Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Наркомански истории

• Please log in to reply
52 replies to this topic

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Благодаря ти, че си харесал думите ми накрая. Отначало си помислих, че звучат малко смешно, но все пак ги написах. :P

Това дали в някои стилове има или няма черни овци е много спорен момент. Но мога да се съглася, че в класиката например всеки от великите композитори е допринесъл за развитието на стила през своята епоха, т.е сред тях няма "черни овци" или ако е имало, ние не сме чували за тях, защото те не са допринесли с нищо добро. :) Но всичко това е много субективно, най-малкото защото няма определен критерий кое точно е "черна овца" и кое - не. За някои черното е бяло, а бялото е черно. Всичко в този свят е субективно :)

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts

А както обикновено изразих без да спестявам,от любезност или лицемерие, какво мисля за културата родена от тези 5 стила музика. Сега както споменах, за мен деградивния рок е предимно онзи в началото. Разните там хипи групи дето са. Но всъщност си права, че аз не познавам този стил музика. Което се дължи на това, че не ме е впечатлил. Рок културата ми е много чужда всъщност. Има 2-3 групи само, които ми харесват. А китара мога да слушам предимно в country песен или някое нежно trance парче.

Човече, не можеш или най-малко нямаш добро основание да обявяваш за "градивна" музиката, която на тебе ти харесва и респективно за "деградивна" тая, дето не я слушаш. Не става така. Примерно това твоето кънтри мен ме уморява от скука, а не помня в пристъп на скука да съм сътворил нещо повече от някоя юнашка прозявка. Няма много "градивност" по този начин, надявам се ще се съгласиш. А и като цяло кой какъв стил слуша въобще не го описва автоматично като характер, а и дори да го прави в някаква степен - самия стил е следствие, не причина за тоя характер.
Във всеки случай, опитай да преслушаш примерно тази, тази и тази песен на Флойд. Нищожна част от произведенията им, но пък горе-долу показателна. Струва ми се, че ще ти харесат поне малко. :)

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Повечето известни хора на планетата взимат наркотици, независимо каква музика правят и дали въобще са музиканти или актьори, модели или квото и да било...
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Градивността е изцяло в нагласата на индивида към музиката, не в самата музика.

Аз съм профан що се отнася до класическата музика, но послушвам от време на време и не съм забелязал да ми действа по-градивно от хеви метъла. Всъщност именно текстовете на много рок песни са ме вдъхновявали с идеи за рисунки и разкази (които естествено си събират прах в черепната му кутия, щото съм мързел безподобен).
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Пък аз слушам главно акапелни неща напоследък, тук-таме и по малко етно и джаз, ама като попадна на Меноуар или Бийтълс, определено не сменям станцията. Май най-надъхващо за пописване обаче ми действат барокови и предкласически работи. Скоро чух една балада за падането на Монсегюр, която ми взе акъла. Искам да я научаааа!!!

andvari

andvari
  • Потребители
  • 320 posts
Archibald, всъщност и аз слушам деградивна музика - доста trance (предимно State of Trance - Armin van Buuren, Paul van Dyk, и др., но тяхната музика е нежна, макар че стилът има някои много наркомански неща, които изобщо не слушам), също така (напоследък обаче изобщо не слушам) punk rock (blink 182 са #1 за мен, обаче психологически се водя към онова течение straight edge), и предимно парчета като по-долните в поста ми, на фона на които някои хора си прецакват мозъците, защото медитират. А аз макар и да се гнуся от тази практика, все пак малко или много си влияя на психиката с нея, но в смисъла да размишлявам за Бога и Неговото прекрасно творение Вселената, когато съзерцавам звездите... :wub:

А пък country-то не бих го нарекъл деградивно, то си е нещо като американска народна музика, на която се кефя много. Но да, за повечето хора е супер скучно. Както и джаза, не го слушам, но не го и смятам за деградивен.

Иначе напротив, сматам, че музиката определя до голяма степен характера на човека. В смисъл, че музиката, която слуша човек до голяма степен говори за него. Според мен стилът музика е както причина, така и следствие за характера на човека. Защото слушайки даден стил, той се утвърждава в духа, който носи тази музика и се настройва психически към него. Човек може да си самовлияе с музиката, която си пуска.

Сега за твоите предложения:

тази - хареса ми до 2:31 , след това се разваля...

тази - хареса ми до 2:15 , след това и тази се разваля, не я изслушах до края, но като превъртях по нататък се оказа, че има вокал и някакъв саксофон, които не ме изкефиха...

тази - тази вече я чух до края, мисля, че е най-добрата от трите, макар че има вокал. Малко мудна песен, монотонна даже, за съжаление.

Определено Пинк Флойд не е група, която бих си пуснал да слушам, това не е моята музика. Пред тяхната Marooned предпочитам да си пусна тази или пък тази.

Звездни Поздрави! :rolleyes:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Всъщност поне от ХІV в. и нашите православни медитират, при това без изобщо да разсъждават (!). Ориенталски влияния, не ще и дума, но си е част от Преданието, няма мърдане. Така че медитацията сама по себе си не прецаква мозъци. Стига да е качествена, а да не е състояние на блажена дрямка в седнало по турски положение, както си мислят много хора. И за медитиране изобщо не е нужно човек да слуша каквато и да е музика - нито "наркоманска", нито дори църковна. А просто да медитира. Както се казва, от молитвата през образите към безвидното...
Но стига пропаганда, че офф-топикът стана дебел. Пинк Флойд, етното, джазът (Азаран или Алекс Уилсън Куинтет), Дорс, по-класическият метъл, акапелното пеене и изобщо добрата музика могат да съсредоточат ума (могат и да го отпуснат, то се знае), така че според момента да го удариш или на работа, или на меланхолични размисли, мечтателност и лирика, или на веселие, танци, хумор, сатира и забава :)

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1763 posts

Кефят ли ви Pink Floyd? Или пък Porcupine Tree? Честито, вече сте наркоман :)
Не мислите ли, че подобен род групи са срам в историята на рок музиката? Че вонят изключително много? Ако да - пратете ми ЛС и ще правим анти-клуб :P Ако ли не - докажете ми, че не са надрусалки, настоявам :)

:shock: Ух това заболя...

Моят отговор е, че който слуша Pink Floyd (и "подобен род групи", макар че подобни на Флойд просто НЯМА, колкото и да са се опитвали някои), той няма нужда от дрога!!!
Posted Image "If in doubt, always follow your nose."

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
A слушахте ли новия албум на Моби?
Много "изпляскал", заради диско и джаз елементите ... Показва за сетен път класа тоз тип :) (нищо, че е много "надумкана класа" :lol: )
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Elf

Elf

Violet shadow

• Потребители
  • 8 posts
Момчето явно се изявява като твърд хардкор почитател. Това едно, второ явно не е слушал нито една песен на Pink Floyd.

Аз съм привърженик на Pink Floyd, следя и соловата кариера на Дейв Гилмор. И наркоман ли съм ?!

Слушал ли си Hey you, Comfortably numb или изобщо нещо от The Wall ? Може и да не си. Но освен The Wall ще е хубаво да прослушаш и The dark side of the moon. Ако не разбереш защо правят тази музика - то тогава просто не я слушай. Никой не те е задължил да слушаш хубавата музика на Pink Floyd, нали ?! ;)
My God, it's full of stars!

TheWitch-king

TheWitch-king

Иванакин Небеходеца

• Потребители
  • 101 posts

Какво стойностно са оставили те? Като музика имам предвид... нямат два свястни акорда на кръст >.<

От частност за Пинк Флойд - един съвсем уникален стил на музика, който никой не може да изкопира или достигне. Рок?! мнеее, не са рок =) Метъл?! Боже, къде отиваш ти, може би?! Какъв стил са? Еми стил Пинк Флойд =Р

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Кефят ли ви Pink Floyd? Или пък Porcupine Tree? Честито, вече сте наркоман :)
Не мислите ли, че подобен род групи са срам в историята на рок музиката? Че вонят изключително много? Ако да - пратете ми ЛС и ще правим анти-клуб :P Ако ли не - докажете ми, че не са надрусалки, настоявам :)

Боууууужеееееее..... :angry2: :angry2: :facepalm4:

Floyd са такава група, че не виждам нужда да коментирам.

Стивън Уилсън (Porcupine) е направил толкова много за музиката днес, колкото ти врабчета не си виждал.

А ти си явно пълен и завършен музикален идиот. (Ето това е обида, уважаема Елерина!!!) Да подчертая за модераторите пълен.

Много се надявам да го прочетеш преди да го редактира някой, ако ли не - няма нужда да ми доказваш каквото и да е (щото вече го доказа), даже настоявам да не се изказваш повече за музика.

П.П... Искам да попитам Кем или който модерира - няма ли някакъв праг минимум за най-идиотски теми?? Не би ли трябвало най-безумните отворени теми да се затварят директно?? Или всеки може да отваря тема за всякакви глупости и тя ще си остане така? Не мислите ли, че така целия вид на форума страда.
Ако първото място, където бях влязъл беше тук - повече нямаше и да припаря насам.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Аз пък доста се забавлявам, като гледам как се вързвате на момчето. Бас хващам, че той се забавлява далеч повече от мен :) Нищо чудно да е искрен почитател на Флоид :tooth:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Не знам за Флойд, но знам, че е почитател на рок и метъл музиката, по-конкретно - Iron Maiden, Type O Negative, Slayer, Blind Guardian и др. :rolleyes: Поне така ми е казвал и мисля, че не лъже. :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Мани, стига бе, тая тема е култова, сърце не ми даде да я затворя :lol:
The things one feels absolutely certain about are never true.

andvari

andvari
  • Потребители
  • 320 posts

Не знам за Флойд, но знам, че е почитател на рок и метъл музиката, по-конкретно - Iron Maiden, Type O Negative, Slayer, Blind Guardian и др. :rolleyes: Поне така ми е казвал и мисля, че не лъже. :)

Да, бай Томи слуша тези групи. Все пак комшии сме, познаваме се с него. Той е метъл без дълга коса! Вземайте го в предвид. ;)

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Малко ме интересува, ако иска да е почитател на Кичка Бодурова и Бисер Киров, или стоножка с пет крака и две глави.
Изчетох "мъдростите" по темата. Това ми стига.

Нали се сещаш, че ако аз сега отворя тема за това как тъй като Мария, Капина и Есил Дюран Дюран имат мозък колкото един глист и трите заедно и от това следва, че всички чалгари са на тяхното ниво на интелигентност - онзи дето си развява "масовия предразсъдък" из темите, ще ми скочи, а Ар ще ми направи забележка и ще заключи темата - преди още да успея да кажа - "майтап, бе, Уили, просто ви бъзиках."

Понеже ми е едно съботно наркоманско - мисля да си пусна SLEEP TOGETHER, и да изпадна в Нирваната, която само Поркюпайн докарват.

Той е метъл без дълга коса! Вземайте го в предвид.

Старателно си го записах в ноутбука и ще си го повтарям да не го забравя: Той е метъл без дълга коса! Той е метъл без дълга коса! Той е метъл без дълга коса! Той е метъл без дълга коса!....

Тцък сори, не помага - пак си мисля, че е музикален идиот и лаик и не знае какво пише.

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
Много офф. Или може би не чак толкова - тук става дума за музика, а музиката е и удоволствие, пък именно за него ще става дума...

Манималство! Даде бахти старта на съботата ми : ))))
Другата, веднага след като си разлепя очите, първо ще проверя дали някъде си писал нещо.
И ти си национално богатство, ша знайш : )))))

/за да не се заяде някой, ще поясня - ДУНЕДАНСКО! съкровище за сите дунедаини, лично познати ми на мен :tooth: /
Обичай съдбата си

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Много офф. Или може би не чак толкова - тук става дума за музика, а музиката е и удоволствие, пък именно за него ще става дума...

Манималство! Даде бахти старта на съботата ми : ))))
Другата, веднага след като си разлепя очите, първо ще проверя дали някъде си писал нещо.
И ти си национално богатство, ша знайш : )))))

/за да не се заяде някой, ще поясня - ДУНЕДАНСКО! съкровище за сите дунедаини, лично познати ми на мен :tooth: /

:)))) А ти, Рохеринство, умееш винаги да ме усмихнеш, и да ми направиш деня по-светъл, добър и хубаФФФ! :)

ОФФФ (подшушва на Рохско ушо) ... много ли прекалих с браненето на сериозната музика... м? :huh:

ОФФФ 2: Другата събота ще махмурлясва на Бургаския плаж в компанията на Аеронен, риба и бира. :))

ОФФФ 3: Дунеданството ... :( стискай му палци, не му е лесно в момента. :( Хубаво е, че Лорка там и помага. :(

andvari

andvari
  • Потребители
  • 320 posts

Той е метъл без дълга коса! Вземайте го в предвид.

Старателно си го записах в ноутбука и ще си го повтарям да не го забравя: Той е метъл без дълга коса! Той е метъл без дълга коса! Той е метъл без дълга коса! Той е метъл без дълга коса!....

Тцък сори, не помага - пак си мисля, че е музикален идиот и лаик и не знае какво пише.

Ако искаш си го татуирай на дясната ръка: Той е метъл без дълга коса! Вземайте го в предвид. ! А то и ти май си метъл без дълга коса? :o

Аз не обиждам в пряк текст хората в очите. Не съм казал този и този са такива и такива. Говоря общо, като ще бъде сега. --> Иначе не че всички метали не ми са супер противни и цялата метълска "култура", която се излива всеки път по тия сборища наречени концерти. :shock: Пропаднала работа! :axesmiley: Не мога да понасям алколохолизма и наркоманията на повечето метъл изпълнители, както и многобройните сбивания :boxed: и простотиите :spiteful: на феновете им по техните концерти. А като казах, че hannibal-king е метъл без коса имах предвид, че в поведението си се дистанцира от стандартното разбиране за метъл от обикновените хора.

Както писах по-напред - има си стилове, които предразполагат към упадък (материлен и духовен) и наркомания. А метъла си е един от тях. Когато на симфоничен концерт или опера има сбиване или пиянско-наркомански истории ми се обади... :arrow:

С ПОЗДРАВ! :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users