Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Препоръчайте!

• Please log in to reply
106 replies to this topic

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
1. Diablo 2:Lord of destruction - Sorceress class hero !
2. Titan Quest: Immortal Throne
3. Warcraft III: The Frozen Throne
4. Hitman 2: Silent assasin
5. Heroes 3: Complete
6. Starcraft: Brood War

Ами това е което играя, откакто съм започнал да играя на компютър :D И когато имам време играя само това :) (само 2-рото заглавие играя от около 2 години, понеже е малко по ново, пък и не тръгваше на стария компот :) )

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Narvi, знам че си любител на фантастиката, затова като на стар фен на Цивилизацията ще ти препоръчам Sid Meier's Alpha Centauri.
Играта е доста подобна на познатата Цивилизация, с доста допълнителни възможности. :) Дано ти допадне :)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Благодаря на всички!!!!!!!!!!!
Ще пробвам каквото ми препоръчахте - доколкото имам време. :(
Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Narvi, хвърли едно очо на тези
Hegemonia: Legions of Iron;
Nexus: The Jupiter Incident;
Homeworld 2
Galactic Civilizations II или
Sins of a Solar Empire.

Сещам се за тези няколко в движение и ги споменавам, защото не си уточнил дали предпочиташ по-бързите стратегии в реално време като първите заглавия или по-бавните, но по-дълбоки като геймплей игри. От споменатите тук всички са на космическа тематика и всяка една от тях е уникална по замисъл и изпълнение.

Hegemonia е играта, която чистосърдечно признавам за космическа стратегия с най-красиво и достоверно изглеждащи и звучащи експлозии. Nexus е уникалнo сингъл преживяване - история, извадена като от страниците на първокласен фантастичен роман и много, ама много тактическо отиграване. Нищо общо с "изследвай", "построй", "разруши". Homeworld 1 и 2 - за тях е излишно да се говори, особено единицата беше явление в жанра. Sins - чиста стратегия в реално време, гарнирана с ролеви елементи. Galactic... - походова стратегия, с огромно дърво за изследвания, в която дори можеш сам да си проектираш, построиш и въоръжиш флотата.

Другото предимство на тези няколко игри е пълното пренебрежение към ресурсите на компютъра :) С малки уговорки за Sins, другите би могъл да ги играеш на доста стара машина. Линковете съм дал, за да поразровиш скриншотове или за някое геймплей филмче, за да се ориентираш по-добре.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
От жанра на космическото цивилизациоизграждане ( :boxed: ) бих прибавил още две възтежки заглавия - Space Empires V и Sword of the Stars. И двете гигантски. Първата дава много възможности за изграждане собствен чешит раса - като се почне през това какви газове диша (за поддържане на жизнените процеси, не в резултат на постмодернистични продукти като "Цариградско шосе"), мине се през външния вид на корабите и се свърши с проектирането им, където свободата е пълна - даден е един тонаж на съответния клас фърчащо железо и от там насетне можеш да го киприш с каквото ти се ще, докато схемата му замяза на циганско сватбарско магаре. Втората - също доста богата на възможности и графично съвсем адекватна - дава възможност за битки в реално време. На расите собствено не им липсва уникалност.
Разбира се вечна класика е Master of Orion (аз мога да дам впечатления от двойката, единицата не съм я пипвал).
А най-общо могат да се препоръчат буквално десетки игри, които ще тръгнат и на конфигурация от ранния неолит, но-о... дай малко насоки какво ти е интересно да цъкаш. :)

Maxwell Lannister

Maxwell Lannister
  • Потребители
  • 9 posts
Ето ги и моите лични препоръки(съжалявам,че не мога да сложа картинки,но не знам как):
No_1 Номер 1 в сърцето ми винаги ще си остане Sacred-играл съм наистина много фентъзи rpg-та,но накрая винаги се връщам към Sacred.Тя е една от игрите,на които просто не можеш да им намериш минус,хваща те още с първите 10 минути игра и те държи още дъъълго време,а изтриеш ли я,то бъди сигурен,че пак ще си я инсталираш след време.Може би изключителния си чар играта дължи на голямото внимание,проявено към детайлите като например деиствията на NPC-тата в градчетата,фактът,че можеш да говориш на парактика с всекиго,когото срещнеш,в резултат на което да получиш ценна информация,някаква клюка от местния живот или най-откровено,ако досаждаш,да ти бъде казано да се разкараш или ще те погнат с метлата,спомагащи за красотата на играта са и звуковите ефекти и добрата графика,съчетана с доста ниски системни изисквания.Задоволително е и разнообразието на героите,сред които присъстват вампир и ангел.Има още доста да се каже,но пък аз нямам много време,а пък и тази игра просто трябва да се пробва.
No_2 Halo:Combat Evolved
Най-добрия FPS според мен.Единствената сингъл плейър игра,която съм превъртал повече от 2 пъти,като всеки път чувството е било едно и също-умопомръчаващо готино.За съжаление съм играл само първата част,заради тъпите Microsoft,които пуснаха всяка част за различна платформа.
No_3 Devil May Cry(всички части) Resident Evil(всички части) Street Fighter(пак всички части)
Capcom са си Capcom-най-добрата фирма за производство на игри.При тях всичко е изпипано до съвършенство и нямат слаба игра!Като се започне от историята,мине се през графиката и се стигне до геймплея просто няма за какво да се уловиш да ги оплюеш.Тук препоръчвам и трите на едно ниво,защото така и не можах да определя коя да сложа по-напред и коя да оставя за накрая,затова да започнен по азбучен ред.Devil May Cry винаги ще бъде на първо място от всички аркадни игри(причините са изброени по-горе).Третата част е и единствената игра,на чийто край щях да се разплача.Просто изкуство!
Resident Evil-какво да кажем тука-определено най-добрият хорър екшън,разчитащ не на стандратните стряскания като Doom,а по-скоро на потискащата атмосфера и чувството на безпомощност,причинено основно от извънредно малкото амуниции и същевремено извънредно гадния изрод зад ъгъла.
Street FIghter - Една от двете най-добри бойни игри за PC-та и конзоли.Легенда!
Има и още доста игри,които бих препоръчал,но за сега толкова.

Edited by Maxwell Lannister, 27 януари 2010 - 10:22 .

Hear me Roar!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Това е то, истински ренесансовият човек намира време и за игри :) В Ренесанса като не са имали компютър, завалиите (макар че Леонардо май се е опитал да скалъпи "машина на истината"), са играели на cour d'amour, а днес имаме доста по-сериозен избор :)

Нарви, не знам имаш ли време, но във всеки случай моите лични предпочитания са към фентъзитата и историята. По-горе съм си го казвал и ще се повторя: модовете за Средната земя на Rome: Total War и изобщо поредицата Total War в нейните средновековни и антични форми е напълно достатъчна, за да оглупее дори интелигентен човек и да се заеме с Юлий Цезаревски дръзновени кампании пред клавиатурата. А модовете за Средната земя са наистина чудесни - човек може да изиграе щурма на Минас Тирит с Черния капитан от Моргул... и да спечели. Или да завземе Шлемово усое с Уруките и дунеземците. Или пък да предвожда гондорски десант в Умбар, което също си има чар.

Ся, признавам, беше малко тъпо, когато на един по-ранен мод гондорските пехотинци викаха: "Yes, Imperator" с бесен американски акцент.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
http://nintendo8.com/game/60/contra/ :)

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Култова игра... странно едно време без проблем я превъртах а сега от няколко пъти първо ниво не мога да мина... и даже ми е трудно да си сменя българското оръжие с някое черверно!!! явно съм остарял а и джойстика на нинтендо си е друга работа, не е клавиатура

... Освен това не мога да стрелям когато съм натиснал едновременно напред и надолу, нещо е бъгава

Edited by proudfoot.underhill, 15 февруари 2010 - 10:34 .

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Предложете ми някакво RPG и някакъв интересен FPS ? В очакване на новата щайга съм и гледам да се подгрявам на настоящия компот :D Само да не е нещо с брутално тежка графика, че не мога да го подкарам :/

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Neverwinter nights е увлекателно RPG, а за шутър от първо лице ти препоръчвам Serious Sam двойката. Щом си фен на ролевите игри, след като си вземеш новия комп, започвай Dragon Age, няма да останеш разочарован.
Rogue's Gallery

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts

FPS ?

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl. Има леко загатнат RPG привкус, но си е почти натурален шуутър. Или по-скоро психо-шуутър, да измайсторя и аз един жанр. Продълженията му - Clear Sky и Call of Pripyat само съм ги начевал, поради липса на сносен хардуеър, но за оригинала мога да кажа много хубави неща.

RPG

Много са. :) Зависи какво ти е отношението към архаичната графика - повечето солидни класики са отпреди поне 8-9 години. В по-ново време - Vampire: The Masquarade - Bloodlines - много добра игра, Bioshock (не съм я играл по горепосочени причини, но доколкото чувам и чета е що годе римейк на System Shock, която тежеше много едно време), Neverwinter Nights 2 има сладка графика, доста кютек и нелоша история - става за разпускане, а малко по-старите KOTOR и KOTOR 2 са доста добър опит за RPG във вселената на Стар Уорса. Не ги тегли всичките, че току виж ти харесали. :)

Edited by Archibald, 25 февруари 2010 - 09:20 .

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Neverwinter nights на сегашния компютър не я подкарвам :/ Опитвах преди време, ама... А за Dragon Age, доста намерих във форума, май играта се радва на голяма група играещи и задължително ще я пробвам :) Bioshok също не я подкарвам, а тази Vampire: The Masquarade - Bloodlines не мога да си я намеря :( Но пък сега свалям KOTOR, която преди играех по твърде много време :D Благодаря и на двамата :)

Edited by Coin, 26 февруари 2010 - 06:50 .

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Posted Image

Колелата на Войната бързо ми влязоха във златния фонд. Невероятно зрелище, доста бърз екшън, за съжаление - малко конзолен гейм. Което обаче не оправдава не-изиграването на въпросната! Принципно новите игри изобщо не ми допадат, но това си е попадение. Да знаете обаче - за да се играе и към днешна дата иска ячка машина. И - яка периферия, старата ми имшка си замина докато я играех... :cry:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts

Neverwinter nights на сегашния компютър не я подкарвам :/ Опитвах преди време, ама... А за Dragon Age, доста намерих във форума, май играта се радва на голяма група играещи и задължително ще я пробвам :) Bioshok също не я подкарвам, а тази Vampire: The Masquarade - Bloodlines не мога да си я намеря :( Но пък сега свалям KOTOR, която преди играех по твърде много време :D Благодаря и на двамата :)

И аз бах като тебе, като ми взеха нов комп преди 1-2 месеца, исках да играя по цял ден, каквото ми падне.Почнах Dragon Age, почти я превъртях, но така и не я завърших, сега разцъквам Bioshock, но не сериозно.Целият ми геймърски ентусиазъм си отиде, а и добре, че така стана, че по цял ден само това правех.
Горко на меките чела!

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Вчера изиграх Aquaria и макар че краят малко ме разочарова, препоръчвам я на всеки, който харесва да обикаля по карти и да търси скрити съкровища.
The main thing in life is to know your own mind.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Като спомена за скрити съкровища ме подсети да препоръчам играта, която цъкам в момента - "Kings's Bounty: Armored Princess". Може би някой ще си спомни за едноименната игра от 1990 - та година, която мнозина наричат "Heroes of Might and Magic 0" и която наистина положи основите на славната походова стратегия. В "Armored Princess" са запазени повечето хубави идеи от оригинала, допълнени са с нови, интересни хрумвания, а красивата 3D графика пасва невероятно. Ако играта имаше мултиплейър, който да е добре балансиран, бих я нарекъл истинският Heroes of Might and Magic 5 :)
Препоръчвам горещо на всички, които обичат приключенията в света на мощта и магията!

Edited by Finarfin, 22 май 2010 - 11:29 .

Rogue's Gallery

Niraeth

Niraeth
  • Потребители
  • 24 posts
Ако ме биваше в игрите, щях със сигурност да играя доста често Томб Райдър.
А ако ме биваше в свалянето на игри, със сигурност щях да си сваля Шадоу Хартс.
Но нито ме бива в Томб Райдър (не че имам време за практика), нито знам как да си сваля Шадоу Хартс (нямам време да се занимавам с търсенето в хакерски сайтчета, а пък и играта ще да е доста тежичка за моя пет годишен комп). Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Ето това е една от най-могъщите игри на всички времена!

http://nintendo8.com.../381/dr._chaos/

Edited by proudfoot.underhill, 17 август 2010 - 08:45 .

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users