Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Вярвате ли в Средната земя?

• Please log in to reply
125 replies to this topic

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

що да не вярвам ,аз се хванах ,синдарин ,да уча, значи има вяра в мен ,майка ми се подлуди като и казах че ще си шия ушите

Моля те недей, ще съжаляваш
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аз съм си добре, не ми трябва да си шия ушетата - и така са си неестествено големи :D

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts

Аз съм си добре, не ми трябва да си шия ушетата - и така са си неестествено големи Posted Image

късметлия си ти .
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

Henneth

Henneth
  • Потребители
  • 58 posts
Разбира се,че вярвам в Средната земя.Вярвам в нея откакто прочетох за първи път Властелинът и Хобит и се потопих в магията на Толкиновото творчество.Естествено,тогава бях по-малка и множеството реалистични описания ме накараха да се замисля,дали пък наистина не съществува подобно място.И се пренесох там,като всяко хлапе жадуващо за вълшебства и приключения.Да,сега не живея там и не участвам във велики битки :closedeyes:, но пък винаги ,когато имам нужда да се махна за малко от гадната реалност на този свят,Средната земя е готова да ме приеме обратно.Поне за малко.И това става като от време на време си препрочитам някоя любима част от книгите,когато си припомня някоя песен,стих или цитат.Когато просто си мисля за света на Толкин.И ми е хубаво като си мисля така.Posted Image
Средната земя е във всеки от нас,тя ни заобикаля.Защото не малка част от читателите все още се разхождат из горите на Мраколес,а ако пък ли не,все още таят искрица от магията и наслдата,която им е донесъл Толкин с този свят.Posted Image

"Съществувaт толковa пътищa, колкото отделни души "

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да!!!
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
То е все едно да вярваш в Австрия. Какво има да й вярваш на Австрията - ей я къде е :) Като остров Родос. Същото и със старата област Ериадор. Първоначалното име на региона е Aryador, страната на ариите, на индоевропейците (към 1915 младият Толкин все още е бил податлив на тогавашните научни моди, в 1938 вече би възразил на всяко понятие като "арии"). Еарендил или Еарендел е със същото име като Хорвендил, звездата, създадена от бога Тор. Небето над Средната земя има нашето Слънце и нашата Луна, пък и същите съзвездия - Голямата мечка и Орион. Самата Британия първоначално е трябвало да бъде изобразена чрез Тол Ересеа. Постепенно творческият замисъл се е променил, но картата на Средната земя малко или повече е нещо като алтернативна Европа. Ние наистина живеем в Толкиновата Средна земя. Просто от описаните във "Властелина на пръстените" събития са изминали няколко хиляди години :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users