Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Телевизия

• Please log in to reply
61 replies to this topic

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Това тук ще е темата за телевизията.
Гледате ли телевизия и кои предавания си струват? Любими телевизии? Защо?

Настрана от дискусиите, тук може да слагаме инфо за някакви яки филмчета, които предстоят да бъдат давани по някой тв канал и за които бихме искали да уведомим другите.

Така, поставих основите, сега да отговоря сам на себе си:
Телевизия почти не гледам. Начинът на представяне на новини на повечето канали ме отвращава. В малкото случаи, когато ми се гледат новини пускам "Европа", защото са най-неутрални и или не споменават за, или не преувеличават страдалните драми, които преизпълват БТВ, БНТ и Нова, примерно.

След това - филми по телевизията също рядко гледам. Рекламите по време на филм убиват всякакъв ентусиазъм за гледане у мен. За последно гледах Serendipity само защото брат ми си беше в нас и, съответно, си прахосваше времето с компа, та аз трябваше да се оттегля в хола. Беше към полунощ някъде и филма го хванах по Диема 2. Нещото, което ме задържа на него, естествено, бе че не пускаха реклами, ама изобщо. Кеф голям. Пък и филма ми хареса доста. :)

Друго - всякакви Discovery- та(+National Geographic) гледам с удоволствие, най-вече 'how it's made' тип предавания, по-рядко - военноисторически и почти не - риалити глупости от сорта на American Chopper.

И последно - футбол, предимно шампионска лига, но от време на време и английската висша лига, ако има някое интересно дерби или ако играят Liverpool.

Стига толкова засега.

Ще приключа с уведомлението, че утре, понеделник, 05 ноември, от 00:00 часа ще дават Waking Life, на любимия ми Richard Linklater. Виждам, че ще е по BTV и вероятно ще има реклами, но ако на някой това не му пречи му го препоръчвам. Аз бих се прежалил този път.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts
Телевия ,освен Discovery Channel(по която наскоро тръгнаха няколко интерестни поредици), не гледам освен новините по време на вечеря. Сериалите просто не мого да ги следя пък и повечето филми, които пускат са си скучни. Най-много Божидар Димитров по БНТ и от време на време "Бразди", защото тука с това се занимаваме :tooth:
От спорта по РТВ гледам... голф турнири(колкото и странно да звучи)
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Аз не гледам много телевизия. Обичам да гледам National Geographic, Animal Planet (Ловеца на крокодили, Зоо полицаите), Discovery (how it's made ми е от любимите предавания, както и mythbusters), Евроспорт, когато дават снукър :) Филми почти не гледам, вчера гледах за втори път "Двестагодишен човек" по AXN, много хубав филм според мен :thumb:

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Телевизията като цяло е вредна, освен в редки случаи, когато служи като насока какво да се чете. За ориентир обикновено служат Discovery, Discovery Civilization, Viasat History, National Geografic, но това обикновено по-скоро следва да се приема като от дъжд на вятър.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Maiar

Maiar
  • Потребители
  • 35 posts
Телевизия гледам / по-скоро слушам / само сутрин преди работа, но и това си спестявам напоследък покрай предизборните и следизборните простотии / потърсих по-подходяща дума и не се сетих за такава /.
Бих гледала, ако пак повтарят любимия ми анимационен филм "Робобуболечки" - "Roboroach", който така и не открих в интернет... :passifier:

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 339 posts
Aз гледам що-годе FoxLife и всяка вечер TheVoice понякога следя някои среиали по Нова("От местопрестъплението" и "Лас Вегас' :passifier: )

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Последните години мога да ви изброя на пръсти случаите, в които съм пускал телевизор. А аз все пак имам 10 пръста...

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Аз пък имам тв в офиса, което означава, че ми е много приятно никой да не ме притеснява, докато гледам "Женени с деца" :D

Липсва ми "Развитие в застой".. а на "Малкълм" съм изгледала поне 4 пъти всички сезони.
Но какво да се прави, няма пълно щастие :)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Aa... момент, това е като да спореляме вредата от алкохола и да го смесваме с лекото приятно завъртане на главата след 100 грама, в една тема (говоря по спомени за завъртането :)) Ако единственият начин да си получа Малкълм е по ТВ, тогава бих гледал ТВ във времето, когато го дават, но за моя радост има хъбове и локални мрежи, откъдето мога да си набавя нужната ми доза Малкълм или Приятели. Това е все едно да извличаш приятното опиянение от алкохола, без да ти се поврежда черния дроб. Прекалено образно казано...

Всъщност, не намирам нищо, което да заслужава вниманието ми. Не че не пилея внимание и време в други неща, просто явления като Биг Брадър, Сървайвър, Островът на изкушението, Пълна промяна, да не говорим за ТВ игрите, масово сериалите... тези неща са ми просто непонятни като емоция. Все едно да ти разказват виц, който отдавна знаеш и при това намираш за безвкусен. Не съм гледал ни едно от изброените неща напълно съзнателно. Особено, когато започна Биг брадър навремето и рекламната им кампания започна по билбордове и радио с "Ще видиш, че ще гледаш!" Е, това ми беше напълно достатъчно да си кажа: "А да видим дали ще гледам!" Сигурно затова не разбирам много от градския хумор, свързан с нашумели реклами. "Кажи, баба, тенкю!" и други емблематични за съвремието ни изцепки :) стигат до мен по съвсем нетрадиционни пътища, не чрез екрана:) Което не ми пречи да се забавлявам с тях, но пак стигаме до идеята за стограмката ;)

Покрай учителската стачка следях новините в интернет (хм, сигурно една от причините да го правя е, че мониторът ми е по-добър от телевизора - нещо, напълно разбираемо с оглед на обстоятелствата). Та, следях отразяването на стачката по БТВ и Канала и за няколко новинарски емисии Каналът ми припомни защо се отвращавам от техният начин на поднасяне на новини. С две думи - гледам да свеждам дразнителите в ежедневието си колкото може повече, а телевизията е на челно място в списъка.

Чесън, за Малкълм сме единодушни, но мисля, че Женени с деца би трябвало да го забранят със закон! :tooth: :rolleyes:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
аз гледам "Кръвни връзки" по Ей Екс Ен всяка неделя от 23, с най-голям кеф бих си го дръпнала, но уви няма сийд никъде :cry: преди гледах и "Анатомията на Грей", любим сериал :wub: , но сега вече го тегля :coffee:

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Телевизията е Поругание за Нуган. :D

Рядко гледам телевизия, а когато ми се случи, гледам единствено каналите, споменати от Тал.

Само преди време се улових, че хвърлям по едно око на някои от епизодите на Masters of Science Fiction и Masters of Horror. В първия случай беше, щото разпознах адаптация на разказ на Хайнлайн, а във втория - щото бяха намесили По.
защото моят гарван е зелен

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
Ма те Поруганията нарастват главоломно и томовете с тях заемат отделна сграда вече! Затова ли изчезна "Сънчо"???

Night_Angel~

Night_Angel~
  • Потребители
  • 115 posts
Че няма ли Сънчо вече ?! :shock: :cry:
Ти не махай с ръка отмаляла,
не казвай с болка "прости" ,
аз не вярвам, че има раздяла,
аз не вярвам - не вярвай и ти!

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Поругание - непоругание, няма как да скрия, че съм си телевизионен фен. Обичам, ако се прибера вкъщи навреме, т.е. нямам след работа "важни делови срещи в най-близкия бар" :ninja: , да се разлея пред ТВ и ако може - да има добър сериал, който да следя.

Но който не бих изтеглила никога. Искрено ме ужасява мисълта да се забия в торентите, и за два дни да изгледам всички сезони. Дори когато ме вълнуваше първия сезон на Lost, и можех да го гледам онлайн дори.. не, не. Кощунство, о, да - поругание! :) ми се вижда пък да изкарам уикенда по този начин. Сещам се за познати, които го правят, обаче.

Та затва не знам, Menedhel, дали има торенти с "Отдел Убийства". Евентуален торент би стоплил сърчицето ми, но пак няма да го изтегля. Просто - ще си ме топли, че го има :D .

О, сетих се за шоутата от типа на Мюзик Айдъл.. и подобни... имам вкъщи едни подривни елементи, дето си падат да гледат "младите български таланти". Вече не се налага да ме връзват със запушена уста, в интерес на семейния мир, но пък измислих система с откупи.

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts

О, сетих се за шоутата от типа на Мюзик Айдъл

сори за оффа:

САМО ТОМААА!!!!!!!! :metal:

Телевизия не гледам, даже имам хронична непоносимост към телевизори и бягам в другата стая, щом някой благоволи да включи тази омразна говореща кутия :mellow:

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
"Отдел Убийства" нямам представа що е. Обаче преди време попаднах на CSI: Vegas. Като видях хората каква лаборатория имат, с какви техники за балистична експертиза разполагат, и като си помислих ние как още разпъваме конците, окончателно пустосах телевизията. :tooth:
защото моят гарван е зелен

Arwen_Evenstar

Arwen_Evenstar

Vampire

• Потребители
  • 202 posts

О, сетих се за шоутата от типа на Мюзик Айдъл

сори за оффа:

САМО ТОМААА!!!!!!!! :metal:

Телевизия не гледам, даже имам хронична непоносимост към телевизори и бягам в другата стая, щом някой благоволи да включи тази омразна говореща кутия :mellow:

Аз също не гледам много телевизия,а за Тома не мога да съм по-съгласна просто това момче си има всичко-уникален глас,визия,поведение :yes:
Напоследък гледам само Мюзик Айдъл,когато имам време или History,Discovery(Mythbusters и Brainiac са предаванията,които най-често гледам)
I said I need you, does that make me wrong?
Am I a weak man, are you feeling strong?
My heart was blackened, it's bloody red
A hole in my heart, a hole in my head?

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Гледам телевизия, 'щот няма кой да ми прави компания като пуша :teethqhq:

Всъщност, ми се случва да живея по няколко месеца без телевизия и това ми пречи в една-единствена насока: чувствам се отцепена от света. Т. е. липсват ми новините (радиа хващаме само турски :tooth:, а вестниците ме дразнят със заглавия от типа на: "Потоп! Тракия - под вода!") Та, като се завърна и потъна в блаженството на отпуската, първите няколко дни съм лепната неотлъчно за новинарските емисии.
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Избягвам всячески досег с каквито и да било новини, ако разбера нещо - то е по заглавията у форумите. Не виждам смисъла: какво мога да помогна, ако съм разбрала, че на другия край на света има потоп, или че в катастрофа са загинали десетки, или че бебе е убито вследствие на лекарска грешка, или..
Не мога да ги избегна съвсем, обаче, щом даже съм пускала по някой смс в разни кампании. Но бих предпочела да съм в перманентна неосведоменост :) .

Щеше ми се да намеря нещичко за "Отдел Убийства", че да обясня защо, аджеба, го намирам за толкова по-добър от разните му "Местопрестъпления". Само разбрах, че има награди "Еми", през '93-та и '98-ма.
Ами няма вълшебни технологии, с които убиецът е разкрит, щото са го разпознали на увеличен запис от камера на кръстовище, и то в гръб и маскиран с женски дрехи, само по миниатюрен детайл.. Няма сканиране на вътрешностите на убития.. Това, което ми харесва, е човечността в "Отдел Убийства". Личните истории на всеки детектив от отдела.. няма "герои", и се случва да не разкрият престъпника. Това, колко ненавиждам "героите" в криминалетата и друг път съм го споменавала / спамила тук.
Дори имената на случаите си пишат върху най-обикновена бяла дъска, с флумастер. И, ако го разкрият, го трият с гъба.
Уф, сериалът просто е - страхотен.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
"Отдел Убийства" го има в Pirate Bay :) Заглавието е: "Homicide. Life on the street". Четири пълни сезона. Смятам да си ги изтегля един по един и всяка вечер да си изгледвам по една серийка. Накрая, то се знае, ще ги изтрия, но нали ще съм ги гледал пак...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users