Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Подвързия

• Please log in to reply
28 replies to this topic

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
И да постнеш снимка, след като ти ги направи, че и аз имам един Властелин за обработка...
Be not afraid of growing slowly, be afraid only of standing still.

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
О, той властелинът ще е след експерименталната книжка.Сега трябва да ходя да търся някаква стара книжка, от панти века...Не знам.Поне дано не ми одере кожата с парите...

thebluegod

thebluegod
  • Потребители
  • 53 posts
ти дето ще даваш пари за две книги да ги подвържат,направо си купи Властелинът нова-20 и няколко лева е нова с меки корици
Ще лумне пак пламък изгаснал,
над сянката, лъч засиял,
строшеният меч ще зарасне,
сваленият пак ще е крал!

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 592 posts
офф-топик: @thebluegod

Малко се дразня някой като каже подобно нещо - все започвам да си мисля за спомените, с които може би е свързано старото копие на книгата, която предлагат "просто да се замени"; за това как като малка са ме учили да си пазя вещите и особено книгите; за това колко по-хубаво е да разказваш "А ето тази книга я имам от 20 години, подвързвала съм я вече три пъти, но толкова я обичам и ценя, че няма да я изхвърля за нищо на света"

Знам, че е сто пъти по-лесно и бързо да минеш през магазина и да си купиш нова книга/нов телевизор/нова дреха/нов живот... но някак си просто не ми се струва правилно... И не е честно спрямо старите неща!

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts

офф-топик: @thebluegod

Малко се дразня някой като каже подобно нещо - все започвам да си мисля за спомените, с които може би е свързано старото копие на книгата, която предлагат "просто да се замени"; за това как като малка са ме учили да си пазя вещите и особено книгите; за това колко по-хубаво е да разказваш "А ето тази книга я имам от 20 години, подвързвала съм я вече три пъти, но толкова я обичам и ценя, че няма да я изхвърля за нищо на света"

Знам, че е сто пъти по-лесно и бързо да минеш през магазина и да си купиш нова книга/нов телевизор/нова дреха/нов живот... но някак си просто не ми се струва правилно... И не е честно спрямо старите неща!

Напълно съм съгласен, и аз изпитвам подобно чувство разглеждайки някоя стара вещ, пробуждаща спомени от отминалите дни.
А моят Силмарилион си плаче отдавна за подвързия, с неговите изпокапали листа и изтъркана до бяло корица.
Rogue's Gallery

гил галад

гил галад
  • Потребители
  • 7 posts
Аз съм работил в много авторитетна печатниц и там имахме книговезница.Моят съвет е да не се колебаете,ако човека си разбира от работата,книгата става чудна!На практика е много по-хубава откогато е издадена като нова!От личния ми опит мога да ви посъветвам,да си сложите външна нова корица със съответния цвят,който ви харесва,а оригиналната корица да си остане вътре!Така книгата става вечна!

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Слушай! Знам,че темата е стара и може вече да си се оправил,но слушай и моето решение! Аз съм от Бургас и скоро(преди около 3 месеца),занесох моята книга (ВнП),същото издание като твоето на книговезница.Много съм доволен.Излезе ми 5 лв всичкото.Избираш си цвят( има всякакви ),избираш какво да пише на корицата и с какъв цвят букви.Отиваш оставяш книгата и на другия ден си я взимаш.За теб може и да нее добре,защото си от Стара загора,но ако идваш на почивка в Бургас или нещо подобно,ще ти кача адрес на книговезницата.

http://yellowpages.b...list-locations/
А това са снимки на подвързаната книга:

Attached File  2013-02-11 23.19.22.jpg   280,37KB   18 downloads

Attached Files

All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Книговезането е прекрасен, но за съжаление изчезващ в България занаят... Страхотно е, че има все още книговезница(и) в Бургас. В София има ли?

Edited by proudfoot.underhill, 12 февруари 2013 - 12:46 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Не знам за София.:blush:/>
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users