Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Рисуване на миниатюри

• Please log in to reply
12 replies to this topic

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts

Здравейте, някой случайно занимава ли се с рисуване/боядисване на миниатюри (сори не знам как се казва на английски е miniature paining)?

Говоря за неща от сорта на$_57.JPG например?

Ако да, моля да пише, да обменим някакъв опит, че срещам разни трудности :)

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Оцветяване се казва :) Ей, деца, не забравяйте родния език, той всъщност е бая богат.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts

Явно гледам, никой не прояви интерес, но въпреки всичко реших да ви покажа моето произведение, но имайте предвид че не съм някакъв майстор, просто ми доставя удоволствие.

Ето ги моите Наугрими. Представляват войните-джуджета от Еребор, преди нападението на Смог. Казват се Грим Хамърс.

От кутията:
2ih6ng2.jpg

Големината:
2lb04f8.jpg

Резултатът:
34zm4rd.jpg

30mlnwx.jpg

210m1w3.jpg

Следващ проект - Warriors of Minas Tirith:

nxiso.jpg

Edited by Morgoth, 15 юли 2014 - 12:36 .

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Не, че не проявявам интерес, просто няма какво да споделя. Но ми е интересно. Впрочем на лично ако може да ми кажеш откъде ги поръчваш тези миниатюри? Бих си направил такава колекцийка, та да я накачоря по витрините в нас.

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Разкажи ни повече! Какво се използва за рисуването, откъде си ги купуваш нещата, как се зариби, а у :)

The main thing in life is to know your own mind.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts

Здравейте, радвам се, че има интерес все пак :)

Sparrow, отговарям направо тук, че явно има и други, които се интертесуват. Като цяло това са продукти на Games Workshop - http://www.games-workshop.com

http://www.games-wor...n-GB/The-Hobbit и да кажем http://www.games-wor...=srl&view=table

са интересни. Аз си поръчвам нещата от http://elementgames.co.uk/ защото идват много бързо и понякога има големи намаления и дскаунти. Но за сметка на това пък там нямат абсолютно пълния инвентар. Колкото до правенето на колекция и слагане на стената - лошо няма, но да те предупредя, че това е доста тегава работа и изисква много време и усилия. :) Като цяло тези фигурки са създадени (на теория) за игра с тях на игри подобни на Warhammer, D&D и тн. Има си рулбукове и армии с точки и тн. за LOTR. Аз лично не играя (то не че има много с кого в България), но ми доставя удоволствие да правя фигурките и да ги боядисвам. Но пак ти казвам, че ако искаш да постигнеш задоволителни резултати се изисква много време и отдаденост (и пари).

Elven - зарибих се още от преди 10тина години със самолетчета и кораби на Revell. После забравих за това хоби. Иначе наскоро почнах да рисувам така наречените минатюри - хора или същества от различни фентъзи/фантастични поредици. Естествено моят избор беше hobbit/LOTR :)

Боичките за тях се произвеждат от същата фирма, Games Workshop и се казват Citadel paints. Има различни видове, защото процесът е сложен - Primer, защото първо се покриват с черно или бяло покритие, за по-добро сцепление, Layer paint, базова боя, highlight, shade, oil, wash и тн. видове боя. Направо прилагам моята скромна работилница за мини-та :)

1z57kep.jpg

Използват се много тънки четки, с остър връх, защото детайлите са влудяващо малки.

Сега освен тези войни на Минас Тирит, които ме чакат в момента (вече са праймнати в черно), съм поръчал и Warriors of the Last Alliance - което би трябвало да са 6 High elves, и 6 Numenoreans от втората епоха, както са изглеждали по времето на битката със Саурон.

Aко имате още въпроси питайте, ще се радвам да отговоря, ако мога :)

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Доста яко хоби. Този дракон на снимката ще го боядисваш ли?

The main thing in life is to know your own mind.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts

Доста яко хоби. Този дракон на снимката ще го боядисваш ли?

Мммда, но за съжаление пристигна без една ръка, иначе има и крила, които трябва да се залепят. Има рекламация в момента и си чакам ръката :) Иначе той не е от LOTR но сигурно може да мине за Смог ;)

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Pretty cool!

А в България не може да няма хора, които да разцъкват игри с миниатюри.

Помня, че в далечната 2004 година на Еврокона в Пловдив имаше турнир дори.

I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts

Има хора, форумът се казва Черната цитадела, обаче играят 99% Warhammer. :/

Loreweaver

Loreweaver
  • Потребители
  • 1 posts
Eдно включване 2 години по-късно :)

Attached Files

Edited by Loreweaver, 15 януари 2016 - 11:01 .

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
Твое произведение?

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Бравос!

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users