Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Четене

• Please log in to reply
10 replies to this topic

TimeToPray

TimeToPray

I will make you suffer

• Потребители
  • 76 posts
Скъпи колеги :) Кога ще попрочетем някой друг ред заедно?

Make the lie big, make it simple, keep saying it, and eventually they will believe it.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Не знам ти за какво четене говориш, но надявам се за събиране и четене на живо! Тук преди имаше четене заедно от разстояние - всеки си прочита определена глава, а после се обсъждат разни работи. Но аз сега чета пак Средноземските книги - преведените на български - и някак ми се ще на мига или с малко забавяне да обсъдя разни неща, които на това четене ми правят впечатление, но на живо. Повече ми се прави това, отколкото ми се пише. Освен, че ще си четем и говорим непосредствено, без забавяне, ще го има и въодушевлението от обстановката, от събирането, от живото слушане на интонацията и гласа на събеседника - как той преживява прочетеното и премисленото.

Разбира се, и повдигането на нови теми - или разглеждането на стари в нова светлина - във форума е възможност, която може да се използва. Но би било много хубаво, ако се прави и сега така, както преди 10-15-20 години са правили форумците. Аз лично нямам и много време да отделя за такива срещи (поне в близките месеци), а вероятно и други ще кажат същото за себе си. Но по-нататък може и да се намери време, а и навярно има други, които сега имат времето за отделяне. И ако се уговаряте/ме, може да се събирате/ме у някого или някъде (а не след дълго ще става и навън за събиране).

Аз отчасти заради тази си нагласа напоследък не пиша често във форума.

Edited by bdk, 29 януари 2016 - 09:54 .

32

bdk---rohan.jpg

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Винаги съм искал да отворят Архива, но ни трябва администратор, които да има такава възможност. Иначе аз бих чел с вас.
13turniri.png

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Ето затова ни трябват форумни срещи. Премислям една х. Гургулица идния месец, така че правете си вече сметките.:)

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Форумните срещи (големите) и събиранията по хижи са много хубави неща. Но освен тях може да се уговарят по няколко човека дори, да си ходят на гости едни на други и там да си четат. После, като дойдат многобройните срещи, ще се познават вече по-добре хората.

32

bdk---rohan.jpg

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Съгласна. Приемам гости в Пловдив.:):) Всеки ден ми е удобно. Дори и да не звуча така, съм сериозна.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Това е много хубаво :)

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Можете да направите сбирка за 25-ти март- падането на Саурон, Новата година на Гондор и мой имен ден :D . И без това, 25-ти се пада петък. Би било хубаво да четете от „Завръщането на краля“ ( а и от другите книги от Властелина). Иначе на мен ми се ще някаква голяма форумна сбирка през лятото, някъде на планина ( въпреки, че аз едва ли ще мога да дойда, обаче ми звучи много хобитско).

Edited by Еовин, 02 февруари 2016 - 03:45 .

banner.png

TimeToPray

TimeToPray

I will make you suffer

• Потребители
  • 76 posts
Хоп хоп. Да говоря за срещи live ;) Разбира се, ако не можем да се съберем има и други варианти. Например може да се разберем за някакъв час вечер, в който да сме активни и да обсъждаме.

Make the lie big, make it simple, keep saying it, and eventually they will believe it.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да, четене заедно на живо звучи забавно, но не виждам възможност за мен. Във Форума също става.
13turniri.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Можем да четем в някой друг форум. Можем да четем в "книгите" или във "всичко друго за средната земя". Не трябва това, че Архива е затворен да ни спира.

Edited by konstantin cherganov, 11 февруари 2016 - 01:08 .

13turniri.png

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users