Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Кристофър Паолини и Наследството

• Please log in to reply
25 replies to this topic

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Утре излиза. Вече посягах да си я поръчам онлайн, когато се сетих, че всъщност утре ще мина поне през 2 книжарници и ще си я купя веднага, че не ми се чака и не ми се оправя с некадърни доставчици.

Edited by Sparrow, 08 ноември 2012 - 10:09 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Три години откакто прочетох първите 3 книги. Ама след Мартин ми се дигна летвата нещо.

Така... Серията за детска поредица до 15 години - да, става, малко за интро във фентъзито, ако трябва да се почва от зле към добре.

И сегааа...

Тц, тц и тц. С тежест я прочетох последната книга. Просто не е за мен вече тая серия, предполагам, че бих посегнал към нея, само, ако я подавам някой ден на 10-12 годишното си дете.

Предвидимост на сюжета, макар да се очакваше. Тъпото беше, че 4тата беше пълна с безсмислени странични сюжети, които спокойно можеха да се съкратят и книгата да е 200 страници по-малко. Финалната битка? Това може би беше единственото що годе задоволително нещо в книгата.

Spoiler

И какво видях аз в книгата накрая:
Ерагон = Авторът - плачкащо лапенце, дето всичко хубаво само на него става, постоянно става по-силен и изкачат от всякъде вълшебни предмети и го правят имбав и пак не може да убие пустия му bad guy.
Роран = Това, което авторът е искал да бъде - що годе пичага, tough guy, който се нерви на това, че има лапенца дет си играят с магии и не е честно - true dat. То това е един от малкото интересни персонажи. Ерагон за мен е тотален дизлайк.
Муртаг - пичага, в 4та книга е пичага, преди това е хардкор пичага, абе и това е друг интересен персонаж - пак не е Ерагон. А в Муртаг, авторът слага другото нещо, което може би е искал да бъде.
Галбаторикс - яд ме е, че не победи накрая и ме е яд, че няма повече неща за него. Мотивите са му много коректни, че даже и начина на тяхното изпълнение.
Аря = момиче, което авторът е харесвал, ама не му е вързало с нея.

И т.н. и т.н.

Поне се наблюдава подобрение в стила на автора, пък ако реши да се върне към тоя свят, може и да си изпиратсвам книгата, ще видим.

Обаче след всичкото, което е написал, да спечели толкова пари от тез хамериканци, започвам да се убеждам, че и аз мога да напиша успешна поредица, ако я продавам в амазон за 3$.

Та тъй, след 3 години такава ми е оценката - по-добре да не бях чел финала, тогава щях да съм във филма, че книгата някога ми е харесала. И да, някога, ама вече не.

Edited by Sparrow, 20 март 2013 - 01:34 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Аз не бих си дал тая книга на 10-12 годишното дете, въобще на детето си не бих я дал. Я ми спойлни как свършва всичко, защото все пак съм се прецакал да прочета първите две.
Горко на меките чела!

kapitango

kapitango
  • Потребители
  • 5 posts
На мен първите три книги ми харесаха и ми е интересно как ще се развият нещата накрая. Но не бих дал 20 лв. в никакъв случай. Ще я чакам като излезне в електронен вариант.

КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 28 posts
Чела съм само първата книга. Да, симпатична е, но някак си не ми остана в съзнанието.

Похвално е, че Паолини е почнал да пише книга на 15 години - в момента се пробвам и, повярвайте, не е лесно.

Но самият автор не ми е много симпатичен.
Първо, не е ходил на училище и си е седял при мама и татко до 18 (или 21?!) годишен, което си е доста показателно.
Второ, след като е написал „Ерагон”, е тръгнал да го разпространява из цялата страна, и то ОБЛЕЧЕН КАТО ПСИХОПАТ (пише го отзад в книгата)!!! Пари, пари, ама чак толкова...

Въпреки това ще ми е интересно да прочета следващите части, когато ми върнат електронната книга от сервиза😅.

Edited by Luthien Tinuviel, 12 ноември 2017 - 10:21 .

A Warrior of Light

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Приятел от Щатите ми подари първите две книги на англйски преди сума години, (вероятно точно по времето, когато Паолини е обикалял, облечен по споменатия начин :), та това горе-долу беше най-интересното в цялата работа - да си поупражня малко самоделния англйски покрай тях. Не си спомням да съм направил усилие да потърся трета част или ако съм го направил, нямам грам спомен за какво се разказва в нея. Всичко в Паолини е толкова предвидимо и толкова "джинерик", че можеш да прелистваш по шепа страници, без да пропуснеш нишката на събитията. Все едно вече си чел книгите му и сега само си ги припомняш. После някой умник реши, че покрай популярността му може да изкара някой долар, като направи екшън игра от трето лице по сюжета на първа книга. Играта беше също толкова скучна и това беше краят за мен.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users