняк с резен лимон.
~А. и Б. Стругацки

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Мен именно този факт, че изкуствено създадената израелска държава не се намира в Европа, ме кара да се чудя какво правят в такива конкурси. Но това е учудване в следствие на незнание на правилата на самата Евровизия. :Р

Иначе аз лично нямам по-сериозни наблюдения от предните изпълнения (освен Каффе, чиято песен не ми хареса), но наистина "Вода" си заслужи мястото сред финалистите. Остава да видим утре къде ще се класираме. :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2531 posts
Евровизия мен не ме вълнува особено, а въпросната песен "Вода" дори не съм я слушал.

Пък и след като моят фаворит, титанът на поп-рок музиката Коцето-Калки ( :metal[1]: ) отпадна, вече ми е съвсем безинтересно. Срамота, Freedom and Love щеше да им вземе акъла на европейците!

Posted Image

:tooth[1]: :tooth[1]: :tooth[1]:
The things one feels absolutely certain about are never true.

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Btw кога беше финала, че нещо ми се губи?

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Ще бъде утре, 12 май, от 21:00h.

P.S. В Хелзинки се вило хоро след края на предаването. :P А Коцето-Калки изтребва пилетата с тоя изглед, как не го пратихме него във Финландия? :D

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Утре вечер кофти дано има рипче или плз някои да го рипне че утре вечер един приятел става на 18 и сам на рд и ще има много много ...та плз някои да го рипне и да го качи някйде!

А относно хорото какво да кажа като видях там и тия "руските републики",мисля че сички са били ONFIRE!

Layrelin

Layrelin
  • Потребители
  • 83 posts
Песента наистина е страхотна, напълно заслужено е и на финал. Ще им стискам палци утре! Успех!!! :)
Ná Elbereth veria le, ná elenath dín síla erin rád o chuil lín.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Сърбия - 268т.
Украйна - 235т.
Русия - 207т.
Турция - 163т.
България - 157т.

:closedeyes:

Източник: тук

И така.. С чисто сърце мога да кажа, че заслужавахме поне 2-ро или 3-то място. От всичките 24 песни, най-много ми харесаха тези на Босна и Херцеговина, на Македония (FYROM :tooth[1]: ) и нашата. В обратен ред, така изглежда и моят топ 3 на финалите, но язък.

Не знам до колко са основателни коментарите и по новините, и на други места, че бившите републики са бутали яко Русия и Сърбия; искрено се надявам това да не е така. Не че вече има голямо значение. :Р
Както и да е, голяма изненада за мен, между другото, бяха 12-те точки, които Гърция ни даде. Не го очаквах, честно. :thumb:

В крайна сметка, важното е, че се представихме много добре и до някаква степен си получихме уважението от Европата. Евала за това. :р

P.S. Догодина кой от вас ще ходи в Белград на Евровизия 2008? :ninja:

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
До Белград си заслужава да се отиде за да се гледа,разбира се сега е малко рано(плановете винаги се провалят).Иначе по въпроса с "бутането" може и да е така и ако наистина е така просто не им прави чест!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users