Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Евровизия

• Please log in to reply
45 replies to this topic

Liery

Liery
  • Потребители
  • 124 posts
Хм аз да си кажа мнението малко късно но все пак...На мен не ми хареса много нашта песен...Хуу айде ритъма беше як,ама в текста нямаше никакав смисъл.На мен ми хареса миналата година Лореин на Каффе.Тая песен беше яко в джаза-много яка.Аз не мога да разбера защо тряя да се правет отвсякъде песни с народни елементи.Ако догодина пак изпратим народни песнни ще ми стане кофти,не чи не харесвам народната музика.Не! просто има други също стойностни музиканти, коита заслужават да отидат на Евровизия. Пък и честно да си кажа този фестивал също не ми харесва щото съпоставя всички песни на национален принцип...И все пак ние сме си България и едва ли ще спечелим скоро.И все пак-браво на наште хора-добре се представиха...
I can't remember anything
Can't tell if this is true or dream
Deep down inside I feel the scream
This terrible silence stops me

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Така това с народните елементи е желателно за да се оразличи песента значи ако пратим 1 поп пърче и ако не се вэ триколиора незнам как ще познаят ,че сме от България.Фолкора е един вид като подпис.А това, че сме България и че колкото и да сме добри винаги ще има нещо некои да прe***(давам за пример европейското по фигурно пързалqне).
Ónen i-Estel Edain,Ú-chebin Estel anim.

Aelin

Aelin

Snow White

• Потребители
  • 66 posts

Хуу айде ритъма беше як,ама в текста нямаше никакав смисъл.

Не бих казала. :) Стилистиката на народната песен вярно е малко объркваща откъм текст, но чак пък да няма смисъл...

Аз съм твърдо ЗА фолклорните елементи в песните не само на Евровизия. И няма да имам против, ако парчето догодина отново е с народни мотиви. Турция и Гърция как всяка година пращат подобни песни и в повечето случаи получават едно добро класиране? Значи на многоуважаемия европеец му се нрави песента да носи идентичността на страната, от която идва. :)
A present from down below
Spreading joy with a "Howdy-Ho!"
He's seen the love inside of you
`Cause he's a piece of poo

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
@Estel
Мисля, че не обръщаш внимание на особено важни факти като говориш за България и конкретно за участието в Евровизия. Например - факта, че изпреварихме 19 други държави. :rolleyes: Всички от "Голямата четворка", примерно, както и други, които биха имали възможността да ни, както казваш, "прецакат".

На мен лично внасянето на тези народни елементи ми харесва, именно защото ни отличава, пък и защото те самите ми допадат ужасно много. Колкото до това, което Liery каза, то донякъде съм съгласен с отговора на Estel. :)
P.S. А защо пък не пратим някоя метъл група на Евровизия?! Бас държа, че ще изтърбушим успеха на Lordi и ще наложим нов световен музикален ред! :tooth[1]:
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Закнафейн

Закнафейн

Телепатично зомби

• Потребители
  • 209 posts
Не че съм доволен, но за мен развоя беше напълно предвидим. Още миналата година, когато бившите соцстрани подкрепиха оня руснак ми направи впечатление, че се гласува по комшийски. Въпреки че нашата песен е много хубава, дори това класиране е огромен успех, защото честно казано не смятам, че като цяло тя е особено по вкуса на западните страни. Колкото до Гърция - няма нищо странно, напротив, всичко е в рамките на нещата. През цялото време се надявах да не спечели, но очаквах, когато сръбкинята(ъмм, само за протокола - сръбкиня. За мен това като визия и поведение е мъж ;)) го направи. Не мога да си изкривя душата и да каже,че песента и не е хубаво, но не е нищо особено. Иначе, ако трябва да си сложа ръка на сърцето, за мен нашата песен не беше най-добрата и може би само Русия незаслужено ни изпревари. Разбира се, всеки с вкуса си :)

New Beta 2.1 starts this Saturday(03.05.2008) at 18:00 GMT. Join us ! :)

- Имам един познат - каза Едик, - който твърди, че човекът бил само междинно звено, необходимо от природата,
за да създаде венеца на творчеството : чаша коняк с резен лимон.
~А. и Б. Стругацки

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
@АнарНирнает
Значи аз съм съгласе че изпреварихме доста държави,но не мислиш ли че не сам изпреварването на определени държави е цел.Мисля че едно топ3 би било по-добре от изпреварването на 19 държави.
А по въпроса с метал групата go go напълно съм съгласен.Btw какво ще кажете метал група с некво съчетание от фолклорни елементи.Как ли ще звучи?!

Apocalypse

Apocalypse

Just Apocalyptic

• Потребители
  • 9 posts

P.S. А защо пък не пратим някоя метъл група на Евровизия?! Бас държа, че ще изтърбушим успеха на Lordi и ще наложим нов световен музикален ред! :tooth[1]:

Коя по-точно...?
What will I find
When the Dark Tower appears
Will it be the end
Or just a new quest after all

Liery

Liery
  • Потребители
  • 124 posts

А по въпроса с метал групата go go напълно съм съгласен.Btw какво ще кажете метал група с некво съчетание от фолклорни елементи.Как ли ще звучи?!

Ми нещо като Епизод или като една от песните на мойта група...Чалъма е да се свири неравноделно...Примери за това има много-Queen сверят неравноделно,но не във дяловете на Бг народните песни...

Edit: само да кажа,че се пише метЪл... :D

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
@Liery
Значи аз сам слушал нали подобни неща просто се чудех с Бг фолклорни елементи как ще звучи.А за група Епизод,незнам не сам остал с такова впечатление ако ми кажеш песен ще си я дръпна за да я чуя.

Liery

Liery
  • Потребители
  • 124 posts
Ддз...и аз малко им се чудя ама четох че се водят група с фолклор елементи :D виж 100 каба гайди-изпълнението на гайди от синтезатор е направо убииствено :chair[1]: направо без коментар и там още някви песни,коит имитират гайди...

Иначе по темата, ето превод на текста на Вода на английски(то не е превод де,а обяснение:
The magic song WATER ranked 5th on Eurovision 2007.

The song is about youth, love, life, nature and water. Elitsa sings about a girl named Mitra. The girl is singing while swimming in a mountain river. Heavy rain is falling! While the girl is singing, a young cowboy is riding his horse near by. He hears her lovely song and goes by her. And then they fall in love! Lightnings! Crashes of thunders! And at the end they're havin' you know.... Tara-du-day duu-dara tara-du-daa!!!

:yippee: :glare:

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Сега ще го дръпна да видя за какво иде реч,но честно казано не мисля и че Епизод са най-подходящата група за Евровизия.И в същия ред на мисли има групи които мисля че биха се навили.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Кипър не само географски се намира в Европа. Намира се и сред страните-членки на Европейския съюз. ;) Или поне гръцката част от острова. Това обаче е една предълга тема, която не ми се разтяга.

Мда, Израел по дифолт си е включен във всички подобни европейски прояви. Причините са политически и лесно обясними. Иначе "Push the Button" си беше яка пънкария. :tooth[1]:

Колкото до триумфа на кича, наречен Евровизия, там цялата система на гласуване е опорочена. Откакто се разпаднаха Югославия и Съветският съюз, в челната тройка неизменно присъстват Сърбия и Русия. Да им се неначудиш на бившите републики. Що скачаха за независимост тогаз, като толкоз си ги обичат сатрапите?
И изобщо всеки си гласува за комшиите. Юго блок, Съветски блок, Скандинавски блок, Балкански такъв... Може да се изпотрепваме и по балкански да не умеем да живеем заедно, обаче друг няма право да ни бие.

Съгласна съм със Зак, че няма нищо странно във вота на Гърция. Византийците не само се влюбиха в нашата песен, ами и в Елица. :rolleyes:
По всички телевизионни канали се скъсаха да правят коментари относно "Вода", а "Стар" дори посветиха цели 3 предавания на Ели. Разни специалисти определиха песента като най-добрата от всички, представящи се на конкурса. Харесаха я просто и я оцениха по достойнство.
Това си пролича и от вота на Кипър, които ни дадоха 10 точки, щото максималният брой по принцип си е предназначен за гърците, без оглед качеството на песента.
Отделен въпрос е, че от цяла Европа в Гърция и Испания има най-много българи.

А погледнато обективно, нашата песен беше най-добра от всички. Не щото е наша, а защото наистина е впечатляваща и ярко открояваща се на фона на всеобщата боза.

П.П. На мен ми допадна и изпълнението на унгарката, която представи чудесно блус парче, но поради спецификата на Евровизия беше предварително обречена на неуспех. Предложението на Грузия също беше интересно.
защото моят гарван е зелен

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

Иначе по темата, ето превод на текста на Вода на английски(то не е превод де,а обяснение:
The song is about youth, love, life, nature and water. Elitsa sings about a girl named Mitra. The girl is singing while swimming in a mountain river. Heavy rain is falling! While the girl is singing, a young cowboy is riding his horse near by. He hears her lovely song and goes by her. And then they fall in love! Lightnings! Crashes of thunders! And at the end they're havin' you know.... Tara-du-day duu-dara tara-du-daa!!!
:yippee: :glare:

Аа! Posted Image :tooth[1]:
Това ми променя мнението за песента много сериозно; въобще не бях обръщал внимание на текста.

Друго нямам какво да добавя - освен, че само с едните 12т. от Гърция (10т. от Кипър и 10т. от Македония) и другите междинни, пак се наредихме на доста добро място. Догодина ще е добре, ако подложим на атака руските/сръбските позиции. :Р С тях справим ли се, значи сме се справили с половината Европа. :lol:

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
По 10 от Кипър, Испания и Унгария, Слънце. На макетата не им се откъснаха толкоз много точки от сърцата, 8 само ни дадоха. :tooth[1]:

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
/off
Опс, да. :blush: Аз толкова се развълнувах като видях, че макетата ни дават точки ( :tooth[1]: ), че тотално изключих за точния им брой. :Р

P.S. Зверски много нули имаме. :mellow:

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Голям праз! Догодина сме директно на финал. :tooth[1]:

Иначе тази година полуфинала го прецапахме благодарение основно на 12-те точки от Кипър и Турция, плюс 10-те от Гърция, Испания и Чехия.

Изобщо Евровизия е една ултрарядка боза. С малки изключения, от времето на АББА нищо свястно не се е чувало там.

Aelin

Aelin

Snow White

• Потребители
  • 66 posts
Победата на сълзливата сръбска баладка, изпълнена от един талантлив НПО (неидентифициран полов обект), още веднъж потвърждава средновековната традиция. ;) Чисто и просто Сърбия от тогава до ден днешен е покровителствана от по- големите държави. :ninja: :P
A present from down below
Spreading joy with a "Howdy-Ho!"
He's seen the love inside of you
`Cause he's a piece of poo

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Това е така, да. Ако сърбежите не бяха омазали пейзажа с войни и дивотии, ние щяхме да видим ЕС през гондорски рог. Те щяха да са първата китка, "украсяваща" Евросъюза.

В случая обаче иде реч по-скоро за непонятната подкрепа, която им оказват всички бивши Югославски републики, както и за невероятно активната и сплотена сръбска диаспора по разните европейски страни. А сърби по Европа има за цял Мордор.

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
Ей не се базикай със сърбите щото свалиха американски назгули нали ?

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
/оff

Друже, не съумявам да разбера изречението, написано от теб - нито като замисъл, нито като идея за съвременна българска граматика.

Нямам никакво намерение да влизам в разпра с твоя милост, понеже това е тема за набеден музикален конкурс, а не за политика.
Макар в конкретния случай да е трудно да изолираш политиката и политическите пристрастия, аз възнамерявам да не нагазвам във въпросното блато. :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users