Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Единственият Пръстен

• Please log in to reply
69 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Моят и сега ми е на ръката, но е сребърен, пък и батерията му е стара, та не съм невидим :) Носи се стерео - единият на пръста, другият - на врата :teethqhq:

Darth Amidala

Darth Amidala
  • Потребители
  • 28 posts
и един под възглавницата?

Смятам да проверя тия дни около халите, там беше пълно с бижута сребро всякакво. Ако има напредък, ще докладвам

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
А между другото тия дни се зачудих - единственият пръстен скициран ли е някога от Толкин? Имам предвид дали "моделът" от филма е 100% автентичен? (Защото съм виждал "единствени" пръстени, правени от преди филма, които имат малко или много по-различен дизайн.)

Darth Amidala

Darth Amidala
  • Потребители
  • 28 posts
Има го в книгата, да.

Вече доста време не намирам сребърен пръстен властелински из софия. По сергиите видях само на славейков, но първо огромни и второ 56лв?! Не знам как така го оценяват това сребро. Покрай джамията няма, а в магазините със сребро ме гледат като полезно изкопаемо - как ли съм си въобразила, че биха могли да имат, че съм и толкова нагла, че да питам. Днес се сетих да проверя и в един метълски магазин - продавачката там докато си ковеше по витрините ми каза, че няма и не знае къде мога да намеря.

Така че други идеи?? Някъде другаде да има сергии и пръстен евтиния? Повече от 20тина лева не ми се дават. При положение, че дефакто струва пъти по-малко:)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Хубав Единствен, от сребро, с хубав надпис, си купих преди две години за 18 лв. в Пловдив, в подлеза до автогарата. Мацката от магазинчето имаше двайсет екземпляра, окачени на халка. Да е поскъпнал зверски, та сега да е примерно 25 лв.

--------

П. П. Но това с пловдивския Пръстен вече съм го разправял. Явно в Румелията имат повече Единствени, отколкото в Софийско :)

Интересно нещо. Скоро на ларпърския мач по блъдбол носех Пръстен на ръката си и го изтървах в тревата. Намери се, обаче. Предишния път го загубих в река. Сега в битката не се загуби, макар че се опита. Както е известно, Пръстенът има собствена воля :)

Darth Amidala

Darth Amidala
  • Потребители
  • 28 posts
Ще пратя агенти да ми донесат пръстен в такъв случай. Смотана софия с неприятни продавачи..

Честит рожден ден:)

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Моят е златен. От Турция - Yuzuklerin efendisi.
Posted Image
Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Antagonist

Antagonist
  • Потребители
  • 24 posts
Тази седмица ще ходя на София да си търся пръстен.Някой да ми каже откъде мога да го намеря в Столицата?:rolleyes:Нямам възможност да отида до Пловдив, а в Благоевгард не намерих никъде...........:unsure:

Darth Amidala

Darth Amidala
  • Потребители
  • 28 posts
В София както написах горе - съм намирала само на 1 място. за 56 лв. ако ти се дават, идвай - на сергията на ъгъла на Солунска и Графа (до Славейков), но по-добре си търси някъде в Пловдив или Бургас май бяха казали тук. Днес питах в още 1 метъл магазин и там нямаха. В На Тъмно поне на сайта също нямат. По бижутерските магазини ще те гледат злобно (нямат), а до халите (джамията) нямаха преди 4 дена.
Вътре в самите Хали също няма.. къде още питах? В малкия Цум нямаха, имали преди години - и какво като са имали преди години, да отида с машина на времето ли?
Май ще си вървя със златния с надеждата да не ми изникне Амгъл отнякъде да ми отхапе пръста.

Antagonist

Antagonist
  • Потребители
  • 24 posts
:D Ок мерси. Най-вероятно ще мина и през Пловдив, но със сигурност ще проверя на местата с най-голяма възможност да има пръстен и ако няма паля към ПловдивPosted Image

Edited by Antagonist, 16 юли 2011 - 04:38 .

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users