Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Gabriel (2007)

• Please log in to reply
37 replies to this topic

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts
"Gabriel" (2007)

Posted Image

ето го трейлъра за да се сетите за кой филм става въпрос.

Ако някой го е гледал да си каже мнението :)

Иначе това е независим ниско бюджетен австралийски филм, който според мен като стил и качества се нарежда до един от любимите ми филми - "The Crow". Някъде четох че са направили "Gabriel" толкова тъмен и мрачен за да компенсират за ниския бюджет и съответно не напълно съвършени специални ефекти, но според мен този "noir"-ефект придава допълнителен чар и стил на филма. Разбира се и самата история и идея на филма са много добри. Като крайния резултат според мен е по-добър от такава многомилионна холивудска продукция като "Constantine" (сравнявам ги защото и двата са на библейска тематика)...
Suddenly I heard a tapping, as of someone gently rapping, rapping at my chamber door.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
На мен лично много ми допадна :)
Определено е film noir, актьорската игра не е много запомняща се, но затова пък режисьора си е свършил работата добре. :) Адски ми напомня "Гарвана - град на мъртвите".
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
На мен не ми хареса никак, беше ми бозав и претрупан. Всички бяха прекалено дрогирани за моя вкус :look: Истината е, че го гледах заради секс сцената, която се оказа недостатъчно задоволителна. А и си имам собствена визия за тази тематика и, хм, дори не го изгледах качествено, пропусках моменти, а краят ми беше предсказуем.
The main thing in life is to know your own mind.

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

На мен лично много ми допадна :)
Определено е film noir, актьорската игра не е много запомняща се, но затова пък режисьора си е свършил работата добре. :) Адски ми напомня "Гарвана - град на мъртвите".

виждам че си гледал продълженията на "Гарвана" - как ти се сториха?! аз лично съм голям фен на оригиналния филм, но така и не мога да се насиля да гледам продълженията...имам мн лошо предчувствие за тях <_<

На мен не ми хареса никак, беше ми бозав и претрупан. Всички бяха прекалено дрогирани за моя вкус :look: Истината е, че го гледах заради секс сцената, която се оказа недостатъчно задоволителна. А и си имам собствена визия за тази тематика и, хм, дори не го изгледах качествено, пропусках моменти, а краят ми беше предсказуем.

ха...аз "Gabriel" го гледах миналата година, но единствената секс-сцена която бегло си спомням не беше нищо особено, така че ако си го гледала само заради нея много си се прецакала :D
Suddenly I heard a tapping, as of someone gently rapping, rapping at my chamber door.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Аз съм гледал само "Град на мъртвите" и сериала с Марк Дакаскъс. Частно казано втория филм доста повече ми допадна - първия ми дойде прекалено жизнерадостен. Има ли трета серия? :huh:
Posted Image

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Аз го изгледах филма преди 3-4 дена. Не би казал, че е сред най-добрите филми, които някога съм гледал, но фактът че го изгледах целия (и то без да заспа :)), говори положително за филма. Аз по принцип пускам филм и ако до тридесетата минута не ми се стори поне малко интересен, го спирам и си пускам друг филм. Така че може да се каже че ми бе приятно да го гледам, но определено не бих си го пуснал отново. Вярно - краят му бе предвидим.
Но мисля, че за скромния си бюджет и с тези третокласни актьори филмът е ОК.

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

Аз съм гледал само "Град на мъртвите" и сериала с Марк Дакаскъс. Частно казано втория филм доста повече ми допадна - първия ми дойде прекалено жизнерадостен. Има ли трета серия? :huh:

искаш да кажеш че не си гледал първия филм?! трябва да го гледаш :) няма да съжаляваш...без да съм гледал някое от продълженията (а те са 3) съм сигурен че въобще не могат да се сравняват с оригиналния...така че ако си харесал поне до известна степен "Град на мъртвите", би трябвало много повече да ти допадне оригиналния "Гарван" :rolleyes:

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Нььье. Гледах първия :P Втория ми хареса повече - по-психаделичен, така да се каже. Първия ми беше като Коледен филм на Дисни (да прощаваш :D )
Я метни заглавията на продълженията?
Posted Image

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

Нььье. Гледах първия :P Втория ми хареса повече - по-психаделичен, така да се каже. Първия ми беше като Коледен филм на Дисни (да прощаваш :D )
Я метни заглавията на продълженията?

ти сериозно ли? за един и същи филм ли говорим?

ето го този за който ти говоря The Crow, a ето ги и продълженията: City of Angels, Salvation, Wicked Prayer

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Майчице... 4 Филма!!! :mellow:
Е точно "City of Angels" ми допадна повече от "The Crow", за съществуването на другите нямах идея. :mellow: Първите два филма са до голяма степен различни като концепция, но не като жанр, нямам представа дали втория ще ти допадне :)
За 3 и 4 - е, не гледам сериали... :lol:
Posted Image

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Абе филмът не кой знае какво . Бих казала, че "става". Обаче пича хич не е за изхвърляне :D
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

Абе филмът не кой знае какво . Бих казала, че "става". Обаче пича хич не е за изхвърляне :D

шъш..да не говориш така за моя филм :guns: :P иначе "пича" може и да не е за изхвърляне обаче за съжаление е мъртъв и погребан :rolleyes:

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Да, но всъщност не.

Spoiler

Иначе и с Mor_Hirill не мога да се съглася. Пичът хич го няма. Въобще филмът напомня на много скучна компютърна игра, където имаш босове, биеш ги и така малко по малко се придвижваш към големия бос. Страшно оригинално, а като прибавим и това, че става дума за ангели, една иначе толкова непопулярна тема (разбирайте иронията ми), става още по-интересно. И, да, аз се прецаках, че го гледах, ама не заради идеята за секс сцената, а заради това, че филмът като цяло беше зле. А жалкият им опит, да направят филма "дарк", за да им измие очите, защото това сега е много модерно, не им е помогнало много.

Поредицата за Гарвана е съвсем друга работа, там има някаква история. Каква да е.
The main thing in life is to know your own mind.

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts
уфф..аз се по обърках нещо :) не видях че темата е за "Gabriel" и мислех че Mor Hirill говори за "Гарвана", а иначе за "Gabriel" - предполагам че е въпрос на вкус...но точно защото темата е популярна, филмът може да се сравни с някои други в жанра (например "Константин") - и според мен има много повече стил и много по-добри идеи, и не мисля че са го направили толкова мрачен защото е модерно днес, а просто защото ако не беше толкова мрачен специалните ефекти сигурно щяха да изглеждат малко смешно (което е нормално като се има предвид че бюджета, ако не бъркам, е бил в рамките на няколко стотин хиляди...)...иначе мисля че е показателен факта, че "Константин" почти не си го спомням вече, докато от "Габриел“ все още даже помня някои реплики :rolleyes:

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Защо бе на мен "Константин" ми хареса много. Но тук явно пак всичко си е въпрос на вкус. Както за самият филм, така и до пича :D Ето на Elven не й харесва, но на мен пък да :) " Въпрос на вкус" - казало кучето и ... нали знаете :P
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

Защо бе на мен "Константин" ми хареса много. Но тук явно пак всичко си е въпрос на вкус.

не ме разбирай погрешно - и на мен "Константин" си ми хареса...особено като нямаш какво да правиш и ти е скучно, е добър начин да си запълниш времето...типичен летен хит си е - с много екшън, специални ефекти и т.н (в стила на "Умирай трудно" и подобните му), но до там, без много съдържание :) ...докато при "Gabriel" ми хареса самата "синематография", начина по който е заснет, наместа има доста интересен диалог, освен това имаше някои доста добри идеи в сюжета на филма...

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Тоя филм го гледах на предишната работа (ама тихо, ей! :P ) и единствените впечатления, които ми остави, бяха на някакъв самоцелен мрак и претенциозност. Ако ще да е от тая категория, далеч по-напред са Sin City и Sleepy Hollow (на Тим Бъртън), примерно.

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

Тоя филм го гледах на предишната работа (ама тихо, ей! :P ) и единствените впечатления, които ми остави, бяха на някакъв самоцелен мрак и претенциозност. Ако ще да е от тая категория, далеч по-напред са Sin City и Sleepy Hollow (на Тим Бъртън), примерно.

въпрос на лично мнение :P а иначе по каква логика сравняваш филм с няколко стотин хиляди бюджет с филми за няколко десетки милиона (че и повече)?! :huh:

..точно за това доста хора се надяваме да направят пордължение на "Gabriel" с нормален бюджет...

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

..точно за това доста хора се надяваме да направят пордължение на "Gabriel" с нормален бюджет...

Аз се надявам да не направят... :mellow: Прекалено много ми хареса фолма, просто...
С последващата комерсиализация имат всички шансове да го насе*ат, струва ми се.
Posted Image

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts
A mediocre movie for a mediocre viewer like myself - 5/10 Тва е!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users