Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Единственият Пръстен

• Please log in to reply
69 replies to this topic

Eruantien

Eruantien
  • Потребители
  • 28 posts
Някой да има идея от къде мога да си купя такъф пръстен (София)?
A Eruchin, ú-dano i faelas a hyn, an uben tanatha le faelas.
I wonder what love is, what's its place in this individual life?

Гост_Thorin Oakenshield_*

• Гости
Поръчай го при някой златар. По възможност да се казва Саурон или поне Келебримбор. ;) :D

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Във всеки случай това със сигурност няма да е Единствен :), защото знам поне още един, двама освен мен, които имат такъв. Ако търсиш златен такъв, мисля, че повечето ателиета ще ти изработят по поръчка. Аз не харесвам и не нося злато, но си имам един такъв сребърен, който намерих в Бургас преди няколко години, около появяването на Задругата по кината. Всъщност, такива като моя не са рядкост и ако търсиш сребърен пръстен, просто проверявай магазините или уличните сергии и има голяма вероятност да попаднеш на такъв. Знам за хора, които са си поръчвали изработването на златен, така че отдели някой лев и малко време и тръгвай на лов по бижутерските магазини. И нека Силата да бъ... а, това беше за друг форум!

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Хах, спомням си как едно време някой от стария клуб в дир.бг отишъл да си купи Пръстен и когато го попитали за размера, казал "А, няма значение, той сам ще се нагласи" :D

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Eruantien

Eruantien
  • Потребители
  • 28 posts
хахаха
DragonSlayer, в и-нет си бях намерил златен, но цената му не беше никак по джоба ми - 1500$... Разрешавам ти да ми го подариш за РД-то - 24.12 :D

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Всеки средностатистически златар би могъл да го изработи за нормалните в бранша цени. Единственото разумно обяснение за цена от 1500$ за такъв пръстен ще е, ако наистина ти предлагат Единствения :tooth: Просто наобиколи няколко по-качествени златарски ателиета и ги питай дали гравират надписи на златна халка. Те най-вероятно ще си помислят, че става дума за брачни халки с нещо от рода "I love you", "В + К = ВНЛ" :passifier: или нещо такова. Едва тогава изкарваш тежката артилерия, вадиш няколко снимки в различни мащаби на Пръстена и надписа и казваш: "Ето, това искам. И да може да се наглася по размер".

Ако и това не помогне, ще се наложи да поработя извънредно някоя събота и неделя, че ей го кога е 24.12.... :rolleyes:

Сюзън Смърт

• Гости
Ако си от Пловдив мога да ти кажа при кого да идеш.

Eruantien

Eruantien
  • Потребители
  • 28 posts
Вярно, че съм пропуснал едно "от", но все пак в скобки съм написал София. Благодаря ти все пак, Торин. Днеска си намерих един, ама незнам дали ще си го купя, дано си намеря по-хубав.

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts
az jiveq v dobri4 i poznavam dvama koito imat pr1steni, no sreb1rni s pismenata
6tom v dobri4 gi pravqt predpolagam 4e i v sofiq trqbva da ima
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

Ран

Ран
  • Потребители
  • 160 posts
Имах два Единствени... обаче единия го загубих в морето, другия в планината.. нещо май не са ме харесвали много много :D В Пловдив по сергиите около разкопките ги продават в промишлени количества :D 7-8 лева е единия, сребъден :)
Walking through the dark mists of the enchanted sea garden forest of Burgazm

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts

Имах два Единствени...

Хахах :D

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Сребърен може да си намериш в бижутериите по поделзите около ЦУМ.
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

Eruantien

Eruantien
  • Потребители
  • 28 posts

Сребърен може да си намериш в бижутериите по поделзите около ЦУМ.

Тамън там си намерих.
И в импровизираното магазинче, разбира се, имаше 2 Единствени - единият по-голям, ставаше ми само на палеца, а другия по-малък, който ми става на малкият пръст. Взех си по-малък, но странно, когато обикалях да си избирам пръстен големия падна в торбата ми, все едно някой го бутна от ръката ми :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

_Fallen_anGel

_Fallen_anGel

Ангел...ама съм си жив Дявол

• Потребители
  • 132 posts
абе на мен като всичките са ми големи какво да правя, не мисля че Саурон ще е в настроени да изкове нов Единствен след последния провал :passifier: , а ко си взема по голям и занеса да ми го стеснят ще се развали надписа :cry: а много искам ако някои знае къде има малки пръстени (доста малки бих казала) ще съм му много благодарна :passifier:
А! Елберет Гилтониел!
Силиврен пенна мириел
о менел аглар еленат,
Гилтониел! А, Елберет!

http://w[/font]ww.my...fallenangel1111

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Ми то в Плевен имаше сребърни Единствени, ама не стига че са ми големи, ами и за гривна ще ми станат чак :tooth: Аз каквато съм клечка...Иначе в нета колкото искаш златни, ама соленичко излизат
клик

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts

Някой да има идея от къде мога да си купя такъф пръстен (София)?

Ела насам,ще ти изкова^^
Само че ще те впримча да служиш на МОЯ Пръстен :tooth:
Много единствени пръстени станаха,тцтцтц....made in china

Не турнирите ни правят Толкинисти!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
И аз намерих един Единствен на главната в Бургас в един магазин за сребро (те са две главните, ама аз още не мога да боравя с имена). Сигурен съм, че още може да се намери там.

Сюзън Смърт

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
Ми дайте да питаме него :)

Posted Image

Майтапа настрана, ама аз имам друго желание. Много бих се радвал да си намеря като подаръка на Арвен, който дава на Арагорн - символа на любовта им, тази .. хм .. огърлица..(такова ли се води, не знам).
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Ох,и аз много искам!

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Natura Silentium

Natura Silentium
  • Потребители
  • 3 posts
Аз имах, но го изгубих по най-скапания начин. :@
Както отварях вратата на колата все едно наистина промени размера си и падна в снега... Повече не го открих,а прерових всичко наоколо...
"And long ago they passed away
In the forest singing sorrowless."

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users