Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Телевизия

• Please log in to reply
61 replies to this topic

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Menedhel, направо си върхът! Зарад туй ми ти заглавие, значи, не съм ги намирала. Някой прекрасен ден ще си ги изтегля и аз. Когато науча английски :rolleyes: .

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts

Щеше ми се да намеря нещичко за "Отдел Убийства", че да обясня защо, аджеба, го намирам за толкова по-добър от разните му "Местопрестъпления". Само разбрах, че има награди "Еми", през '93-та и '98-ма.
Ами няма вълшебни технологии, с които убиецът е разкрит, щото са го разпознали на увеличен запис от камера на кръстовище, и то в гръб и маскиран с женски дрехи, само по миниатюрен детайл.. Няма сканиране на вътрешностите на убития.. Това, което ми харесва, е човечността в "Отдел Убийства". Личните истории на всеки детектив от отдела.. няма "герои", и се случва да не разкрият престъпника. Това, колко ненавиждам "героите" в криминалетата и друг път съм го споменавала / спамила тук.
Дори имената на случаите си пишат върху най-обикновена бяла дъска, с флумастер. И, ако го разкрият, го трият с гъба.
Уф, сериалът просто е - страхотен.

Голяма обърквация настана в малката ми кръгла глава, пълна с малки кръгли убеждения. :lol:
Видях снимки от "Отдел Убийства", познах единия от актьорите - Ричард Белзър. Гледам - играе детектив Джон Мънч. Ха, викам си, значи това явно съм го гледала. Само че се оказа, че не съм попадала на серии от "Отдел Убийства", ами на такива от "Закон и ред" (там се развяваше Айс Ти, ако се не лъжа). Обаче, според imdb, същият образ се появява в поне хиляда други сериала. Съвсем се омотах, честно, вече не знам точно какво съм гледала.

Не обичам полицейски филми и сериали, направо ме втриса от тях. Сещам се само за един, който донякъде ми направи впечатление, но даже и не знам как се казва, щото съм гледала не повече от две-три серии. Единственото, което си спомням, е Глен Клоуз. Най-вероятно тя ми е направила впечатление, не самият сериал. А може би и едното, и другото.

Хм... Човечността в един подобен отдел е комай толкова дефицитна и фантастична, колкото и разпознаването по миниатюрен детайл на престъпник, облечен в женски дрехи. А драмите и личните истории са кратки и стегнати, та хич не стават за сериал. :lol:
Всъщност точно заради това вероятно би ми допаднал "човечен" такъв. Егоистично един вид - не заради сериала, а заради собствената ми вяра.

Съзнавам, че сигурно звуча цинично. Имам персонален и кардинален проблем с този вид сериали - не съм в състояние да ги гледам и оценям нито от зрителска, нито дори от човешка гледна точка. :/

P.S. Иначе надписът върху една от любимите ми фланелки гласи: "Homicidе. Our dаy stаrts whеn yоurs еnds". Така е то, както казва Кърт Вонегът. :rolleyes:
защото моят гарван е зелен

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Е, аз имам малък проблем - специално издирвам "човечностите".. в каквото и да било. Но мога и съм съвсем обикновен зрител-потребител, щом мога и "Герои" да гледам. "Отчаяни съпруги", също. Казвала ли какъв фен съм на "Сексът и градът" :D ? Кари въведе модни закони; уникален сериал, и то точно за таргета "жени малко или повече над трийсетте".

Вече писах за моите категории - зомбиране и промивка.. едва ли има други. Споменах от куртоазия и Умберто, но точно пък той ме забавлява, всъщност. Уф, май не в тази тема..
Но нещата, които ни забавляват, радват - тук и сега, не са безброй много, тъй че гледам да се възползвам максимално.
Това, във връзка с телевизията, де, е нещо като да четеш и черпиш познание и житейска мъдрост не от Аристотел, а от Пратчет. Същото, само че много по-забавно.

Стига да не прекаляваш, естествено, и да не е за сметка на реалитито :) .

"Homicidе. Our dаy stаrts whеn yоurs еnds".

Звучи точно като да е за сериала. А, честито, начи и ти си била таен фен Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
За някои си е сериал, дума да няма, ама риалити такъв. :/ С други думи, риалитито ми е за сметка на подобни сериали. Понякога ми идва в повече, но няма как да превключа на друг канал. =)
Човечностите там не ги издирвам, старая се да ги съхранявам.

Звучи точно като да е за сериала. А, честито, начи и ти си била таен фен :tooth:

Абе, не съм фен, ама съм явен. :tooth:

Не знам дали е за сериала, пише Chicago Police на нея. :P

П.П. Чиклит сериалите са ми толкоз далечни и непонятни, че чак почвам да се съмнявам дали изобщо съм жена. За сметка на това един образ от мъжки пол до мен си умре да зяпа "Сексът и градът". У-жас! :lol:

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Въй въй, аре да си направим тема за любимите сериали направо!
Моят любимец е "Анатомията на Грей" и по-специално първи и втори сезон :P , сега не е същия, но винаги става така, протакат успешните сериали, за да печелят (и не само сериалите) <_< Много ми харесва и "Кръвни връзки" по Ей Екс Ен, но това може да произтича и от срастта ми по тъмни (не винаги балкански) субекти. Вечните "Приятели" (обичам Джоуи), пък за други не се сещам в момента...

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Не съм си признала още, но сега ще го направя: имам на DVD два сезона на "Prison Break". :tooth: Когато закриваха видеотеката до нас, направиха разпродажба, та си накупих една гора филми почти без пари.
Ето, изповядах страшната си тайна. :lol:

P.S. А CSI не е такова фентъзи, каквото изглежда на пръв поглед. :)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
А, за "Приятели" или добро, или нищо! :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Иска ми се да споделя нещо - винаги съм се чувствал странно, когато около мен започнат да говорят за сериали и как гледам по цели сезони на екс. Как успявате бе хора!? Откъде намирате тия нерви?

Единственият сериал, който може да се каже, че "следя", е "Бойна звезда Галактика" по бтв в неделя вечер, действа ми добре за разтуха преди сън. Преди следях и "Рим" (т.е. теглех си всеки епизод веднага щом го пуснат на запад), но предвид, че той е само 2 сезона и 22 епизода общо, надали се брои. А и не бих издържал ударно гледане на целия, просто нямам нерви за подобно нещо.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Въпрос на навик? Веднъж като ти стане интересно...аз за това не мога да се откажа от Герои. Иначе почти не гледам телевизия...само CaroonNetwork :teethqhq: . Но миналата семица гледах "Мемоарите на една гейша" и останак мого доволна
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Аз от целия Prison Break съм гледала има-няма 4 серии. Миналото лято хванах серия-две от Heroes и толкоз ми беше. Досега не ми се е случвало да следя и изгледам цял сезон на който и да било сериал. От една страна нямам възможност, от друга - желание.

Понякога вечер гледам "Стартрек" по AXN Sci-Fi, щото ми допадат, ъм, морално-етичните казуси, заложени в сериите.

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 592 posts
Аз пък не мога да изтрая да не ги гледам "на екс". Нямам навика да сядам пред телевизора всеки ден в определено време, за да гледам нещо :)) Затова тегля и гледам за колкото серии имам време :P

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Aaaa, сетих се какво гледах наистина с кеф! Много ме забавляваше "Джийвс и Устър" с Хю Лори и Стивън Фрай.
И изобщо, харесвам Удхаус, особено в дъждовни дни. :)

Хм, както каза Тал, не знам дали това се брои за сериал, имайки предвид скромните му двайсетина серии.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
Навремето ме радваше Стар Трек, но като прочетох статията (май на Брин) за това как "Междузвездни войни" възпитавали децата в елитаристки дух, а Стар Трек - в демократичен, сериалчето ми опротивя.
"Ало, Ало!" кърти мивки. Толкова по въпроса за френската Съпротива...
"Женени с деца" е светлината на живота ми. Такива простотии много ме възхищават.
И, да, за "Отдел Убийства" вече се разбрахме.

Menedhel, направо си върхът!

Ех, да си го добавя ли в подписа...

Със сигурност обаче не мога да трая латиноамерикански, съединенощатски, немски, италиански, руски или каквито и да е други семейно-любовни "саги" (каква подигравка с любимия ми жанр) от по осем хиляди серии. Сапунената опера на сапун!

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Което само показва как дори носители на награди "Хюго" и "Небюла" могат да ръсят великански глупости. Ако изобщо става дума за Дейвид Брин, разбира се.
Все едно някой да ми каже, че "Властелинът на пръстените" е богохулна книга, която вменява окултистки идеи, и тя изведнъж да ми опротивее.

Мен пък ме възхищава "Военно-полева болница".

"Отдел Убийства" засега ще си го спестя.
Чудно ми е дали някой, работещ в Бърза помощ, гледа "Спешно отделение". :umnik2:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
"Военнополева болница" е хубав пълнометражен филм с Доналд Съдърланд. Сериите обаче не ми вдъхват доверие.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
M*A*S*H е чудесен филм с Доналд Съдърланд (капитан Бенджамин Франклин "Хоукай" Пиърс). И не по-малко чудесен сериал с Алън Алда (капитан Бенджамин Франклин "Хоукай" Пиърс).

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Споделям със себе си, вероятно, но сърце не трае - Ди Ди Бриджуотър в момента по Канала.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
И аз я... слушам по-скоро, не гледам толкова, само хвърлям по един поглед от време на време (великолепни зъби!). :)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
Ъъъ, MASH не е ли същото като "Военнополева болница" или нещо бъркам? Отдавна го гледах, та може и да съм поомотал нещо.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Същото е, разбира се. Вметнах само, че сериалът е не по-лош от пълнометражния филм... ако изобщо могат да бъдат сравнявани.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users