Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Zeitgeist

• Please log in to reply
283 replies to this topic

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts

Преувеличаваш както винаги.

А ти както винаги четеш избирателно. Казах "ако ти допада". Сиреч, ако не ти допада - пак добре. И изобщо - все едно по какъв точно начин я приемаш. Онова, което не одобрявам, са опитите за адвокатстване на щуротията посредством неуместни лични нападки: филмът е добър, понеже Страйдър е твърдоглава. :teethqhq:

Алфард е направил едно много обективно и безпристрастно обобщение, с което - о, чудо! :Р - съм съгласна.

Интересното всъщност, душко, е къде отиват тия дарения. И защо хората пращат пари на една non-profit организация, а се оказва, че средствата влизат в друга сметка.
Вярно е, човечеството е болно. И аз мечтая за един по-добър свят. Eвтината манипулация, лъжите и мошеничеството не се вписват в него.
Заиграването с чувствителността на хората не ми се нрави. И е грозно, когато се злоупотребява с човешките мечти.

У мен лично вдъхновение и мечтания предизвикват съвсем различни неща. Но ако този филм е успял да предизвика такива у теб... Е, в такъв случай намерих нещо положително в него.

На мен пък това щеше да ми е любопитно да го прочета. Но за толкоз пари - толкоз, предполагам.

Няма смисъл, творбата Питърова говори достатъчно сама за себе си. Ако го направя, ще излезе предълго и досадно писание, което по същество няма да се различава много от въпросната.

Споделям лично мнение. Нямам за цел да соча с пръст и да се превръщам в опонент на хранителните навици на мухите; но пък и нямам намерение да минавам на фекална диета. :)
защото моят гарван е зелен

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts

Интересното всъщност, душко, е къде отиват тия дарения.

Къде може да отиват парите? За басейни в резиденциите им, разбира се...
Така се става богаташ любов моя! Не с честен и упорит труд! :closedeyes:
Но това не е прецедент и не ме впечатлява особено, а и май излизаме от кино темата. Иначе благодаря за вниманието Ви. :Р
P.S.
proudfoot, в "паралелните" епизоди винаги ясно си личи контрастът. :)
P.S. 2

Е, чак пък резиденции и басейни... Нито парите са толкова много, нито онези са толкова глупави.

Цял град ще вдигат, та една къща ли ще е проблем? :Р

Edited by Spec0, 03 февруари 2011 - 12:42 .

I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Между другото, има друга организация, която цели да направи нещо като 'start-up country' с различна политическа и социална организация. И понеже всичката земя е заета вече, искат да направят градове на платформи в океана.

The Seasteading Institute

Ето презентация:

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Баш затова ти казах, че в основата стоят далеч по-прозаични неща. :Р
Е, чак пък резиденции и басейни... Нито парите са толкова много, нито онези са толкова глупави.

Воден свят, а? Осрахме земята, време е на океана.
Ами, Ал, дубайците създадоха няколко острова, па ги продадоха. Фридман да си беше купил един за проба. :teethqhq:
защото моят гарван е зелен

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users