Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Карибски Пирати 3

• Please log in to reply
74 replies to this topic

Elenthari

Elenthari

Elf

• Потребители
  • 55 posts
Такааа..Знам,че скоро ще излиза "Карибски пирати 3".Това е вторият ми любим филм след Властелина!!!Очаквам премиерата с нетърпение!!!(Абе аз май успях да убедя нашите да ме пуснат да го гледам още на 23 май...)
Много ми харесаха Карибски пирати 1,2.Да се надяваме ,че и 3 ще е готин ;)
And all will turn
To silver glass
A light on thre water
Grey ships pass
Into the West...

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
ако е като втория филм айде ще пропусна...щом ти е любимия филм кажи мнението си за втория филм не мислиш ли че вместо възход има някакъв спад?!
Ónen i-Estel Edain,Ú-chebin Estel anim.

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Аз лично не бих казала чак спад. Има много излишни моменти във втората част. Дано поне в третата ни спестят "каскадите" тип анимационно филмче с Бъгс Бъни или Том и Джери :passifier[1]:

Няма да пропусна да гледам гения на Джони Деп в никакъв случай, не мисля, че ще остана много разочарована от филма. :thumb:

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2531 posts
Понеже ме мързи да пиша, ще се копи-пейстна от едно друго място.

За Пиратите какво мога да кажа, освен че един от любимите ми филми. Всеки кадър и всяка реплика гъделичкат сетивата ми и ме изпълват с невъобразим кеф! :Р А Джони Деп и романтичният образ, които пиратите са си изградили в изкуството са ми легнали на сърцето от много време и този филм просто нямаше как да не ми хареса.
Третата част се очертава да бъде по-епична, което мен лично доста ме радва. Ще ми е интересно да видя и какво развитие ще претърпят героите в третата част. И също така нямам търпение да се докопам до саундтрака :)

Дотук с копи-пейста, сега да кажа за "Съндъка на мъртвеца" - по никакъв начин не смятам, че е по-слаба от "Проклятието на Черната перла". Виждаме героите да търпят развитие, особено спрямо първата част, но и по време на самото действие. Освен това се разшири бекграунда около героите, на мен лично ми беше особено интересно да науча повече за миналото на Джак и бащата на Уил. Пък и най-малкото имаше не по-малко забавни моменти и реплики отколкото в първата част, които бяха и по-цинични, което на мен лично ми се понрави :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts

Аз лично не бих казала чак спад. Има много излишни моменти във втората част. Дано поне в третата ни спестят "каскадите" тип анимационно филмче с Бъгс Бъни или Том и Джери :passifier[1]:

Няма да пропусна да гледам гения на Джони Деп в никакъв случай, не мисля, че ще остана много разочарована от филма. :thumb:

Ми под спад тва имах впредвид,но тука има нещо друго ти филма заради филма ли ще го гледаш или заради Джонката ?

Elenthari

Elenthari

Elf

• Потребители
  • 55 posts

ако е като втория филм айде ще пропусна...щом ти е любимия филм кажи мнението си за втория филм не мислиш ли че вместо възход има някакъв спад?!

Е,чак пък спад.Не не бих казала.Вярно,че имаше излишни моменти,но не мисля че те повлияха чак толкоз...Щом съм се навила да ходя на 3-тия филм...:)
And all will turn
To silver glass
A light on thre water
Grey ships pass
Into the West...

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Ша отидем и ша видим. :) Сигурно ще е хубав, предният ми хареса, а и ми е интересно да видя Деп в една от последните му роли, нали скоро щял да се "пенсионира" :huh:
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2531 posts
Еее, чакай, той тази година става на 44, а каза, че ще спре да се снима на 50, защото тогава вече нямало да изглежда толкова добре :P Но според мен и тогава ще е готин, така че може и да не се откаже :)

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts

Еее, чакай, той тази година става на 44, а каза, че ще спре да се снима на 50, защото тогава вече нямало да изглежда толкова добре :P Но според мен и тогава ще е готин, така че може и да не се откаже :)

Представяш ли си го с бяла брада ? O.o

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts

Верно!?Можеее :) Както и да е тази му роля май най ми харесва след "Шоколад" и "Едуард ножиците"
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts

Ми под спад тва имах впредвид,но тука има нещо друго ти филма заради филма ли ще го гледаш или заради Джонката ?

Мии... и заради филма, и заради Джони :)

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts

Мии... и заради филма, и заради Джони :)

Е я си кажи заради кое повече че ако ще се лъжем казваи да зимам торбата с лъжите и се почваме :D

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Няма лъжа, няма измама! Фифти-фифти е положението. А е така, защото половината филм се състои в играта на Деп :rolleyes:

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Двойката не успя да ми влезе под кожата така, както първа серия. Зрелищна, действена, но ме остави с впечатление, че всичко ми е сдъвкано и поднесено във въд на кашичка. Вместо да ме оставят аз да чувствам филма, като че някой се опитваше да ми поднася готови емоции. Някак твърде снижен подход. На моменти твърде театрално. Двамата мачовци се бият на плажната ивица, девойката се бори за вниманието им, мрънка, умолява, тропа с краче и накрая се тръшва на пясъка. Твърде позьорна сцена.

Но заради ролята на Джони Деп съм готов да изгледам десетки такива сцени, достатъчно е да се появи и съм готов да махна с ръка на другото.:) Имам надежди за тройката, но този път наистина се надявам да са направили приключенски филм, не просто 2 часа йекшон и яко графика:)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Първите Карибски пирати ме плениха, ех, че вълшебен филм!
Това е, или поне на мен ми напомня, класическа комедия дел арте: добрият, лошият, "хаотично добрият", както го пише в игрите :rolleyes: , а глупакът не беше един, ами цели четирима (двамата стражи и двамата пирати). И най-важното за мен - фантастичен елемент (проклятието).

За жалост, ефектите на Брукхаймър (справка: Местопрестъплението), ми дойдоха в повече във втората серия.. и, да, сцената на пясъка. Ръкопашният бой в/у воденичното колело - ок, но някак ми липсваха невинните анимационни похвати от първата серия (как потъна корабът (лодката?) на Спароу, точно до кея, а той само прекрачи самоуверено :)
Нямаше нужда кракенът да е толкова гнусен, и колкото и да харесвам Джефри Ръш, ми се вижда бая ми ти пресилено да изкокне пак накрая..

Както и да е, зарибена съм дотам, че даже скоро помолих Джони за една бърза снимчица, както си беше в костюма :D

А, да, забравих - Джони е велик, просто велик, спор няма, как не взе Оскар поне за тази роля!

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts

Няма лъжа, няма измама! Фифти-фифти е положението. А е така, защото половината филм се състои в играта на Деп :rolleyes:

добре добре съгласих се

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

... но някак ми липсваха невинните анимационни похвати от първата серия (как потъна корабът (лодката?) на Спароу, точно до кея, а той само прекрачи самоуверено :)

Да... незабравимо! Още с тази сцена вече знаеш, че го обичаш, приемаш и че ще му симпатизираш. :thumb:

Сюзън Смърт

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2531 posts
Еквивалента на сцената с лодката във втората част беше появяването на Джак от ковчега, което си е почти толкова култово и със сигурност не по-малко анимационно ;)

А и на мен комбинацията лошият, лошият, лошият и лошият ми харесва повече отколкото добрият, лошият, "хаотично добрият" :Р Е, шегувам се, не всички бяха толкова лоши, но във втората част определено виждаме развитие в Уил и Елизабет, които вече не са наивните младежи от първата част.

Пък и фактът, че именно Дисни са направили един толкова приятно-циничен филм си е направо очарователен :Р

Не знам, за мен "Dead Man's Chest" е чудесно продължение.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Еквивалента на сцената с лодката във втората част беше появяването на Джак от ковчега, което си е почти толкова култово и със сигурност не по-малко анимационно ;)

Хохохоо... незабравимо, наистина!

Чесън, два дена мен не ме оставя на мира един въпрос: "Как Джони Деп е успя да се уреди да се снима с теб?" :rolleyes:

Сюзън Смърт

Teodvin

Teodvin
  • Потребители
  • 121 posts
леле иаз горя от нетърпение!след последния филм просто не съм на себе си!брутално ама нечовешки се смях на втория!то през петнайсет минути ставаше фън!ох,обичам го! :thumb: :thumb: :thumb: :thumb: джак спароу си е велик образ!все един такъв шашав ходи,залита,сякаш е пиян!много свеж типаж!хем е мошеник,а в същото време се оказва,че има добро сърце.е,по свой си начин добро де!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users