Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Megadeth

• Please log in to reply
56 replies to this topic

Arwen_Evenstar

Arwen_Evenstar

Vampire

• Потребители
  • 202 posts
Мисля,че няма човек,който слуша метъл и не е чувал поне като име Мегадет.Какво мислите за тях?Кои са ви любимите албуми?А за новия албум,какво ще кажете?
I said I need you, does that make me wrong?
Am I a weak man, are you feeling strong?
My heart was blackened, it's bloody red
A hole in my heart, a hole in my head?

Ниенор

Ниенор

щурец

• Потребители
  • 13 posts
Принципно не съм им фен и никак не понасям господин Мъстейн, но пък последният албум доста приятно ме изненада. Особено новият вариант на A Tout Le Monde. Пък и клипа.. Кристина Скабия е пич ^_^
.we could build our own version of society.

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Е, не...айде без Кристина да минем, а? Оргинала на парчето си е много по яко. Иначе последния албум имам чувството че е копие на предния "The System Has Failed"...не че няма готини парчета, но не е нещо оригинално. Иначе чичко Мъстейн е изрод от класа, а Мегадет отдавна е класика в хеви метъла. Любими албуми? Peace Sells But Who's Buying, Rust In Peace, Countdown To Extinction, Youthanasia...
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Megadeth определено са ми една от любимите групи. Мъстейн е страхотен музикант, а стилът му на пеене е уникален. Любимите ми албуми - Countdown To Extinction и The System Has Failed. От United Abominations също останах много доволен. След многото лоши нови албуми от иначе добри групи, които излязоха последните години се бях притеснил и за този, но траш групите май не ги лови това проклятие :) (Metallica не ги броя, щото те отдавна свирят кънтри, а не траш).

За A Tout Le Monde Кристина освен с хубавото си лице не допринася много за песента, но звученето на новата версия като цяло ми харесва и да си призная я слушам повече, отколкото старата.
The things one feels absolutely certain about are never true.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Да си призная, Megadeath не успяха да стигнат до мен. И заради вокалите, и заради стила. Като музиканти са си ОК, но просто не присъстват в плейлистата ми.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Лелеееееее....
Отдавна сте я зарязали тая тема, а?...
Току що пуснах един пост, доста омесен с Megadeth в темата за ... Металика :lol:
Що сте се дропнали бе хора, за музиката на толкива идейна група може да се кажат доста неща :rolleyes:
My Favourite!!!
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Имат много добри неща (The World Needs a Hero, The System Has Failed), но и много скрап - първите им албуми въобще не мога да ги слушам, United Abominations е сравнително слаб и доста подобен на предходния - пичовете май са взели да се изчерпват.
Отделни техни песни обаче са доста нависоко в личните ми класации - Sweating Bullets, заради текста главно :rolleyes: , Something I'm Not, Disconnect (баси, колкото повече я слушам, толкова повече ме кефи инструментала), Victory, Insomnia, A Tout Le Monde, Time: The Beginning, Kill the King. Бе дали са нещо на музиката - не малко дори.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Ееееееее, пич, не мога да се съглася!
Сега, порвите албуми на Megadeth са си с доста специфичен стил - тогава участват Гар Самюелсън (най - добрия барабанист въобще, лека му пръст) и Крис Поланд - двамата са по нчало джаз музиканти, което придава малко допълнителна хаотичност на музиката.
"Killing is My Bussiness" е много идеен албум, но както и първия Мейдън, например е доста лошо "рафиниран" - кофти продуциране, кофти смесване, парчетата не са изгладени максимално...
"Peace Sells.." до ден днешен е един от еталоните на траша - тази музика просто е противопоказна за несвикнали хора. В този албум е стаен толкова свиреп негативизъм, че и Саурон би се удавил в него :lol:
"So Far So Good" е доста объркан стилово, направо е като недовършен, групата е с нови музиканти... Дейв преживява първите си най - тежки проблеми с дрогата.

После идва златната ера - "Rust in Peace" е инструментално и стилово най - добре издържания албум на групата :thumb: Класика! Невъзможни за интерпретация неща :lol: Агресията вече омеква и се пренасочва в позитивна творческа енергия. Hangar 18, Tornado of Souls, Lucretia, Holy Wars и едноименната Rust in Peace са в концертната листа на групата и до ден днешен. МЕСЕЦИ над китарата докато изкараш което и да е от тях с малко грешки...

Следва "Countdown" - бавни, тежки парчета, отново перфектна китарна работа. Награда (май Грами) за текста на едноименната "Countdown to Extinction". Simphony of Destruction и Foreclosure of a Dream са химните тук.

"Youthanasia" - този албум не ми стана любим :mellow: Тежки, но мелодични парчета. Повече Хеви, отколкото Траш. Последните читави сола на Марти Фрийдман. Reckoning Day, A Tout Le Mounde са вечните парчета оттук. "A Tout Le Mounde" е "банната" от изпеде......стените не......ици от МТV - опразданието - текста бил "самоубийствен". Същата година МТV правят Кърт Кобейн "Звезда на годината" - СЛЕД като се е самоубил.

Следва ЛЮБИМИЯТ МИ "Criptic Writings"! Много мелодия, много хеви, малко траш. Смислени текстове (всъщност - това може да се каже за всичките им текстове). Сингъла Trust излиза и на испански език, She Wolf е друго популярно парче. ВСИЧКИ от албума са ми до голяма степен любими, само последния ми хареса толкова.

Стигаме до... "Risk". Малко метъл. Много поп. читави парчета, но не и в стила на Мегадет. Да го беше пуснал солов... Crush 'Em става сингъл, популярна днес е I'll Be There.

Следва "The World Needs A Hero" - за мен именно това е слабия като идеи албум... Освен брилянтната "Return To Hangar" (която е гвоздея на концертите, изпълнена след Hangar 18 - последния акорд от Hangar e и първи от Retun) няма кой знае какво... Сингъл е Moto Psycho. Идват и първи кадрови промени - освен Джими де Грасо зад барабаните (Вместо Ник Менца още от Риск) Ал Питрели сменя отегчения от метъла Марти Фрийдман.

После... Дейв получава контузия на къката - лявата му ръка е тотално обездвижена и лекарите смятат че няма да може да свири отново... След години упорити опити Дейв се възтановява, за да създаде...

THE SYSTEM HAS FAILED!

Култов албум - Blackmail The Universe и Kick The Chair идат право от древните трашарски времена, Дейв отново се изявява като водещ китарист, Back in The Day и Die Daed Enough (МТV - №2 сингъл) са реверанс към мелодичния Cryptic, саркастичните, но култови Of Mice And Man и Something That I'm Not са толкова "Мегадет", че няма накъде - и солата на Дейв са просто фантастични.
Повече от достойно завръщане!

Стигаме и до последния "Unitad Abominations" - много силни парчета - Burnt Ice, Gears of War, Sleepwalkers, и сингли - Never Walk Alone (жестоко парче) и A Tout Le Monde (ремастър с Кристина Скалбиа). Единственото оправдание МТV да го изрежат отново, е че старата версия е по - добра. Всъщност на кой ми пука - всички мислещи хора, които слушат музика не гледат МТV.

Признавам, увлякох се, ама като ми се отвори приказка за любими неща.... :tooth:

Добавям в Edit - трети сингъл от "United" е "Washington is Next" ;) - също доволно добро парче!
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
На мен всички албуми ми харесват, включително Youthanasia-та, макар да не съм го слушал много.
За Risk има много противоречиви мнения сред феновете, но на мен ми е много любим. Insomnia, Crush 'Em и Wanderlust са размазващи песни и личните ми фаворити, но и всички останали са страхотни. Да не пропусна и Duke Nukem Theme - култ! Чувал съм и други да казват, че е трябвало да го пусне като солов албум, на което обикновено отговарям "Megadeth е соловият проект на Мъстейн" :lol:
Останалите албуми са класика в жанра и няма да ги коментирам.
За United Abominations само ще кажа, че за мен е един от най-добрите албуми за 2007-ма, да не кажа най-добрият.

ПП http://www.askdavemustaine.com/ - забавен сайт, пуснат по случай пускането на War Chest-a на Megadeth. :)

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
О, "Risk" не е слаб, просто не е типичен за стила на групата. Wanderlust ми хареса най - много и на мен ;)

http://www.askdavemustaine.com/ - това е готино,ма като напишеш "New Album?" Дейв отговаря "I ... Don't Know."
или почва да обяснява каква музика слуша той :lol:

Нещо не е тестван добре.... А оже да ви се стори интересно, че освен Мегадет, Дейв наистина създава още един солов проект (между 2004 и 2007) - MD 45 - но парчета от него има само в youtube...

Друг интересен сайт, кодето има няколко интервюта с Дейв е http://www.deanguita...m/electrics.htm :teethqhq:
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Друже, преди известно време Мъстейн такъв проблем ни създаде.... Момчетата и от португалската група Муунспел, и гръцката Ротинг Крайст са ми приятели. Имаше обявен концерт, който включваше Мегадет като хедлайнъри, но в момент на просветление свише Дейв реши, че няма да се качи със споменатите групи на една сцена, щото те били, видите ли, сатанисти, пък той бил ама мноу голям християнин. Ама буквално в последния момент получи факс от Свети Дух човекът.
Не че не се оправихме, но подобна цигания никой не очакваше. Хех...
защото моят гарван е зелен

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
:shock: :shock: :axesmiley:

Ти ма уби. Верно че на моменти Дейв е странен, ама... Те тва е бизнес все пак... :shock:
Виждал съм го да си хвърли китарата на сцената, но да отмени ангажимент ?!?!?!
Странно. Няма да предполагам какво е станало (като гледам темата за Металика май имаш повече информация), но изведнъж си помислих че не са се разбрали за кинти...
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Еми той Мъстейн в последно време го раздава born again Christian, та не се учудвам :)

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Абе тва ясно, ама Молитва къща не храни, дето се вика. Той и Children Of Bodom изрита от Гигантура преди време (Алекси Лайхо е тва бе, еееей, след Майкъл Анджело и Дейв само той знае да опъва струни), ама на религиозна основа - стига бе, сичко е бизнес!

То значи като съм покръстен да не ходя на Слеър и да не крещя "Бог ни мрази сички" ("God Hate Us All") заедно с Том Арая?!?! :huh:
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
A, eдинствено Сaкис от Ротинг Крайст реши, че Дейв прави страшна реклама на групата, а Фернандо се скъса да се хили. Май само на тях им беше забавно. :tooth: Нема значка. Аз пак слушам Мегадет чат-пат.

ПП. Аз съм си убедена християнка. И кво от тва? : )))

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

Абе тва ясно, ама Молитва къща не храни, дето се вика. Той и Children Of Bodom изрита от Гигантура преди време (Алекси Лайхо е тва бе, еееей, след Майкъл Анджело и Дейв само той знае да опъва струни), ама на религиозна основа - стига бе, сичко е бизнес!

То значи като съм покръстен да не ходя на Слеър и да не крещя "Бог ни мрази сички" ("God Hate Us All") заедно с Том Арая?!?! :huh:

Е, тея концерти надали ще навредят толкова на семейния бюджет. А ако Дейв смята, че Бог ще се престори, че 80-те не са били (то така и така някой спомня ли си ги? :D ), ако не се качи на една сцена с Муунспел и Ротинг Крайст - хубаво. Само е гадно, че в последния момент го е осенило, ама и с това не ме учудва :P

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Ем, аз за тва си мисля че до бизнес иде въпроса...
Колкото до 80-те... Има едно филмче на VH1 - там първия мениджър на групата разправя че написнал, щото имал кошмари че Дейв е в ковчег...
Наркоманска история. И е трябвало да се стигне до клинична смърт, че да се закрепят нещата (това през '92)
Иначе Мъстейн си е известен като "пиперлив" характер.
Беше насолил Марти Фридман в едно интервю - а отношенията между тях никога не са били (и сега не са) лоши...
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Марти Фридман е пич! :D

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Пич е, ама тоя последният аблум, дето го изкара нещо...

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Оооо, две мнения няма ;)

Само че... Тоя пич разправяше че му е писнало от метъла... а във "Future Addict" виждаме кавъри на "Tornado of Souls", "Breadline" и "The Killing Road" :blink:

Май го гони носталгията....

Иначе е китарист с много интересен стил - за разлика от "шредерите" всъщност е възможно човек да чуе повечето ноти в мелодията :tooth:
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users