Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Властелинът на пръстените - суперлуксозно издание

• Please log in to reply
26 replies to this topic

Layrelin

Layrelin
  • Потребители
  • 83 posts
За най-върлите фенове (пък и не само) горещо препоръчвам това издание. Днес имах щастието да го видя в книжарницата и направо сърцето ме заболя, че за момента не мога, да си го позволя. :(

Суперлуксозно издание, подвързано с тъмнозелена кожа, със златни букви, отпечатано на снежнобяла хартия, подшито лист по лист, с монохромна карта и книгоразделител,
издание, което ще задоволи и най-изискания вкус.
Направено с много любов.
Прекрасен подарък за всеки.

Всъщност кожата беше черна, но подробности....;) Линк към страницата на издадетеля за повече информация.:)
Ná Elbereth veria le, ná elenath dín síla erin rád o chuil lín.

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Рожденият ми ден е на 19 юни. Освен това НЯМАМ Властелина, така че съм с предимство пред другите.
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Имам го :wub: и е със зелената кожа, с черна не съм виждала...Наистина е много красива, чак ме е страх да я чета, да не я повредя :blush: Властелинът с меките корици го разпространявам сред всички желаещи познати, луксозната седи в библиотеката само за лични цели :rolleyes: и ми е най-скъпият на сърцето подарък ^_^

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Хубаво изглежда, но по-скоро бих отишъл при някой майстор книговез, отколкото да пълня гушите на "Бард". Пък и така книгата ще е съвсем по мой вкус и ще е единствена бройка :Р
The things one feels absolutely certain about are never true.

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
бтв, къде могат да се намерят "майстори-книговези" в София? Аз май не съм чувала досега...

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
И аз искам ;(
Уви,майка ми никога,ама никога не би ми я купила :lol:

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts

И аз искам ;(
Уви,майка ми никога,ама никога не би ми я купила :lol:

Умна майка!

Не че е лошо да я изкарат такава - но все пак - не беше ли важно съдържанието,а не корицата...
Най-готиния подпис

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Всъщност кожата беше черна, но подробности....;)

На моето издание кожата е точно тъмно зелена. :)

П.П. Хех, сега пък 72 лева! Преди няколко години, когато си го купих (тогава за пръв път се появи това издание), струваше 48 лева в Хеликон. Изчерпа се, та явно са решили, че има мегдан за дране на кожи. Хайде холан!
защото моят гарван е зелен

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Любимото ми българско издание си остава първото, в два тома. И досега имам само него.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Любимо е, да. :) Но когато търся нещо определено в книгата, обикновено ползвам зеленото. Просто шрифтът в първото издание е по-дребничък, а след целодневно киснене пред монитора очите ми отказват да ми служат. :/

Layrelin

Layrelin
  • Потребители
  • 83 posts
На сегашните преиздадени кожата е черна, просто "Бард" не са променили описанието и това ми направи впечатление. ;)
От 48 до 72 лева има доста значителна разлика, не че е много учудващо целта си е печалба за тях. В тази книга най-много ми харесва, че листята са пришити, тъй като моята взе, че се разцепи на едно място и хич не ме радва това. :(
Ná Elbereth veria le, ná elenath dín síla erin rád o chuil lín.

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Мел, във всяка печатница могат да ти "книговезнат" книга. Аз използвам услугите на мои познати, бул. Европа, 20 - споменавам го, щото ти е на път.

Пак ми загубиха първия том от двутомното издание. Т.е., сега вече окончателно няма да ми го намерят. Обмислям това, луксозното, за сметка на загубанкото, разбира се :D

Edit. Благодаря, Strider, имам го предвид. Точно така си купих 5-тото копие :) И друг път съм казвала: купувала съм, подарявала съм, крала съм :blush: Властелинът доста пъти. Оф. Не, не съм го крала повече от веднъж.. както и да е, да не разбуждам отново съвестта си заспала.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
И на мен ми бяха изпарили първия том. По една щастлива случайност го открих в малка антикварна книжарничка за 3 лева.

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Затова у нас почти всичко друго, да, но двутомното издание на Властелина назаем не се дава. :excl:
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
На мен ми загубиха и ДВАТА тома... А те са още от баща ми. И си бях писала в полетата бележки с молиффф :cry:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Като го видях зеленото издание щях да се разплача, че не ми е по джоба :cry: :drool[1]: Няма обаче смисъл да давам 60 лв(за толкова го мернах)като за тая сума мога да овършея няколко антикварни книжарници. А моето безценно издание с мека корица е толкова преживяло, че накрая го подвързах с бял картон за да оживее пътуванията насам натам.
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Моето издание на Властелинът също беше много изстрадало покрай скитосването ми - направо в степен на (полу?)разпад си беше, ако трябва да съм точна. От няколко седмици обаче си се радвам на същото издание с твърдата (кафеникава) корица. Дано изтрая, горкото :D
Имам много мъгляви спомени, че едно време бях мернала едно издание в 3 тома + дървена кутия (нещо от типа на едното издание на "Капиталът" <извинете за сравнението>). Обаче всички по-скорошни опити да го открия са безрезултатни. Някакви идеи?
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Това, че една книга е раздърпана, значи че е четена, много пъти отваряна :) . Винаги се старая да пазя книгите, които чета, но не всички го правят... ВнП го разпространявам, но тази с меките корици, въпреки че тя ми беше първата Толкинова книга и има сантиментална стойност, нея я давам, не зелената. Аз съм виждала на три части разделена, но без допълненията, изданието на две не съм срещала...

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Зарекъл съм се един ден да си купя някое супер-ултра-мега-свръх луксозно издание на "Властелинът на Пръстените", обаче на английски. На български няма смисъл, още повече, че и за мени истинското българско издание на "Властелинът на Пръстените" е двутомното първо издание на Народна Култура. Моето например почти се разпада, от много препрочити, разнасяне и даване, затова сега си седи на почетно място в библиотеката заедно с откраднатото от кварталната библиотека старо издание на "Хобит" (и не ме е срам :rolleyes: !)
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
А това старото издание в два тома от коя година е? И кой е преводачът?

Аз имам ВнП в три тома от Бард, много са удобни, на края на третия том има и пълните приложения :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users