Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Игри

• Please log in to reply
64 replies to this topic

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Аз не казах- 100% трябва да е от Арда играта :)
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Значи не съм съгласен относно ЛОТРО :), защото аз първо почнах нея и след това се мъчих 2/словом - ДВА/ дни с прехваленият УоУ, ама той не ми заприлича на ЛОТРО, щото графиката е бозава. Такива герои рисувах 3-ти клас преди 15 години. Между другото, в ЛОТРО има възможноцт да минеш от страната на Лошите/хе-хе/ - това се явява и PvP частта на играта.имаш възможност да избираш от 4 вида орки, паяк и уарг. След натрупването на определено количество Destiny points можеш да отключиш съответно за Добрите/The Free Peoples/ - Скиталец/Ranger/, и за Лошите - Трол/ един такъв огромен, тежко въоръжен и брониран - мамин убавец, с една дума/. Освен това единствено в ЛОТРО човек има възможността да се изправи срещу доста култови същества, познати от книгите - Балрог /не Морийския, има и още един в рейд инстанса The Rift в Ангмар, разните му Назгули, Великия Гоблин и мн. др.

Нормално да има космическа разлика в графиката, все пак WoW е от 2004, а LOTRO е от 2007.ОСвен това какво като можеш да се изправиш срещу
'култови същества', и в WoW можеш да се помелиш с такива от света на Warcraft.
Не оставайте с впечатлението че защитавам WoW,просто посочвам очевидни неща :)
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Telperinkuar

Telperinkuar
  • Потребители
  • 19 posts

Да, това е готино, ама играта е направена прекалено типично ММО стил уаркрафт. Ти казваш, че не е като УОУ, щото примерно има разлика в демиджа на някое оръжие( :tooth: ) . Време е за нов стил в ролевите игри!

Абе то е време, ама разработчиците не мислят по тоя начин...

Значи не съм съгласен относно ЛОТРО :), защото аз първо почнах нея и след това се мъчих 2/словом - ДВА/ дни с прехваленият УоУ, ама той не ми заприлича на ЛОТРО, щото графиката е бозава. Такива герои рисувах 3-ти клас преди 15 години. Между другото, в ЛОТРО има възможноцт да минеш от страната на Лошите/хе-хе/ - това се явява и PvP частта на играта.имаш възможност да избираш от 4 вида орки, паяк и уарг. След натрупването на определено количество Destiny points можеш да отключиш съответно за Добрите/The Free Peoples/ - Скиталец/Ranger/, и за Лошите - Трол/ един такъв огромен, тежко въоръжен и брониран - мамин убавец, с една дума/. Освен това единствено в ЛОТРО човек има възможността да се изправи срещу доста култови същества, познати от книгите - Балрог /не Морийския, има и още един в рейд инстанса The Rift в Ангмар, разните му Назгули, Великия Гоблин и мн. др.

Нормално да има космическа разлика в графиката, все пак WoW е от 2004, а LOTRO е от 2007.ОСвен това какво като можеш да се изправиш срещу 'култови същества', и в WoW можеш да се помелиш с такива от света на Warcraft.Не оставайте с впечатлението че защитавам WoW,просто посочвам очевидни неща :)

Кофтито е, че мобовете и босовете във УоУ не кефят :)
... and into darkness bind them...

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Статистиката показва, че ЛОТРО е може би единствената игра, която е от ранга ма ВОВ (може би не трябва да пренебрегваме и Guild Wars) и която редом с последната успя да си спечели изключително висока оценка от критика и играчи, която набира популярност и има завиден за жанра брой регистрирани и активни играчи. На фона на десетките, да не кажа стотици ММО игри, някои от тях прехвалени и чакани с нетърпрние, това си е успех откъдето и да го погледне човек.

Ако двете игри бяха излезли по едно и също време, предполагам че щяха да си разделят поравно геймърският ресурс :) - разликите между двете, доколкото познавам ЛОТРО само от геймплей филмчетата и ревютата, просто отговарят на различни нагласи у играещите. Приликите и наподобяването са неизбежни - светът е принципно подобен, геймплеят, интерфейсът и всичко останало просто не може да е принципно различно, разликите на моменти е логично да са направо козметични. И по мои наблюдения мненията за и против двете игри са преобладаващо на база сравнение - това го има във ВОВ, а там го няма и обратно, което вече опира ди лични предпочитания и свикване. :) Пък и ВоВ има няколко години преднина, което никак не е за пренебрегване, макар да не значи, че това е единственото и преимущество. С това искам да кажа, че намирам и двете за игри "мой тип" :rolleyes: Аз лично бих си затривал доволно време и по двете, ако имах възможност.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Eomer

Eomer

Първи воевода на Пределите

• Потребители
  • 51 posts
Всъщност всяка от игрите е подходяща за определен тип хора-някои се радват на приключенските (ROTK), други тачат стратегиите, а презират RPG и така... Няма смисъл да оплюваме която и да е от игрите, защото за всеки влак си има пътници, нали така?

П.С. Колкото и да е странно, най-трудна ми беше "Хобит" :)
Forth, Eorlingas!!!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
А, ние оплюваме игрите доколкото не са ни харесали, не че се съмняваме за качествата им. :) Споделям мнението на Спеко - с изключение на една или две игри по ВнП всичко което съм опитвал е било зле, зле, зле изпълнено.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Ехе, тука доста геймъри са се навъдили дето разбират ;)
Аз съм така да се каже леймър а и много рядко се случва да поиграя (последно преди около година?), но пускам едно мнение за самите игри (аз от графика и т.н. не разбирам-не мога да кажа професионално мнение, но игричките по-долу радват като графика, звук и ефекти, геймплей, сюжет...)
Та по принцип харесвам стратегии и много ме израдва Battle for middle Earth 1, въпреки че върви по филма, въпреки че минава за комерс (е то сега всичко е комерс, хората вадят пари от всичко което може да заинтересува един фен) но си е тръпка. Още повече че минаваш и по земи на които се обръща малко или никакво внимание или просто са споменати бегло там някакви си събития в книгата.
Обаче повече ми хареса Battle for middle Earth 2, особено защото предоставяше нови възможности (като сгради, бойни единици и т.н.) а и най вече защото обръща внимание на една част от историята която всъщност остава на много заден план в книгата-ясно е че например в Ломидол е имало битки но тези неща са незначителни за основната сюжетна линия и основните събития (войната за пръстена и всичко дето се случва около него), но сега човек (хобит в моя случай :D ) има възможност да се вживее и в тези неща, макар че са измислени (Толкин не е писал подробности за тях)
Другото което наистина страшно ми хареса беше експанжъна The rise of the Witch King - ей това нещо кърти мифки отвсякъде - с герои, история, бойни единици...всичко.
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Telperinkuar

Telperinkuar
  • Потребители
  • 19 posts
Няма да е лошо да направят стратегия по битките, описани в "Силмарилион". Там определено има доста материал :)

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Няма да е лошо да направят стратегия по битките, описани в "Силмарилион". Там определено има доста материал :)

Шшшшшшшшш! EA Games have many spies! :look:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Майчице... Beleriand: Total War... Те това ще означава пълно залепяне за стола пред компютъра и подаване на куба либре венозно.

Gothmog ATT faction vs. Nargothrond DEF faction: your enemies are dust :)

Насие, дето се вика на елфически.

alricka

alricka
  • Потребители
  • 37 posts

Майчице... Beleriand: Total War... Те това ще означава пълно залепяне за стола пред компютъра и подаване на куба либре венозно.

Gothmog ATT faction vs. Nargothrond DEF faction: your enemies are dust :)

Насие, дето се вика на елфически.

недей че ми потекоха лигите ^_^

Telperinkuar

Telperinkuar
  • Потребители
  • 19 posts
Бе и на мене, ама то все едно от умрял писмо да получиш, демек малко вероятно е да се направи нещо подобно... Дотогава ще си продължавам с The Lord of the Rings online...

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Ето една статийка от зората на ММОRPG-тата... (една година преди излизането на WoW ) :)

"It's such a responsibility to

live up to the greatest fantasy of the 20th century." So he and his colleagues may be forgiven if they haven't quite gotten the water to look right. Salvi's the producer of Middle-Earth Online, a forthcoming computer game that's being assembled at Turbine Entertainment Software in Westwood. There have been plenty of other computer games based on "The Lord of the Rings" books. But Middle-Earth Online will be the first Tolkien-based game to take place in a permanent digital universe, located on computer servers scattered around the world.

Even when a player leaves to walk the dog or do homework, the game goes on, as thousands of other players continue the saga. When the absent player returns, he'll find that Middle-earth is a different place -- perhaps with his home burned to the ground, and more of those nasty Ringwraiths hanging about.

This kind of "massively multiplayer online game," or MMOG, has surged in popularity right along with the high-speed home Internet links that make the games practical. Software companies like them because, unlike traditional computer games, which are purchased only once, MMOGs charge players a monthly subscription fee, generating a steady revenue stream.

The Japanese electronics firm Sony has about half a million subscribers for its sword-and-sorcery MMOG EverQuest and has just launched another one in which players can live inside George Lucas's "Star Wars" world. A South Korean company claims 1.5 million players for its online game Lineage. American game company Electronic Arts late last year created an online version of its popular game The Sims.

This is pretty fast company for a 150-person Bay State firm. But Turbine has been here before. It won a contract from Microsoft Corp. to create an MMOG that would compete with EverQuest. The result, Asheron's Call, has gone through two editions since its debut in 1999 and attracted more than 120,000 players.

"How do you create a world that has thousands of heroes?" Salvi says. "Tolkien has solved this problem for us." His books are littered with hundreds of characters, places, and events that are barely sketched, to save room for the main story of the Fellowship of the Ring. The Middle-Earth Online team will create a host of game scenarios that will show how other parts of Middle-earth are affected by the actions of the books' main characters.

"If you look at the passage of the fellowship, it leaves a wake," Salvi says. For example, Frodo's effort to destroy the One Ring has roused the evil Sauron to deal harshly with the Shire, the land of hobbits. His vengeance could destabilize not just the Shire but the entire surrounding region of Eriador, in the northwestern part of Middle-earth. Playing hobbits, wizards, or men, gamers will be able to live out all the consequences of the War of the Ring, with endless opportunities to live out fantasies of virtue.

Or villainy. Some people will want to be orcs or Ringwraiths, servants of evil, and the game will accommodate them. But play as a villain, says Salvi, and the taint of evil will alter your character permanently, limiting its ability to interact with the forces of goodness and driving the player deeper into the grasp of Sauron. Really wicked characters might even end up like Gollum.

For now, though, the Turbine team is focused on getting the work done. Early versions of both Dungeons & Dragons and Middle-Earth Online are due for release late in 2004. That gives Salvi and his colleagues little more than a year to make a host of tough design choices.

For instance, what happens to a character who gets killed? Do you cancel his subscription and lose a customer? Or do you resurrect him? And how can you do that without making a mockery of the game? That's just one of the issues that the Turbine team must settle before Middle-Earth Online comes to life. And if issues of life and death weren't challenging enough, they've still got to get water to splash.
© Copyright 2003 Globe Newspaper Company."

musala

musala

Konnik

• Потребители
  • 68 posts
Аз съм и с двете ръце за ЛОТРО. Велика е :)
А УоУ съм я играл 3 години и мога да кажа, че доста са взаимствали от Властелина.
LOTRO: server Eldar [EN], kinship Bulgaria, nickname Konnik
One game will rule them all!

Telperinkuar

Telperinkuar
  • Потребители
  • 19 posts
Пич, и аз съм на [EN] Eldar.

DarkSHadoW

DarkSHadoW
  • Потребители
  • 3 posts
Аз съм въртял всички ЛОТР игри и с нетъпрение чакам тези които ще излизат през тази година.
In Skills We Trust !

tranduil

tranduil
  • Потребители
  • 35 posts
PC mania казва че играта ще излезе тоя месец Lord of the rings conquest ако не се лъжа и ще излиза Assassin 's Creed 2 велико. :drunk: :drunk: :yippee: :yippee: :yippee: :yippee: :yippee: :yippee:

The Devil

The Devil
  • Потребители
  • 3 posts
Опредлено, всички игри върху Властелина, са страхотни... можем смао да се радваме на тях , и че ни вкарват в света на Толкин и любимите ни герои, поне още веднъж.

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts

Опредлено, всички игри върху Властелина, са страхотни... можем смао да се радваме на тях , и че ни вкарват в света на Толкин и любимите ни герои, поне още веднъж.

Yeah yeah, right! :clown:

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

:(

Edited by proudfoot.underhill, 09 юни 2010 - 09:17 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users