Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Escape the room

• Please log in to reply
3 replies to this topic

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
"Escape the room"-игрите бяха първите, които започнах да играя на компютъра си с пълно удоволствие. Не знам по какви пътища попаднах на първата такава игра, но от тогава не съм се спряла. Естествено нещата ескалираха и дори днес продължавам да цъкам разни приключенски и логически. Може да звучи детско, но пък ми помага да разпускам. Big Fish Games са ми фаворит.

Сега обаче няма да говоря за електронните варианти на куеста, а за реално такова изживяване. Знам, че в някои от големите градове на България - София, Варна, Пловдив, се организират такива игри в истински къщи, в истински стаи. Наскоро даже видях, че се предлага такова забавление и в замъка в Равадиново. Тези, които са ходили там, знаят за какво говоря. Аз съм намерила къде да отида в Пловдив и ще го направя. Преди това искам да ви питам дали сте посещавали такава стая, както и успяхте ли да се измъкнете и най-важното - ГОТ ЛИ Е?

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts

Аз още не съм пробвал, но не съм чул някой да е останал разочарован. :) Всички отзиви, на които съм попадал (поне конкретно за Dextrophobia), са положителни.

The things one feels absolutely certain about are never true.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

А какво точно представлява геймплеят на тази "Escape the room" игри в компютърен и реален вариант? Не че не мога да го проверя в нета, но ми стана интересно - активен геймър съм от повече от 20 години, а не съм попадал на подобен жанр игри.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Идеята на играта е да се измъкнеш от стаята, в която си заключен. Това става посредством разрешаването на поредица от загадки, пъзели и друг вид мисловни задачи. Целта е да намериш ключа за вратата. Имаш право да ровиш навсякъде в стаята - под легла, в кошчета за боклук, зад картини и дори в цветята - това всеки път е различно в зависимост от интериорните решения на авторите.
На мен ми харесва, защото нямаш ограничение по време /това е поне в повечето компютърни варианти, а в реалните май ти се отпуска 1 час/. Работиш единствено с главата си и не се налага да изкъртиш стрелките на клавиатурата от стрелба и скоци /хи-хи/.
Потърси такава игра в нета, може и да ти хареса. Сподели.

2keysgames имат интересни неща, но ми се струва, че не са подходящи за начинаещи в този род игри.

Edited by Вил, 25 март 2015 - 10:23 .

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users