Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Battle For Middle-earth

• Please log in to reply
28 replies to this topic

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Като сме почнали за игри - има ли фенове на Battle for Middle Earth ?
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Lobelia

Lobelia

Крадла на лъжички

• Потребители
  • 23 posts

Като сме почнали за игри - има ли фенове на Battle for Middle Earth ?

Абе аз се надъхвам, ама още я нямам. Щях да си я купувам ма не ми се даваха 70лв. За тва си цъкам The return of the king. И Star Craft естествено. Ам, предимно! А иначе готина ли е Battle for middle earth? Заслужава ли си парите, или да я свалям от нета?
En Taro Adun

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Твърде лично мнение:

Нищо излязло изпод щампата EA Games не си заслужава парите в последните 2 и нещо години... :rolleyes:
Най-готиния подпис

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Battle for Middle-earth - добра.
Battle for Middle-earth 2 - не става.
Battle for Middle-earth - Rise of the Witch-king - бива.

по мое мнение ;) Първата игра наистина ми хареса - имаше някои новаторски неща и наистина си заслужава да се играе. Да речем, всяка групичка единици(защото там се появяват на отряди единиците) има по 2 бойни строя. Примерно гондорските стрелци могат да формират клин, и така повишават атаката си с 40%(да речем), за сметка на защита. Или Ийстърлингите могат да направят нещо като "костенурка" - +90% защита, за сметка на скорост.
Друго добро хримване беше да се обединяват отряди в еднин по-голям. Да речем гондорските войници застават пред стрелците и ги пазят, когато врага приближи. Но, така противниковтие стрелци могат да избият войниците без стрелците да реагират - просто са има далече, гадовете :)

За втората част... ами, меко казано, ме разочарова. прекалено опростена. Стрелците слаби срещу конница, конницата слаба срещу копиеносци, копиеносците лесно мрат от мечове, мечоносците ги бият всички :D Толкоз. А, и героите ринат всичко и по много(особено Трандуил и Леголас в комбина). Ако успееш да намериш Ам-гъл и да му вземеш пръсена (което става убивайки го :) ) можеш да си призовеш Саурон или Галадриeл (според ЕА - The Storm Queen :blink: ) Това е.

Експанжъна, от своя страна, е интересен с новата раса - Ангмар. Там може да видим Черни Нуменорци и Мрачни Скиталци, както и разни войни от Рудаур, няколко вида троли и някакви магьосници (които май са бая могъщи, но все още не съм ги ползвал;) ). За не не мога да кажа много, защото не съм я играл много, но скоро ще се поправи грешакта.

Adanedhel

Adanedhel
  • Потребители
  • 120 posts
Greenleaf, имам едно такова питане към теб - желаеш ли да напишеш малко по-подробно за всяка от игрите, след което да пусна текста на Ендорион? Интересувам се точно от такова представяне - как оценяваш играта, силни/слаби страни и пр. Предложението важи и за други игри по Толкин, които си играл.

Отправям поканата към всички, играещи игри по Толкин. Най-малкото кажете как искате да изглежда раздел "Игри" в Ендорион.
Posted Image

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Battle for Middle-earth 2
Battle for Middle-earth - Rise of the Witch-king

Ухааа...не знаех че имало и такива...ама аз не съм запален геймър...а и не съм геймвал поне от година. Но първата определено си заслужава...поне според мен де...Но имайте предвид че е доста тежка игра за компютъра ви...при мене доста натежава на моменти като имате предвид че аз съм с 1GB памет, Pentium4 3GHz процесор и 256МБ видеокарта Radeon 9200...и т.н.
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Финголфин

Финголфин

Върховен крал на Нолдорите

• Потребители
  • 134 posts
Абе....играта е добра, графика, геймплей, това с героите и т.н
Но...някакво прекалено многоизмислени нещаима, сега вярно,че е игра, номногоса си позволили.
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

Абе....играта е добра, графика, геймплей, това с героите и т.н
Но...някакво прекалено многоизмислени нещаима, сега вярно,че е игра, номногоса си позволили.

За коя игра по-точно иде реч? 1, 2 или Експанжъна? Защото на мен ми се струва, че 1 е по филма, 2 е по разни странични данни а 3 не съмя играл достатъчно ;)

Финголфин

Финголфин

Върховен крал на Нолдорите

• Потребители
  • 134 posts

За коя игра по-точно иде реч? 1, 2 или Експанжъна? Защото на мен ми се струва, че 1 е по филма, 2 е по разни странични данни а 3 не съмя играл достатъчно ;)

Ами най-много съм играл 1, така че за това говоря.
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Двойката е любимата ми игра. Е, аз не съм геймър, но от равнително малкото иги, които съм изиграл през живота си, TBFME2 за мен е номер едно. Единицата също много ми харесва... Абе въобще харесвам всички игри по Властелина

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Наскоро пак си я инсталнах и поиграх малко...кеф!!! (за единицата говоря де, аз друга нямам).
А някой да е пробвал War of the ring ? Попадна ми, пробвах я съвсем за малко и имам чувството че е като някакво копие на Battle for middle earth, обаче май беше от друга фирма (мисля че Sierra, ама не съм сигурен, ще трябва да погледна...)

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Имам я Войната за Пръстена, но не съм я играл много... просто нямам време (имам инсталирани 19 игри в момента на компа и от тях съм изиграл единствено Битката за Средната Земя 2, а на Завръщането на Краля съм до средата). От малкото обаче което видях в играта, не ми се стори да има много общо с Битката. Да, на друга фирма е играта, а и визуално не е така добре изпипана.

Колкото до Битката 1... наистина страхотна игра, но просто задължително трябва да си намериш двойката. Тя е доста по-добра (и по-тежичка откъм хардуерни изисквания). А има две мисии, дето направо... абе става страшно - целия екран почернява от орки, и троли. Голям кеф е. :)
Скоро излезе експанжън за двойката - The Return Of The Witch King май се казваше, но не съм сигурен (4ГБ и нещо!), но още не съм намерил време (а и място на харда) да погледна за какво става дума.

Съвет: Намери си Битката за Средната Земя 2 ;)

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
War of the Ring по-скоро ми прилича на Уоркрафт отколкото на Battle for Middle-earth. Там единиците си излизат по нормланият начин - една по една,а не на отрядчета. Има само две страни - Гууд и Ивъл. Добрите, както може да се очкава - хора (гондорци, рохирими, беорнинги и т.н.), елфи (два вида) и джуджета ...а да и хуорни имаше. Гадните - разновидности на орки и троли... урук-хай (невероятни стрелци са). Харадримите особено много ми харесаха - разработчиците бяха решили да ги направят невидими убийци. Всяка страна си има и герои, които може да призове с нещо наречено "Fate" или "Faith", забравил съм :rolleyes: В това отношение War of the Ring прилича на Battle for Middle-earth - тая "фейт" се събира във вид на точки - всеки удар по противникова единица или сграда носи някакво малко количество "фейт". Това чудо може да си използва освен за героите, също така и да се правят мощни помощни магии - добрите примерно имат една, която кара стрелците да повалят противниците си на земята (нещо, което урук-хайте имат като "вградено" :D умение). Ако някой има нервите да издържи по-дълго време без да си изхарчи тия точки "фейт" може да си викне Гигантски Ент от Ветроклин (гууд) или Балрог на Моргот (ивъл) - убийствени твари, за жалост обаче са за време :)
Героите са стандартните - Арагорн, Леголас, Гимли, Гандалф и Фродо срещу Краля чародей, Гришнах, Салем (харадримска ловджийка), Саруман и Ам-гъл. Всеки си има умения, които се развиват благодарение на вече упоменатата "фейт". Т.е: ако искате могъщ герой трудно ще си викнете ент или балрог, поради простат причина, че точките "фейт" ще са изхарчени скоропостижно ;)
Като цяло играта е повече от традиционна, но има някой добри хрумвания (познайте откъде разработчиците на Battle for Middle-earth са видели системата с натрупване на тия точки за развиване на магиите ;) ) Препоръчвам на тия, които харесват игрите по Толкин - една игра, която не е по филма.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Направо да направим един раздел за игри:)

Аз ще ви спомена за една друга интересна игра, макар да предполагам, че тези, които играят игри, я знаят - "Lord Of The Rings "The Return Of The King". Ако добре си спомням, играта излезе преди 3 години. Зад нея стояха отново EA Games. Представлява екшън или hack&slash, както щете я наречете и беше страшилище за всяка настолна мишка:)

Първо - управлявате героите си от трето лице, като самото управление е доста "конзолно", ако мога да изполвам този израз и донякъде прилича на управлението на Soul Reaver. През мисиите ще разполагате с един или няколко персонажа, но винаги ще можете да управлявате само един от групата, като ще можете да избирате и превключвате ммежду наличните герои.

Още в началото играта ви запраща в центъра на мелето при Шлемово Усое, поверявайки ви Гандалф Белия, току що пристигнал с първите лъчи на зората, размахващ Гламдринг в едната и жезъл в другата ръка. За своите години Гандалф е направо фурия с меча, а и с жезъла може да прави някои трикове.:) Това е общ взето и сцената/мисията, в която играта ще ви въведе в управлението, показвайки ви насочващи надписи с основните клавиши за правление и атака. В последствие ще научавате предимно различни клавишни комбинации с мощни комбота (серия завършващи, специални или просто по-мощни удари), с които ще си правите живота по-лесен, а играта далеч по-зрелищна:)

Като казах зрелишна - играта е много приятна за окото и от нея целенасочено лъха атмосферата на филма. Героите са направени много убедително и въпреди че ще ви се стори странно как Гандалф Белия сече орки не по-малко зрелищно от Кървавата Райна :rolleyes: , въпреки това усещането за познатите персонажи е много силно. За началото на 2004 играта изглежда добре, но по-голямото и достойнство е добре предадената атмосфера на познатите места.

Започвайки от споменатото Шлемово Усое, играта ще ви преведе през всички по-важни места от филма, докато не ви изправи накрая на ръба на пропастта на Съдбовната Планина. Ще се спасявате от орки със Сам и Фродо, ще помагате на Ентите, ще влезете с Гимли, Арагорн и Леголас да търсите Немъртвия Крал, ще отбранявате Бялата кула и изобщо ви очакват все познати и интересни неща.

Малко за самия геймплей. Играете от трето лице, имате клавиши за управление и мишка за атака. Всичко останало е една лудница от набиране по клавиатурата и безумно, ентусиазирано кликане: Ляв, ляв, десен, ляв клик! Ляв, весен, ляв, десен! Десен, десен, ляв, десен! Лудница:) Смисълът на всичко това е да направите повече ефектни и навързани едно след друго убийства - така пълните един бар, който се намира над бара с индикацията за кръвта/живота ви. Тови бар служи за един вид множител на точките опит, които получавате. Колкото повече правите последователни убийства и пълните този бар на мах, толкова повече точки опит ще получите в края на мисията/епизода.

Тук идва и забавната част - тези точки, които получите, можете да разпределяте в специални умения, удари, защита и т.н. - да увеличите атаката на Леголас с лъка или да стреля с две стрели едновременно, да увеличите кръвта/живота на партито си или на отделен негов член, да получи Гандалф защитна магия, да направите удара на Сам по-бърз и така и така... "ляв, ляв десен" да направите на "ляв, ляв, десен, ляв"! :)

Другото интересно нещо са добавените интервюта с актьорите, които вие отключвате при изпълнение на някоя мисия. Пери и Пипин с джойпадове в ръка как разцъкват Lord Of The Rings "The Return Of The King":)... Освен това много от мисиите ще имате възможност да минете с различни персонажи. Не винаги, но понякога ще можете да избирате между различни герои, всеки с различен стил на игра. Арагорн, например е с двуръчен меч, има по-бавен, но силен удар и самата хореография на урадите е малко по..., абе, с една дума, не подскача като хобит край орк. Хобитите не са големи титани на битката с техните къси мечове, но са бързи и играта с тях е голяма забава. Гандалф се бие с меч и жезъл, като с жезъла може да прави любопитни магийки:) Леголас, обаче ми беше любим за игра - никакъв лък - с два меча, с много бърз и красив боен стил направо издухваше максимума на експириънс бара.

След превъртането на играта се отключват допълнителни екстри - например да изиграете мисии с персонаж, който иначе във филма не се намира в тази сцена. Например Мери и Пипин да изминат пътя до Немъртвия крал, вместо Арагорн, Леголас и Гимли. Отключвате и допълнителни персонажи за игра като Фарамир, например, макар че не може да очаквате кой знае какво голямо различие в игривия стил - десен десен, ляв, ляв:) Отключвате и free в които например с тайфата се опитвате да отблъснете последователни вълни от врагове - от по-слабите в началото към все по-силни и по-аилни видове неприятели. Истинско масов меле...

Не винаги всичо ще решавате с груба сила - например Сам може да си спести неравностойна битка с маса орки ако заобиколи стълбите и от горният етаж бутне огромен казан (варел?:) ) в мелето и смаже повечето гадове. В една от мисиите Гандалф ще трябва да помогне за обсадата на Минас Тирит не просто като избива пълчищата орки, но и като следи къде се появяват обсадни стълби и просто ги избърта. На друго място освен че ще трябва да отблъсквате ордите на Саруманн, ще трябва да помогнете на Ентите да разбият подпорните стени на бента.

А няколко думи за край - аз изобщо не играя такива игри. По принцип играя много игри, но малко от тях превъртам. Lord Of The Rings "The Return Of The King" е излкючение и от двете горни правила, което ми подсказва, че играта не може да не е поне толкова добра, че да я разгледате. Най-малко е игра по ЛОТР, макар да не може да се каже, че всички игри по ЛОТР са успешни. И не забравяйте - играта не иска толквоа компютърни ресурси - колкото има изискване към периферията - резервната михка е препоръчителна - "ляв, десен, десен, ляв, ляв"!!!

Малко от визията на самата игра

Малко от геймплея

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts

Направо да направим един раздел за игри

Aбе вярно - наистина що да не се направи един нов подфорум за игрите правени по произведенията на Толкин. Щом има подфорум за филмите по Толкин, що да няма и за игрите. В него подфорум може да обсъждаме всички игри, да си помагаме (ако някой закъса някъде в играта) и т.н... Мисля, че един такъв подфорум би бил от полза на този форум. Нека админите се замислят над предложението :)

Gandalf

Gandalf

The White Wizard

• Потребители
  • 1 posts
BFME 2 е супер яка стратегийка.аз сега си купих The Lord of The Rings Online:Shadows of Angmar и е супер яка!!!ма май няма много български играчи дето я играят.ако някой от членовете на форума я играе да пише :thumb: :)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

аз сега си купих The Lord of The Rings Online:Shadows of Angmar и е супер яка!!!ма май няма много български играчи дето я играят.ако някой от членовете на форума я играе да пише :thumb: :)

Моля те, след като добиеш по-пълни впечатления, да драснеш тук едно обширно представяне - игрален свят, раси, класове, графика, геймплей, сравнение с други онлайн заглавия - всичко, което ти мине през ум. Всичко това може да се намери в нета (много от нещата ги знаем от превюта, трейлъри и тн.), но за мен е важно мнението от "първа ръка". Ще съм ти благодарен. И други, които могат да дадат лични впечатления, нека кажат повече.

Сюзън Смърт

Elenthari

Elenthari

Elf

• Потребители
  • 55 posts

Направо да направим един раздел за игри:)

Аз ще ви спомена за една друга интересна игра, макар да предполагам, че тези, които играят игри, я знаят - "Lord Of The Rings "The Return Of The King". Ако добре си спомням, играта излезе преди 3 години. Зад нея стояха отново EA Games. Представлява екшън или hack&slash, както щете я наречете и беше страшилище за всяка настолна мишка:)

О!!!!!!!Това супер яка игричка!!! Обожавам я.Нямам думи просто!!!!
And all will turn
To silver glass
A light on thre water
Grey ships pass
Into the West...

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Уоу... можех поне да си редактирам поста :passifier[1]: "Гандалф избърта стълби", "резервна михка" :unsure:

Сега се сетих нещо, поправете ме ако бъркам, но тази игра имаше възможност да се играе от повече от един човек. Единият управлява Сам, друг Фродо. Или някой поема Гандалф, другия Леголас и т.н. Клавиатура и/или джойпад. Почти съм сигурен, че имаше такава опция, което я прави забавна не само солово.

Сюзън Смърт

Elenthari

Elenthari

Elf

• Потребители
  • 55 posts
Май да ама и аз не съм сигурна... :unsure:
То че има-има,ама как ставаше не помня!
And all will turn
To silver glass
A light on thre water