Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Наркомански истории

• Please log in to reply
52 replies to this topic

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Кефят ли ви Pink Floyd? Или пък Porcupine Tree? Честито, вече сте наркоман :)
Не мислите ли, че подобен род групи са срам в историята на рок музиката? Че вонят изключително много? Ако да - пратете ми ЛС и ще правим анти-клуб :P Ако ли не - докажете ми, че не са надрусалки, настоявам :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Pink Floyd ми харесват, естествено. Както и The Doors. Срам е да кажеш, че такива групи са срам. Друсалки са, да. И какво? Хич не ми пука. Това няма никакво значение в случая, а и така или иначе нямам негативно отношение към наркоманите.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Какво стойностно са оставили те? Като музика имам предвид... нямат два свястни акорда на кръст >.<

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Щом задаваш този въпрос значи въобще няма какво да ти обясняваме. Поздрави с Pink Floyd - Another brick in the Wall
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts

Какво стойностно са оставили те? Като музика имам предвид... нямат два свястни акорда на кръст >.<

Ти какво музикално образование имаш, че изказваш такова компетентно мнение?
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Абе аз нали с музиката съм зле, нема да задълбавам. Пинк не са ми любими, ама пак знам, че са добри. А Дорс определено ми харесват.

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Pink Floyd нямали два свястни акорда на кръст ли бе?!!! :boogie1qw: :thumb: :dance: That almost made my day. :look:
Бтв, за протокола, Дейвид Гилмор и Марк Нопфър (Dire Straits) са просто неприлично добри с китарата. Това го казвам ей така, понеже го чувствам като правилно. :D

andvari

andvari
  • Потребители
  • 320 posts
Аз не слушам рок музика. Нямам си и понятие от Пинк Флойд. Бай Томи какво става? Що тая тема? :umnik2:

Но определено не мога да понасям наркомани и музика правена от наркомани.

P.S.
Изключение - единственият наркоман, който слушам е Елвис Пресли. B) И онези европейските наркомандоси Бийтълс мисля, че не могат да му стъпят на кутрето.

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts

И онези европейските наркомандоси Бийтълс мисля, че не могат да му стъпят на кутрето.

Ето и още един случай, когато ще кажа на andvari - евала!

Битълс suxx, ако не броим една-две песни.
И да поясня - това е лично мнение, не обвързвам никого!
Най-готиния подпис

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Бе как Бийтълс съкс?! Веднага заставам в тяхна защита! Вярно, може на фона на съвременните групи да ви се струват леко смешни, но те са поставили основите на рокендрола ;)

А колкото до наркоманите - това дали се друсаш не е критерий за музиката, която правиш. Колкото и да не съм привърженичка на дрогата, не мога да отрека, че има изключително добри групи и изпълнители, които използват такива вещества, но пък да направили супер велики песни :yes: Но според мен едното не е обвързано с другото.

САМО РОООООООККККККК!!!!!!! :speciali45[1]:

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Мнението за групите говори повече за човека, който го споделя, отколкото за самите изпълнители.

Аз само ще кажа, че са малко нещата, които са по-стойностни и велики от способността на човек да твори. Особено в трудни за него времена. =) Моето лично мнение е, че (до колкото съм запознат с творчеството им) и Pink Floyd и The Doors, а и The Beatles са имена, които неслучайно са се превърнали в икони*. Щастлив съм, че успях да открия за себе си и Floyd и Beatles и музиката им да ме прави щастлив, а и въобще да ми разкрива какви ли не емоции. Вярвам, че и на Doors ще им дойде времето. =))

_
*Моля, думата "икони" да се изчисти от религиозни съпоставки в случая. :Р

Поздрав със Strawberry Fields Forever. =)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Не мислите ли, че подобен род групи са срам в историята на рок музиката?

- Буахахах - изсмя се Скиталецът на развален синдарин.

Също толкова, колкото и Луис Карол е "срам" за литературата.

Ваше Високо Звездобройство, по-добре "наркомандоси", нежели Деспина Ванди. :P

Ааа, за Деспинка или само добро или каса бира! - бел.Кронос
защото моят гарван е зелен

andvari

andvari
  • Потребители
  • 320 posts
@Kronos

Кроносе не знам кой е първия случай, в който си ми казал "Евала!", но се радвам че го е имало, защото имам много малко общо във вкусовете си и усещането си за света с хората в БГТФ. Та затова ме радва, когато все пак някъде има съвпад.

Относно Бийтълс - не мога да ги понасям честно казано. За мен те са пълни фигуранти! :facepalm4: А най-много ме дразни Джон Ленън, особено когато е с неговата наркоманска съпруга и техните убеждения. Но Бийтълс не само не ми харесват заради слабата им музика, но и заради текстовете на някои от песните им. Както би казал някой мюсюлманин - "Пълен ширк!". :closedeyes:

Сега предваритено да се извиня, но отново ще бъда прям... :teethqhq:

@АнарНирнает & @sister of the elves

За мен има (така наречени от мен) наркомански (в това число и C2H5OH) стилове музика, които като цялостна култура предразполагат към упадък, в които включвам: рок (онзи в началото) и метъл (разни C2H5OH-нарко-сатанински формирования), техно (в момента рейвърите държат нарко първенството!, промивката на мозъка е най-стабилна при тях) и рап (цялата хип-хоп и т.н. култура). Разбира се изключения има много във всеки стил! Вярно, че не слушам още чалга и джаз, но досега не съм чул на чалга концерт или джаз да е имало сбивания или изобщо насилие. Така по ред на намаляваща деградивност мога да ги подредя: 1. рап, 2. техно, 3. чалга, метъл, рок.

@Strider

Ваше Високо Благородие, всъщност слушам повече Ванди, отколкото ""наркомадосите"". :P

С поздрав!

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Знам, Ваша Звездна Сияйност. Затова я споменах. :P Ако Ванди изпее една-единствена песен с що-годе поносима музика и смислен текст, а не от типа "аз ногу та сайдисвам, пък ти ма остай, аз ко ша прая, ша зема да пукясам", ще черпя Кронос каса бира. Две даже. :D Туй си е чалга от най-чист вид и във всяко отношение.

Ха сега направи сравнение с "Елинор Ригби" например (Еру, какво сквернословие от моя страна!).
To e като да сравняваш Дан Браун с Толкин (и пак прощавайте).

Това с упадъка ми звучи като извадено от реч на Пенчо Кубадински. Честно.

P.S. Присъствала съм на много концерти и никъде не съм видяла насилие. Маризи стават единствено в идиотските чалга кръчми, където се събират идиоти, за да се друсат на идиотии.

Кронос, да отбележи, че за Деспина се шегуваше! - бел.Кронос

Кронос го разбрах, затуй искам да го черпя с бира. :Р - бел. Крачун
защото моят гарван е зелен

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Добре, бе, у нас от бебе се слуша рок и метъл, пък никой досега не е станал наркоман <_<
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts

Така по ред на намаляваща деградивност мога да ги подредя: 1. рап, 2. техно, 3. чалга, метъл, рок.

Хм, хубаво, всеки с вкусовете си енд стъф, обаче коя музика в такъв случай е... градивна?

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Определено класическата, новата симфонична (саундтраци, най-вече). Оперната музика, определено успява да предизвика, да предразполжи мозъка към "творчественост".

Добрият стар хеви-метъл, също ;)
Най-готиния подпис

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Абе какво общо имат убежденията? Все едно да реша, че Ботев не е добър поет, щото написал "О, мой Боже, правий Боже" не според катехизиса. Та Пинк Флойд, Бийтълс и Дорс може да са на съмнителна идейна основа, неподковани и т.н., но музиката им просто е зверски качествена. Не мога даже да повярвам, че го пиша това. Все едно да казвам, че небето е синьо, а водата - мокра.

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Andvari, не мога да схвана защо се придържаш към тезата "Рокаждиите са наркомани и пияници". Всеки си има музикални вкусове, няма сега да тръгнем да се обиждаме, само защото харесвам различни неща. С това твое заключение ми звучиш като човек, който е подочувал нещо за рока, но няма ясна представа за него и поставя всички рокаджии под един общ знаменател. Естествено, че всяко стадо си има черна овца, но белите са много повече ;)

andvari

andvari
  • Потребители
  • 320 posts

Определено класическата, новата симфонична (саундтраци, най-вече). Оперната музика, определено успява да предизвика, да предразполжи мозъка към "творчественост".

Добрият стар хеви-метъл, също ;)

Точно. Само за хеви-метъла имам съмнения. ;)

Иначе бих добавил и стиловете: Ambient, A'cappella, Trance, Folk (народна музика демек), New Wave, Electronica, Experimental.

@sister of the elves

Не съм искал да обидя някой, пък и наркоманството се отнася главно към самите автори на музиката. Не съм говорил против теб конкретно или някой друг. А както обикновено изразих без да спестявам,от любезност или лицемерие, какво мисля за културата родена от тези 5 стила музика. Сега както споменах, за мен деградивния рок е предимно онзи в началото. Разните там хипи групи дето са. Но всъщност си права, че аз не познавам този стил музика. Което се дължи на това, че не ме е впечатлил. Рок културата ми е много чужда всъщност. Има 2-3 групи само, които ми харесват. А китара мога да слушам предимно в country песен или някое нежно trance парче.

Много ми харесаха твоите думи: "Естествено, че всяко стадо си има черна овца, но белите са много повече". Съгласен съм. Но смятам, че и ти ще се съгласиш, че има стилове, в което няма изобщо черни овци. ;)

Звездни Поздрави! ;)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users