Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Любим саундтрак

• Please log in to reply
67 replies to this topic

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Напоследък много често започнах да слушам саундтраци на разни филми и дори в повечето случаи ги предпочитам пред обичайната смесица от групи и изпълнители, които се мъдрят из плейлиста ми.

Та, кой ви е любимият саундтрак или песен от такъв? Какво бихте препоръчали за слушане в този.. ъм.. жанр?

P.S. Не вярвам на очите си - доживях и аз да пусна тема в "Музика"! :P

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Много готина тема между другото :thumb: Лично на мен любимите ми саудтраци са на "Хрониките на Нарния","Кралицата на прокълнатите","ВНП"(естествено),"Мулен Руж", да не забравяме "Гладиатор", "300", на "Звезден прах"(не е лош), "Хари Потър"(като цяло има доста добри песнички),"Цар Лъв".
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Освен пълният soundtrack към трите филма по "Властелинът..", личен фаворит ми е OST-ът към "Небесно царство". Други любими са този към "Усещане за жена" с Ал Пачино, както и "Адвокат на Дявола". А от вчера - саундтракът към "Juno". Posted ImagePosted ImagePosted Image
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Хм, много са. В произволен ред:

Оркестрална филмовa музика - "The 13th Warrior", "Braveheart", "300", "The Lord of the Rings", "Star Wars", "V For Vendetta", "Pirates of the Caribbean", музиката към който и да е филм на Тим Бъртън.
Любими композитори - Hans Zimmer, Klaus Badelt, Danny Elfman, Ennio Morricone, Howard Shore, James Horner, Jerry Goldsmith. В последно време и Tyler Bates. Компаниите X-Ray Dog и Immediate Music също, разбира се (музиката към голяма част от филмовите трейлъри е тяхна).

Други саундтраци - "Heavy Metal: The Movie", "Heavy Metal FAKK 2", "The Matrix", "School of Rock", "Detroit Rock City", "Pulp Fiction", "Grindhouse" (всъщност музиката към филмите на Тарантино и Родригез като цяло)

Може би любимите ми саундтраци обаче са на компютърни игри - "Max Payne", "Legacy of Kain", "Prince of Persia", "WarCraft". И съответно композиторите - Kartsy Hatakka & Kimmo Kajasto, Kurt Harland & Jim Hedges, Stuart Chatwood & Inon Zur и многобройните композитори, работили с Blizzard - Jason Hayes, Glenn Stafford (негово дело е и саундтрака на StarCraft), Derek Duke, Tracy W. Bush.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Хмм... аз харесвам доста саундтраци, но любимите ми три са саундтраците на "Властелина на Пръстените", "Смело сърце" и "Сърцето на Дракона".
Друг саундтраци, които много харесвам са: "Хрониките на Нарниа", "13-тия войн", "Небесно царство", "Гладиатор", "Титаник" и други.
От саундтраците на игрите най-много харесвам "Готик 3" и "Рицари на честта".

History

History
  • Потребители
  • 135 posts
"Смело сърце" е филмът, чийто саундтрак за мен е номер едно. Музиката, която се предлага докосва емоционално всяка една част от мен. Може би това е и поради факта, че филмът е уникален и мелодията се свързва подсъзнателно с кадри от него. Тя е и една от любимите ми музикални теми, докато уча.

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 336 posts
Ами освен на "Властелинът" много харесвам на "Хрониките на Нарния","Batman Returns",както и първият "Батман","Воден свят" и "Гладиатор"..и други има,но не се сещам :P

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Наистина са много, та дано не пропусна някой- на "Властелинът" е уникален и е най-любимият ми, другите не ги подреждам - "Хрониките на Нарния", "Карибски пирати", "Матрицата", "Проектът съншайн" (има една финална тема в него, когато я чуя очите ми се насълзяват от кеф ^_^ ), "Индиана Джоунс", "Междузвездни войни" (почти всяка тема от филма ми се забива в главата и си тананикам с дни), "Кинг Конг" (Питър Джаксъновия), "Ледена епоха", "Сам вкъщи", "Гринч" и много други :)
П.П.- Темата е наистина готина, та ще добавя още два саундтрака на филми към списъка си- "Цар Лъв" и "Ритни камбаната с финес"

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Ще добавя още два саундтрака, които наскоро открих и ми станаха любими... Интересното е, че и двата са на анимационни филми. Става дума за Sinbad - Legend Of The Seven Seas и Tales For Earthsea. Първият е по-епичен и по-сложен, но въпреки това мелодичен, а музиката към Землемория е много интерсна от гледна точка на това, че композиторът (който е японец... то и филмчето е японско) изполазва в музиката освен стандртния голям симфоничен оркестър и келтски (гайди, ирландска флейта), оринталски и някои традиционни японски инструменти (флейти). Абе все едно слушате накуп "Смело сърце" и "Гладиатор. Просто приказка! :)
Препоръчвам горещо тези два саундтрака.
Също така може да хвърлите едно ухо и на саундтрака към друг японски анимационен филм - "Принцеса Мононоке".

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Повечето филмова музика на Хауърд Шор и Джон Уилямс. Шор освен с "Властелина" се е разписал и със "Списъка на Шиндлер", а и с други хубави неща. А Уилямс е просто безкраен - то не са "Междузвездни войни", то не е "Индиана Джоунс" и пр. Като Шор ми е по-любимият от двамата. Инак саундтракът на "Гладиатор" ми е по сърце, както и на "1900: Легенда за пианиста". Тези на "Седемте самураи" и на "Котън клъб" - също. Е, да не забравям великата музика на "Кръстника"... Май беше на Нино Рота (почти съм сигурен, че е той, но може и да бъркам). Абе - много са...

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Нино Рота е :yes: . Обичам музиката към "Кръстникът".
Присъединявам се и към общото мнение за LotR, Gladiator, Star Wars и Indiana Jones.
Винаги съм харесвал и музиката на Дани Елфман, макар да не съм я слушал извън филмите.

Други любими саундтраци - Spirited Away, Ghost in the Shell(и филмите, и сериалите), The Matrix, The Messenger: The Story of Joan of Arc, Dune (от '84г.), Before Sunrise & Before Sunset, всичко от Zbigniew Preisner, Good Night & Good Luck, A Beautiful Mind, Elizabeth, Vampire Hunter D: Bloodlust

От разни други харесвам отделни песни. Примери: Reality Bites, The Crow, Kill Bill vol.1 & vol.2, The Virgin Suicides, 10 Things I Hate About You, Girl, Interrupted, Starship Troopers

От компютърни игри - Command & Conquer, C&C: Red Alert 1 и 2, Emperor: Battle for Dune, Dune 2000, Nox, Legacy of Kain(най-вече по време на игра, извън нея мога да слушам само две песни), Beyond Good & Evil, Sanity: Aiken's Artifact
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
И железният ренесансов и бароков саундтрак на играта Europa Universalis 3. Всъщност май и на старите части е такъв. Лудница е!

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Съгласен, забравих за тях, макар третата част да не съм я играл(и съответно слушал) много. На Hearts of Iron игрите също е много добър саундтрака. :)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Почвам с Hans Zimmer, защото ми е най на сърце: Gladiator, музиката към двете части на "Карибски пирати", "Thin Red Line", "The Last Samurai", "King Arhtur" (доста подценяван покрай филма), "Black Hawk Down", "The Rock"... и това се сещам за сега от него.
Всичко, ама наистина всичко на Danny Elfman. Особено ми са любими тези на "Dolores Claiborne", "Sleepy Hollow", "The Nightmare Before Christmas".
James Horner - Преди малко задълбах на саундтрака на "The Devil's Own". Отдавна го имам и му се канех, но сега му дойде редът. Стана ми фаворит още с първите две парчета. Иначе други от него "Troy", "Apocalypto", "The New World".
Tan Dun - двата саундтрака на "Crouching Tiger, Hidden Dragon" и "Hero".
Harry Gregson-Williams - "Kingdom of Heaven" и "The Number 23".
Иначе отделни фаворити без да съм задълбавала в творчеството на дадения композитор са ми: "April Snow", "300", "The Legend of the Four Gods of the King", "Kama Sutra: A Tale for Love", "Fight Club", "A Good Year", "Damage", "The Notebook", "Forrest Gump", "Alexander" (как може да се забрави Vangelis), саундтрака към "Невероятната съдба на Амели Пулен", което просто отказвам да се опитам да го напиша на френски, както и невероятният саундтрак на "Heaven & Earth" на Kitaro.

Eriel

Eriel
  • Потребители
  • 73 posts
K-Pax K-Pax! :viking:
Haeleth under heofenum

TheWitch-king

TheWitch-king

Иванакин Небеходеца

• Потребители
  • 101 posts
Най-напред, всичко от поредицата на Файнъл Фентъзи и като цяло творчеството на дребничкия мостакат чичко Нобуо Уематсу

Некст:
Hellsing OST
Air master OST
Death note OST
Vampire hunter D OST
Great Teacher Onizuka OST

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Досега не съм писала тук, защото почти не гледам игрални филми, но щом почнахме и с аниметата...

Rozen Maiden OST, Air Master OST, Gundam SEED OST, Gundam SEED Destiny OST, Bleach OST. Включвам и Death Note, макар че не съм гледала цялото и нямам пълни впечатления от саундтрака. Освен това, някога много си обичах саундтрака на Наруто, както оупънингите и ендингите, така и прекрасните композиции на Тоширо Масуда. :)

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 975 posts
Ооо, музиката от филми и игри съставлява сигурно 1/5 от всичката музика, която имам - даже понякога първо слушам музиката и после гледам филма (както стана с Двете кули) : )

На първо място, разбира се, е Властелина! (за съжаление от пълните издания съм слушал съвсем малко, но пък нормалната не знам колко пъти съм я извъртял вече). Телефонът ми дълго звънеше (монофонично) с "Мостът на Хазад-дум". Едно слушане ми е половин гледане, както се казва... : ) Просто е невероятна, а, когато я слушам и бродя из Пирин и Родопите...

След това - много други: Смело сърце, Гладиатор, Господар и Командир - тъжните моменти..., но и веселите, и епичните, и...; 7 години в Тибет, Лабиринтът на Пан, Небесно царство, Последният самурай; Конан, Пришълецът 2; Пиратски Кариби - много ме радва органът там (и се чудя, дали не можеше и във Властелина някъде да се използва това могъщо звучене?)

Тигър и дракон, Герой, Летящи кинжали и Проклятието на златното цвете - китайските филми и музиката към тях - съвсем нов свят, предълбок, красив и тъжен (а и музиката на откриването на Олимпийските игри...)

Междузвездни войни (и най-вече Завръщането на джедаите), Матрицата, Аниматрицата, Влез в Матрицата, Пи.

Неумиращият ("Клайв Баркър'с Ъндаинг"), Диалбо 2, Рицари на честта - при игрите. Музиката към представленията на Майкъл Флетли, ако се брои.

И части от: Досиетата Х, Последният мохикан, Титаник, Хари Потър (най-вече от третата част , от която не съм гледал и минута, освен по време на рекламите), 2001 - Космическа одисея, Венецианският търговец, Батман, Терминаторът, 13-ият воин, Шотландски боец (велики песни на Куийн), Гарванът, На лов за Червения Октомври, Блейд (от кървавата баня), Смъртоносна битка, Крал Артур, Наказателят, Бригада, Осъдени души (Митко Щерев!!!)

32

bdk---rohan.jpg

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
В момента - този към Iron Man - железен е ;)
Най-готиния подпис

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Този на "Смело сърце" :cry:
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

0 user(s) are reading this topic