Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Единственият Пръстен

• Please log in to reply
69 replies to this topic

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
0.о
ОМГ!ПАЗИ ГО ОТ АМ-ГЪЛ!

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Понеже писках много, накрая получих Единствения като подарък (за рождения ни ден, любезззни, сссссс). Моят обаче явно е арменски, а не мордорски, защото писмената са си чисто арменски по форма и нямат нищо общо с надписа на Саурон. Сега си го нося на верижка на врата и няма как да си призная, че не е баш идеален, щото ще ме накарат да го изям иначе.

Night_Angel~

Night_Angel~
  • Потребители
  • 115 posts
И аз искам медальонче, но нямам идея къде мога да намеря, май няма в златарските в околността. :passifier: Posted Image :thumb:
Ти не махай с ръка отмаляла,
не казвай с болка "прости" ,
аз не вярвам, че има раздяла,
аз не вярвам - не вярвай и ти!

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
аз имам Единствения и беше много интересно как се сдобих с него- разглеждах една бижутерия и той ми се изпречи на пътя, пробвах го и ми беше голям, но казаха,че е Единствения,който имат :tooth: и аз естествено си го взех и оттогава си го нося на верижка,точно като Фродо :rolleyes: иначе бижутерията се намира в Красна поляна, до пазарчето,но нямат вече- бил е Единствен,ръчно изработен и аз най-мазно го отмъкнах :yes: да знаете,че най-отговорно го пазя и го слагам само в най-крайна необходимост ;) :D Пък огърлицата на Арвен се нарича Вечерницата,ако не ме лъже паметта и за жалост в БГ я няма никъде :angry2:

а да подарък ми беше от самата мен на мен :tooth: по случай приемането ми в елитно даскало, тъй че си е наше безценни :closedeyes:

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Охоооо.идваме да ти го вземем....
^^
То и аз съм мяркала Единствен по сергиите,ама сребърен...

nostalgic89

nostalgic89
  • Потребители
  • 1 posts
Някой може ли да ми каже къде във Велико Търново мога да намеря такъв пръстен ?

LoThLoRiEn

LoThLoRiEn

Горски елф

• Потребители
  • 53 posts
А от Пловдив къде мога да го намеря и колко г/д ще е цената?

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Тук има сребърен Единствен пръстен, но цената ми се струва много висока. :shock: Според мен доста са я понадули. <_<

А пък тук на какво попаднах.... :wub: Също и тук :)

exentaser

exentaser
  • Потребители
  • 100 posts
Аз имам малката версия на единствения, а приятелят ми голямата, но и двата са сребърни (все пак това е металът на българите :viking: ) .
А като говорим за нелепо губене на пръстена една приятелка го загуби в тоалетната в метъл кръчмата (така че единствения е на сигурно място)

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Пръстенът символизира всичко онова, срещу което ритам, затуй нямам абсолютно никакъв мерак да се кича с него.
За сметка на това нося ей туй любимо нещо:

Posted Image

(Тъмно е, апаратът ми е в раницата, раницата... нали. Телефонът ми беше най-близо. : )))

Posted Image
защото моят гарван е зелен

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

А като говорим за нелепо губене на пръстена една приятелка го загуби в тоалетната в метъл кръчмата (така че единствения е на сигурно място)

А, Единствения го добараха с риболов, все пак :massxqxq:

@ Night_Angel~ - Питай Келеборн, той си разнася едно.

@ Страйд - ЗА ГОНДОР!!! :medieval:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Страйдър, знаеш ли колко ти завиждам^^

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Хм, като гледам на Страйд медальона, почвам да се замислям за зелен щит с бял кон на него :) Честно, с кеф бих носил някаква роханска емблема. Но засега ще си се задоволя с арменския Пръстен.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
И аз си завиждам. :teethqhq:

Това ми е подарък от двете най-видни дунедански особи - Рох и Крал. За тях си завиждам. :dance:
защото моят гарван е зелен

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

Хм.... почвам да се замислям за зелен щит с бял кон на него :)

Хм... а пък аз отдавна се каня да пусна хералдическа тема тук. Та ей сега ме връхлетя вдъхновението - замисли се за сребрист байк, на зелен фон, с бяла диагонална лента "той нявга принадлежа на Чесън", и долу девиз: "много съм лош".

По темата - нищо. Не ме кефи да имам "Единствения".
А медальонът е прекрасен, и плочката на Ар също.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Та ей сега ме връхлетя вдъхновението - замисли се за сребрист байк, на зелен фон, с бяла диагонална лента "той нявга принадлежа на Чесън", и долу девиз: "много съм лош".

Цък. Сребристия байк (Бил)- на паркинга :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Иначе, да - бива то да си показва рогите :lol: :lol: :lol:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Има ли случайно някакъв шанс да намеря Единствения пръстен в Пловдив или ще трябва да си го правя по поръчка?

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Не изпитвам никакво желание да притежавам Единствения, нито копие, особено пък оригинала. Виж руната на Толкин отдавна си я търся, накрая ще взема да си я поръчам от гореспоменатите сайтове. ^_^
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts

Тук има сребърен Единствен пръстен, но цената ми се струва много висока. :shock: Според мен доста са я понадули. <_<

А пък тук на какво попаднах.... :wub: Също и тук :)

Ти хубаво го постна, ама като искам тъмния да поръчам, а не го намирам :cry: Втория линк е за светлия медальон, а като потърся тъмния му вариант излизат единствено на футболни отбори. Ако имаше на Доростол щях да си поръчам :lol:

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts

Това ми е подарък от двете най-видни дунедански особи - Рох и Крал.

И от Единствения, който не среща проблем двама дунеданци с един удар... да накара да замлъкнат :teethqhq:
/За нуждите на разкодирането: става дума за Мрак, който преди няколко дни с една дума накара и Страйдър, и мен, да млъкнем в невъзможност и дума да произнесем повече./

Пък и аз по темата. Повтарям Страйдър: "Пръстенът символизира всичко онова, срещу което ритам, затуй нямам абсолютно никакъв мерак да се кича с него."

Но пък си имам зелен медальон с бяло роханско конче! От Ганима! :хъъъъъъъг!:
То за мен струва повече от всичкия мърчандайз на филма.

И най-по темата:
Защо искате да имате Единствения? Каква причина би ви накарала да го носите? Притежавате?
Наистина ми е любопитно :huh:
Щото, аз ако ще нося пръстен от света на Толкин, то това би бил барахировия. Именно защото символизира неща, които са важни за мен - приятелство, вярност, лоялност, приемственост и т.н. много в този ред.
Обичай съдбата си

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users