Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

VII. "Необикновен подслон"

• Please log in to reply
2 replies to this topic

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Тази глава е съсредоточена основно върху Беорн и странната му личност. Едно време като четох книжката и тепърва се запознавах със света на Средната земя, не ми направи такова впечатление, че някъде по пътя джуджетата попадат на дома на "кожосменяч". Но сега като се замисля, съществуването му изобщо не ми се вписва в останалата картинка. Вие какво мислите за Беорн и каква роля изпълнява той не само в приключението на джуджетата, а и в цялата история за Средната земя?
И разбира се стандартнте въпроси. Какво ви харесва и какво не ви харесва в тази глава, какво ви се струва глупаво и неуместно? Натъжи ли ви и вас това, че Гандалф напуска дружината? Искате ли да видите някой конкретен актьор в ролята на Беорн? Можем да заформим дискусия за това тук. Такива неща (:
The main thing in life is to know your own mind.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Беорн ми е от любимите герой в "Хобит" ! Когато за 1-ви път прочетох "кожосменяч" не разбрах точно какво представлява това, но още от описанието на героя, разбрах, че ще ми бъде от любимците :) После когато през ноща, мисля, той остана да пази с мечките(по спомен говоря, дано не се бъркам), вече ми се изясни какво е значението на въпросната дума :D Към края на книгата, когато се присъедини към битката вече си казах: Мале голям пич е! Ще го запомня ! :) А за Гандалф, не ме натъжи толкова, че напусна джуджетата и хобитът, но ме обхвана странно чувство на страх :/ В смисъл се притисних, че приключението ще стане доста по трудно и може да има жертви :/ Пък се бях привързал към джуджетата и така... А за актьор ми е все едно кой ще е, само да влезе в ролята достатъчно добре и да не е Стивън Сегал ! :)

Henneth

Henneth
  • Потребители
  • 58 posts
Ах, любимата ми глава ! :P Първият път, когато прочетох за Беорн,бях доста приятно изненадата, може би защото бях по-малка и много се вълнувах от подобни интересни персонажи.И до днес Беорн е един от любимите ми герои.Много се кефех на помощниците му,а пък е той е смел е самоотврежен,така че ме спечели като фен.А колкото до раздялата с Гандалф.Ами не ме натъжи особено напускането му,почти винаги се случва поне за кратко водача да изостави спътниците си и те трябва сами да се справят с трудностите.В последствие естествено той се завръща и има хепи енд.^_^

"Съществувaт толковa пътищa, колкото отделни души "

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users