Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Folk/pagan Folk/wicca Music

• Please log in to reply
15 replies to this topic

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts
Да видим дали на сайта има почитатели на т.н. Pagan Folk музика Wicca музика и тем подобни ;) ето няколко предложения от мен (в случай че някой си няма и на идея за какво говоря :rolleyes: ):

Faun -"Egil Saga" - много добра немска Folk/Pagan Folk група

Omnia - "Morrigan" - една наистина мн добра холандска (ако не бъркам) група

Inkubus Sukkubus - "Call Out My Name" - британска Pagan/Wicca група
Suddenly I heard a tapping, as of someone gently rapping, rapping at my chamber door.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Omnia и Faun имат яки неща. :) Inkubus Sukkubus не съм ги слушал, само съм ги чувал като име, но ще ги проверя.

Omnia са холандци, да. Друга яка холандска (холандско-английска) банда е H.E.R.R.

Да препоръчам и няколко neofolk/martial групи, които слушам отскоро - Of the Wand & the Moon, Ordo Rosarius Equilibrio и Spiritual Front.
In the Nursery също са пичове, както и Current 93.
Но като цяло тези групи ги слушам не толкова по линия на фолка, колкото на индъстриъла/експерименталната музика.

Иначе баш фолк групи слушам главно келтски и скандинавски.

ПП Чувствам се длъжен да спомена и Dead Can Dance, които са ясни, но просто не може да не бъдат споменати. :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Аз слушам саундтрака на Heroes 4 :Р

WhiteBarde

WhiteBarde
  • Потребители
  • 38 posts
класики :

Хагалаз Рунеданс

Лорийна Маккенит

Кланнад

.. да речем и Кайно е Йесно Сонце...

...нещица като Суидакра и Ин Екстремо...

.. важното е да е забавно...

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Андреа е култува, индийд. (: Nebelhexë също си струва да се чуе, макар аз лично да харесвам по-ранните й неща.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Чух наскоро една яка руска неофолк/даркуейв банда, Moon Far Away.
Имат и общ проект с едни други руснаци, Шесть Мёртвых Болгар (как са си избрали името не знам :lol: ), които са индъстриъл/ембиънт. (:

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Какво се влага в Wicca музика?
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

ами общо взето всякаква музика свързана с Wicca.
неща от сорта на:

http://www.youtube.com/watch?v=FnGuDgOjips&feature=related

Edited by Quáco, 08 декември 2009 - 05:35 .

Suddenly I heard a tapping, as of someone gently rapping, rapping at my chamber door.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

ами общо взето всякаква музика свързана с Wicca.
неща от сорта на:

[url="http://www.youtube.com/watch?v=FnGuDgOjips&feature=related"]http://www.youtube.c...feature=related[/url]

Мисля, че малко си объркал понятията. Не съм чувал за Wicca музика, но пък съм чувал за ню-ейдж музикално течение. Не че е от такова значение, разбира се, но ми прозвуча странно в първия момент. Реално погледнато обаче, точното определение на стила няма чак такова значение, още повече, че битува и понятието неофолк, а в други мнения са споменати и групи, които вече принадлежат към много любимия ми фолк-метъл.

Като се абстрахираме от понятията, да, харесвам такава музика. Лошото е, че трудно мога да дам имена, извън двама класици - Майк Олдфийлд и Девид Аркенстоун...
Posted Image

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

Мисля, че малко си объркал понятията. Не съм чувал за Wicca музика...

не си чувал защото такъв стил музика няма :) Wicca музиката може да бъде нео-фолк, може да бъде рок, може да бъде в най-различен стил, но тематиката е общо взето една и съща. това е като с християнската музика (не говоря за църковно пеене :)) - има християнска музика в най-различни стилове (рок, госпъл и т.н.)

п.с. май пропуснах да уточня че Wicca е вид "религия".

п.с.2 ако искаш да чуеш нещо от т.н. Wicca музика - ти препоръчвам например Damh The Bard, Inkubus Sukkubus, Emerald Rose

Edited by Quáco, 09 декември 2009 - 09:11 .

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Мисля, че малко си объркал понятията. Не съм чувал за Wicca музика...

не си чувал защото такъв стил музика няма :) Wicca музиката може да бъде нео-фолк, може да бъде рок, може да бъде в най-различен стил, но тематиката е общо взето една и съща. това е като с християнската музика (не говоря за църковно пеене :)) - има християнска музика в най-различни стилове (рок, госпъл и т.н.)

п.с. май пропуснах да уточня че Wicca е вид "религия".

п.с.2 ако искаш да чуеш нещо от т.н. Wicca музика - ти препоръчвам например Damh The Bard, Inkubus Sukkubus, Emerald Rose

А аз май пропуснах да уточня, че знам какво е Wicca. Или поне имам представа какво претендира да бъде, и че формално също се води ню-ейдж.

Иначе Inkubus Sukkubus съм ги слушал, мерси. Приятна група са, само вокалистката им няма да сбърка, ако вземе някой-друг урок по пеене :)
Posted Image

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

А аз май пропуснах да уточня, че знам какво е Wicca. Или поне имам представа какво претендира да бъде, и че формално също се води ню-ейдж.

ок, браво на теб :) тогава би трябвало да знаеш какво имах предвид под "wicca" музика :)

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Честно да ви кажа винаги много ме е дразнело слагането на етикети на музиката. Било то НС, Паган, Анархо-еди к'во си и т.н. Не мисля, че това е критерий, който логично да класифицира дадено музикално произведение. Също както термините "научна фантастика", "криминални романи" и т.н. са леко измислени. Иначе Faun харесвам горе-долу, Stille Volk доста, но си падам по-скоро по неща от сорта на Dead Can Dance, Enya, Irfan и Sanja Ilic.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Слагането на етикети се практикува чисто и просто за удобство. :)

Приятна група са французите Gaë Bolg - (warning, here come the tags!) neofolk/neoclassical с маршови и ренесансови елементи.

Едит: С това съм съгласен, но "фолк", "pagan" или пък "научна фантастика" са доста общи етикети и според мен са удачни за ориентиране за какво иде реч. :)

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts

Слагането на етикети се практикува чисто и просто за удобство. :)

Спорна тема е това. За мен слагането на етикети след определено ниво нататък отблъсква. Да, Диму Боргир (примерно) са симфоничен ала-бала блек метъл, дотук добре, ама групата пее на антирелигиозна, анти-нацистка и еди каква си тематика. Вече ги класифицират като "Екстремен антирелигиозен антинацистки ала-бала блек метъл". (Работата вече е толкова дебела, че се съм срещал определения от сорта на "trve oldschool holy comunistic black metal")

Тъпо, не мислиш ли?

Най-малкото, че на изкуството не му е работата да е религиозно или анти-религиозно, нацистко или анти-нацистко и т.н., а да бъде просто изкуство. Защото именно заради това - несъгласие с проповядваните идеи - бих спрял да слушам дадена група, а мисля, че и всеки мислещ човек би го направил.

Кърт Вонегът имаше (нещо от сорта на) есе на тази тема и беше абсолютно прав. Само че примерът беше с научната фантастика.

Слушаме музика, за да се разтоварваме, а не за да ни пълнят мозъците с интелектуална помия. :)

Извинявам се за офтопика.

Edited by Sasanid, 19 февруари 2011 - 05:34 .

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users