Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Властелинът на пръстените

• Please log in to reply
41 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Нърдове. Вместо един белот да изплякат...

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Аз пак си заплювам да играя с елфите.

Че и с експанжън. Нямам търпение да я пробвам.

Няма елфи тук, Елфе. :Р Всички сме хобити и всички играем в един отбор. Само в експанжъна се играе всички срещу един - Саурон. Виждам как Гортаурич се точи за мястото.

Нашият белот има известни особености, знаеш, Маноле, дето не са за пред хора. :teethqhq:/>
защото моят гарван е зелен

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Аз в играта на Императора искам да съм от Джуджаците :boogie1qw:
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Разигра ли я? Яка ли е? Драсни едно кратко ревю ако имаш време и желание..

Не, не съм я разиграл. Posted Image
С Весо си отделихме един ден да я разучаваме и успяхме да поиграем малко, но не съм сигурен че разбрахме правилно всички правила. Имаше доста казуси, които не можахме да разнищим.
Ако някой проявява желание може да му я заема да я разучи и разцъка и за феста да играем наготово.
Аз сега всичко съм забравил и нямам време да я разцъквам пак.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Нарви, :bow:

Вчера с Финарфин, сестра ми и нейния мъж седнахме да пием бира, пушим лули и да играем на Властелинската настолна игра за пръв път (Последният съюз ритуално я отвори). То не беше четене, почесване, тълкуване, размахване на лаптопи, умуване, проблясъци, захващане отначало... И накрая Саурон ни втъкна бойната слава в мундщука. :teethqhq:

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Ако говориш за същата онази, и на нас на първата игра ни го втъкна. Пък и бяхме подпийнали.
The main thing in life is to know your own mind.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Тъкмо за нея, Ети. Даже по едно време решихме да питаме теб за разни работи.
Ние не бяхме подпийнали, само аз бях. :teethqhq:

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Убеден съм, че в правилата на нашата игра има пропуски и неточности. Например, според тях, в Ломидол и Лориен се разпределят само легендарните предмети. Ние така и направихме в първите две игри, ама в такъв случай за какъв дявол са другите легендарни карти(съюзниците и специалните), след като никъде не се използват? И за златните Гандалфови руни не пише с какво са по - специални от другите.
Интересно, защо ли скиталците си мислят, че само те са били подпийнали? :P
Rogue's Gallery

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Няма разлика между сребърните и златните руни. По-специалното на вторите е, че се получават само в края на основния път във всеки конфликт - награда един вид.

Сигурно щото изпиха почти всичката бира, елфите. :Р

PS. Плюс това, meleth nîn, златните ги теглиш "на тъмно" и можеш да се сдобиеш с руна с по-висока стойност от един път.

Edited by Strider, 08 април 2013 - 11:13 .

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Преместих тези мнение с надеждата, че може да се заформи дискусия :) Мисля да надникна тази вечер да проверя за какво говорите.

Иначе ние раздаваме специалните карти на Ломидол в Ломидол и тези на Лориен в Лориен. Останалите от Мория, Шлемово усое и т.н. я ги вземем я не ги вземем от евенти по картата. Гандалфските могат да се купят на края на всяка карта с пет щита. Но дали това е така :teethqhq: Я да видим пак клипчето.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Преместих тези мнение с надеждата, че може да се заформи дискусия :)/> Мисля да надникна тази вечер да проверя за какво говорите.

Иначе ние раздаваме специалните карти на Ломидол в Ломидол и тези на Лориен в Лориен. Останалите от Мория, Шлемово усое и т.н. я ги вземем я не ги вземем от евенти по картата. Гандалфските могат да се купят на края на всяка карта с пет щита. Но дали това е така :teethqhq:/> Я да видим пак клипчето.

Това с петте щита не беше ли някъде по пясъчния часовник?

И ние раздаваме имладриските карти в Имладрис, лориенските - в Лориен, демек в убежищата. Съюзниците могат да се печелят само от ивенти в конфликтите. Милен имаше предвид, че според правилата на нашата игра, в Ломидол се раздават само легендарните карти с предмети, в резултат на което остaват легендарните карти, които дават специално умение в рамките на един конфликт.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Мисля, че нямам идея за какво говорите :Р Подозирам голяма разлика във версиите на игрите ни.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts

Мисля, че нямам идея за какво говорите :Р Подозирам голяма разлика във версиите на игрите ни.

И аз стигнах до същия извод.:)
Мисля, че щитчетата от твоята версия на играта са заменени от обикновени(сребърни) руни в нашата. На края на всяка карта има знак за златна руна(Гандалфова). В нашите правила пише, че ако стигнеш до там, за награда трябва да изтеглиш една от шестте такива, които са поставени с лице надолу. Те имат стойност от 1 до 3. Обикновените руни пък са със стойност 1. Според мен златните гандалфови руни имат и някаква допълнителна стойност, която не е описана в правилата.
Rogue's Gallery

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Да, има доста разлики.

В нашата версия пет обикновени руни ти дават възможност да повикаш на помощ Гандалф, т.е. да избереш една от шестте олорински карти, които са поставени с лице нагоре. Всяка карта позволява да се извърши еднократно някакво действие, така че играчите имат възможност да преценят кое от тях би било най-полезно или тактически обосновано.
С пет щита май се купуваше някоя от легендарните карти. Или пък трябваше да се лишиш от пет щита, за да не се придвижи Саурон с две стъпки напред, не помня.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
О, това вече го разбрах. При нас има само щитове, които не се различават едни от други, но накрая на всяка карта има един по-голям щит, който означава, че можеш да вземеш един от обърнатите с лице надолу щитове, които слагаме настрана в началото на играта. Те могат да са всякаква стоност, пак от 1 до 3. С пет щита се взимат и Гандалфски карти. Също щитовете много помагат на картата с Корубана, защото повечето евенти изискват даване на щитове и получаване на някаква даже полезна награда (екстра карта, излекуване и т.н.) или предпазване от нещо лошо, което може да включва и предотвратяване на Саурон да се придвижи напред.

Има доста общи неща, но вашата игра е пълна с естри! Можете ли да я снимате отворена на масата и да я качите във форума?

Иначе вашата също ли има пет хобита? И какви са вашите ъм live token-и (сърце, пръстен, слънце)?

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ще я снимаме. :)

От последното ти описание оставам с впечатление, че разликата е комай единствено в руните и щитовете, всичко останало си е същото. Е, в доста от случаите ивентите изискват даване на комбинация от предмети и действия - щитове, лули, мечове, руни, хвърляне на зар...
Да, има пет хобита и животите са със същите символи. :)

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Днес пак играхме, този път с повече от стандартните ни двама души, и Саурон ни победи още на третата карта. Вярно, че никак не бяхме трезвени, но все пак срам! Явно колкото повече хора, толкова по-трудна координация.

Между другото винаги ми се пада да играя със Сам, а Велико винаги е Фродо. Приемам това като намек :wub:

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Все още чакам да видя снимката!  :Frodo:

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Ей, верно бе!  :facepalm4:

Просто я оставихме в апартамента на родителите ми, Ети, щото последно там играхме. Онзи ден можеше да я вземем, ама аз въобще не се сетих, пък и от Валинор подсещане не получих. 

Елфе, запиши си, че трябва да си приберем играта. :Р

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts

Някой от имащите тази игра би ли благоволил да я донесе на Феста? :)

'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users