Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Анимационният "Хобит"

• Please log in to reply
19 replies to this topic

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Понеже се обсъжда предстоящото филмиране на Хобит, рекох да повдигна темата за анимационния филм създаден през 78 година от Жул Бас и Артър Ранкин. Гледали ли сте го и какво мислите за него. Да, той е анимационен, но това не значи че трябва да се подценява, като някакво глупаво детско анимационно филмче. Според мен е направен доста добре...разбира се в една нарисувана среда и с едни нарисувани герои не можеш да предадеш напълно атмосферата и характера на героите, но все пак...кажете си мнението.
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Финголфин

Финголфин

Върховен крал на Нолдорите

• Потребители
  • 134 posts
Ами историята е пресъздадена добре и до тук :D .
Билбо е ок, джуджетата също.
А Гандалф, елфите и гоблините са просто скандални, направо се спуквам от смях като се сетя за едно от трите.... :D
Иначе добре са се сетили да направят филма. Със сигурност е харесал на малките почитатели на Толкин. :)
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Сещам се че някои същества като паяците например бяха особено смешни и забавни :lol:

Със сигурност е харесал на малките почитатели на Толкин. :)

Ей! Това е идейно-както много хора са се зарибили покрай филна ВнП на Питър Джексън, така много малчугани може да бъдат зарибени с този филм...хм...странно мнение
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Финголфин

Финголфин

• Потребители
  • 134 posts
Да, така е според мен...
Но за съжаление този филм е прекалено стар и не се излъчва от много отдавна. Какво и да е...със сигурност е ориентирал доста деца към творчеството на Толкин.
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Филмът ми е много любим. :)
Въпреки че доста хора не харесват песните там, именно те са една от основните причини да ми е толкова присърце тази анимация. Вярно, рисунките не са стандартизирани (Сам хубаво каза, че е правено '78г.), нито са върха на професионализма, но за мен са пълни с неповторима атмосфера.
Дали е заради самовнушение или нещо друго - не ме вълнува особено, но филмчето си е в отделна класация заедно със "Завръщането на Краля", пак на Жул Бас и Артър Ранкин..
Въобще - красота и магия, какво да говоря повече? :Р
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Аз пък въобще не съм виждал да го излъчват....поне у нас... Преди време си го източих-някой (не помня кой) ми даде линка. А това че е стар си има и някакъв ретро чар-такава анимация вече не се прави-сега всичко е компютри, а през 78 просто не е имало такива компютри ;) и нещата са изглеждали много по-различни.
...и като каза "Завръщането на Краля"-това не ми е попадало, но бих се радвал...

Финголфин

Финголфин

• Потребители
  • 134 posts
Ако някой исак да гледа филма и не зане от къде да го изтегли ето ви ТОЗИ линк. Торента не е добре сийдван, но с малко търпение ще се изтегли :P
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Anarwen

Anarwen

Назгул

• Потребители
  • 21 posts

Въпреки че доста хора не харесват песните там, именно те са една от основните причини да ми е толкова присърце тази анимация.

И на мен ми харесват песните. А даже и графиката ми харесва. Нищо пресилено, никакви уникални специални ефекти. Просто анимация... Как ми липсват тези филмчета... :(

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

И на мен ми харесват песните. А даже и графиката ми харесва. Нищо пресилено, никакви уникални специални ефекти. Просто анимация... Как ми липсват тези филмчета... :(

А, песните са култови...особено на гоблините...
А като ти липсват филмчетата...ми дръпни си ги от нейде B)

Anarwen

Anarwen

Назгул

• Потребители
  • 21 posts

А като ти липсват филмчетата...ми дръпни си ги от нейде

Не, имам впредвид този вид анимации...
Колкото до "Хобит" - аз си го имам. Даже с превод на субтитрите от Умай-Майа :)

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
аха...и аз май него имам :)

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Които субтитри вие любезно ще споделите с нас? :)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 336 posts
Aр,ако искаш субтитрите казвай и ти ги пращам,тъй като не помня от къде вече ги дърпах.А колкото до филмчето...хмм...първия път като го гледах му се накефих много,втория-още повече,а при третия(когатоси намерих и субтитрите) вече бях тотално изперкал по това филмче и по музиката по него :tooth: :ninja:

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Аз скоро си го изтеглих, имам и субтитри, но още не съм го гледала. Пуснах си го само да видя какво представлява, струва ми с доста хубаво филмчето :thumb: В най-скоро време мисля да го гледам изцяло :)

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
И на мен ми хареса, принципно от тези анимации Питър Джаксън е черпил доста идеи, дано и за "Хобитът" направи така, нали ще е продуцент... почти 100% съм сигурна, че няма да бъдат включени песни в игралния филм :(

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Много пеят. Знааам, че тези песни са част от магията и атмосферата, you know, но са много и са непрекъснато. Почти все едно гледам филм на Дисни. Предпочитам "Завръщането на краля".
The main thing in life is to know your own mind.

tranduil

tranduil
  • Потребители
  • 35 posts
Аз съм го гледал веднъж вярно че е старичак но не ме кефи. Като излезе новия игрален филм и шса кефя. :thumb: :thumb:

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Мисля, че точно ден след като свърших с книжката си свалих и анимацията. Много ми хареса. Хареса ми, че почти цялата книжка е добре предадена, глава по глава, няма измяна по сценария(ако се бъркам, моля кажете :D ) и единствения недостатък е, че наистина много пееха. Не, че самите песнички са гадни, но беше доста често :) И все пак анимацията си е супер, а тази за Завръщането на Краля, помня, че я свалих, но не съм я гледал. Скоро(след като прочета ВнП) ще я изгледам и нея :)

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts

не съм гледал (все още) анимационната версия на филма, но музиката към нея е приятна за слушане поне без гледане - има не малко хобитско все пак уловено, че и по малко джуджешко и елфическо  :)

Edited by bdk, 08 октомври 2014 - 04:30 .

32

bdk---rohan.jpg

kalconin

kalconin
  • Потребители
  • 2 posts

Харесвам го, обичам този тип филмчета!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users