Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Metallica

• Please log in to reply
114 replies to this topic

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
01. Death Magnetic
02. That Was Just Your Life
03. The End of the Line
04. Broken, Beat & Scarred
05. The Day That Never Comes
06. All Nightmare Long
07. Cyanide
08. The Unforgiven III
09. The Judas Kiss
10. Suicide & Redemption
11. My Apocalypse

The Unforgiven III, ц-ц...
The things one feels absolutely certain about are never true.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Всъщност точният е този:

01. That Was Just Your Life
02. The End Of The Line
03. Broken, Beat & Scarred
04. The Day That Never Comes
05. All Nightmare Long
06. Cyanide
07. The Unforgiven III
08. The Judas Kiss
09. Suicide & Redemption
10. My Apocalypse

А това с третия Unforgiven изобщо няма да го коментирам. То още вторият беше боза безподобна, а сега какво ли ще е, направо не ми се мисли.

No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Cyanide нещо не ме кефи...

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
А пък това изпълнение как ме грабва... :wub:

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Цианидът има един-два свестни рифа и останалото е врява. <_< Стъпка напред спрямо тоталната излагация St. Anger и все така много крачки назад спрямо всичко останало преди това. Поне отново звучат като MetallicA, не кръчмарската хардкор банда от майлата.
Има зрънце надежда.

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
Мен пък Цианид много ми хареса. Не е като любимите ми песни от предишните им албуми, но все пак за мен е доста добра! Всъщност тук за първи път виждам отрицателен коментар за песента :) Но може би съм просто аз, защото половината Saint Anger ми харесва :P
А за Ecstasy of Gold просто нямам думи, любима, хм, песен. Изпълнението от S&M може би е най-доброто. А няма за забравя началото от София
/me bows

@ Кем - аз ли греша или ти въобще не харесваше Металика?
Be not afraid of growing slowly, be afraid only of standing still.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts

Чак въобще - не (даже все пак им отидох на концерта :Р). Но да, повечето им неща не ми харесват. Но това не значи, че ако запишат нещо, което ми харесва ще си изкривя душата и ще кажа, че не ме кефи ;) А за Цианида специално и да се абстрахирам от това, че стилът на Металика не ми допада, не мога да кажа, че е нещо особено от музикална гледна точка.

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts

Чак въобще - не (даже все пак им отидох на концерта :Р). Но да, повечето им неща не ми харесват. Но това не значи, че ако запишат нещо, което ми харесва ще си изкривя душата и ще кажа, че не ме кефи ;) А за Цианида специално и да се абстрахирам от това, че стилът на Металика не ми допада, не мога да кажа, че е нещо особено от музикална гледна точка.

Аз попитах, понеже мислех, че въобще не ги харесваш и просто би написал, че песните им не ти харесват, даже и да са хубави (аз съм така с чалгата, само че не съм чул хубава такава песен :D )
Остава по-малко от месец до излизането на новия им албум и се надявам да ни зарадват с хубави песни. Албума едва ли ще е толкова добър колкото тези преди St. Anger, но все пак очаквам нещо добро. А и те залагат много на този албум, както чухме, преди изпълнението на Cyanide Хетфийлд казва нещо като "We're pretty damn proud of it" (за албума)

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Кем, какъв е тоя "стил на Металика" ??

И шшшшшш, кент тач дис. Металиса нямат стил, нямат мил, даже не пият вече.

Сериозно - аз ако почна да пиша за тия, които не ми харесват, ше трябва цяла нощ да пиша. Специално в Металиса, единственото, което ме дразни от малък е голямата уста на Ларса.
Нищо друго. Тенджъра не ме дразни, щото не го и слушам. Ама те отдааааааааааавна са ми направили каквото трябва, повече и не ща.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Пиша за Металика не за да си кажа, че не ме кефят, а защото ги уважавам достатъчно и са достатъчно влиятелна група, че да привликат вниманието ми.

Кем, какъв е тоя "стил на Металика" ??

Сещам се какъв не е - траш :D Но шегата настрана. Под стил имах предвид звучене :)

Закнафейн

Закнафейн

Телепатично зомби

• Потребители
  • 209 posts
И мен нещо Цианидът не ме впечатли, но така или иначе не подхождам с големи очаквания към новия албум(само тая скрита надежда да ме опровергае :))

New Beta 2.1 starts this Saturday(03.05.2008) at 18:00 GMT. Join us ! :)

- Имам един познат - каза Едик, - който твърди, че човекът бил само междинно звено, необходимо от природата,
за да създаде венеца на творчеството : чаша коняк с резен лимон.
~А. и Б. Стругацки

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Tоку-що чух "The Day That Never Comes" и съм ужасно доволна. :boogie1qw:
защото моят гарван е зелен

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Верно, че днес беше "промоцията" на новата им песен по Зирок :P
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
К'ъв Зирок те е настигнал, душо моя? :blink: Песента беше пусната за пръв път в радиоефир тази вечер, в предаването на Зейн Лоу по Радио 1 на Би Би Си. Освен това преспокойно можеш да я чуеш и на сайта или майспейсa на Металика. ;)
A Z-Rock, доколкото разбрах, ще я завъртят утре.
защото моят гарван е зелен

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Верно, че днес беше "промоцията" на новата им песен по Зирок :P

Не само по Зи-Рок. По целия свят. Чувал ли си какво е "официална премиера".

Песента може да се чуе и на металица.цом и на маспеца им.

Лично страхотно се кефя на продуцирането на Рик Рубин - разликата с последните хрумвания на Боб Рок е ушевадна.
Бирибаните вече не са тенджери и тигани, гласа на Джеймс е пак във уникална форма, а Кирката си суче солата. Има няколко рифа, които ми се струват странно познати (нямам впредвид началния), но песента си има и няколко Момента (с главно М).
Цианида също е много добро парче.
Ако и останалата част от албума е подобна - нямам нищо против.

Но и в двете песни има нещо... не знам Трухильото ли... някак странно за мен. Трудно ми е да го обясня. Паживьом увидим.

Освен това преспокойно можеш да я чуеш и на сайта или майспейсa на Металика.

Баси, докато медитирах 15 минути, за да формулирам неформулируемото, Амарт вече ме изпреварила с поста си. :)

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts

Баси, докато медитирах 15 минути, за да формулирам неформулируемото, Амарт вече ме изпреварила с поста си. :)

Навлязъл си надълбоко в Чакра, затова... :)
А като казах Зирок имах предвид метафора за целия свят :tooth:

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Навлязъл си надълбоко в Чакра, затова... :)

Айде, Ню Ейдж Спек. :)
По-скоро си пуснах двете песни по още два пъти, за да реша кое ме притеснява. Но не успях. Може проблема да е в приемателя.

А като казах Зирок имах предвид метафора за целия свят :tooth:

Ах, ма не съ и съмнявам. Какво метафорично мислене имаш, тц, тц, много авангардно. ГлобалиЗ(иРоК)ация. Целия свят е ЗиРок. :))

П.С.Само ние тука сме БедРок. :tooth:

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Като стана дума за Металика се сетих за ъндърграунд феста на 29-ти и 30-ти август в борисовата... Яко хард-техно и дръм и бяс! Отново странна метафора, нали Манимал? :P

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Ако някой нарита задника на Ларс и усперодно му обясни с пластелин и картинки, че като лашкаш побеснял по барабаните докато ония пичове с китарите се опитват да докарат някакво баладно звучене, накрая излиза една какафонична каша, The Day That Never Comes ще звучи три пъти по-добре. Тоест наистина много добре, като ония MetallicA, дето навремето ме отвлякоха към the heavy side of the Force. От четвъртата минута нататък лошо няма, даже напротив, ама преди това слуха се натъква на дразнещи моменти.

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
Песента ми харесва много до Love is a four letter word, след това с повторението на This I swear става малко боза ако ме питате. Втората половина на песента не ми допада.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users