Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Препоръчайте

• Please log in to reply
58 replies to this topic

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Хубаво е да има рубрика някой ако се натъкне на нещо ново и непознато да го сподели с другите.
Ще я открия с една банда чиито сблъска беше от DVD-то на Manowar - Magic Circle Festival vol. 1
Групата се казва Saidian. Вокала е почти 1:1 Михаел Киске, а музиката също има доста Helloween-ски елементи.
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Eluveitie. Швейцарска група, звучаща най-грубо казано като симбиоза между Дарк Транкуилити и Ин Екстремо, тоест - мелодичен дет-метъл с чисти вокали на места и много нетипични за метъла инструменти като гайди, флейсти, свирки, цигулка и хърди-гърди. Като стил се водят фолк/мелодик-дет и правят изключително качествена музика и от музикална, и от текстова гледна точка (текстовете им са основно на английски, но имат и на някакво келтско наречие, което не се наемам да определя с какъв точно произход е, и третират исторически събития и митология, все ориентирани спрямо келтите и в частност, хелвети и галските племена). До момента имат два издадени дългосвирещи албума, като вторият, Slania, излезе наскоро, преди около месец. Бих искал да ги препоръчам на всеки, който се интересува от този тип музика и още не ги е слушал.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

Eluveitie. Швейцарска група, звучаща най-грубо казано като симбиоза между Дарк Транкуилити и Ин Екстремо, тоест - мелодичен дет-метъл с чисти вокали на места и много нетипични за метъла инструменти като гайди, флейсти, свирки, цигулка и хърди-гърди. Като стил се водят фолк/мелодик-дет и правят изключително качествена музика и от музикална, и от текстова гледна точка

Това ми допадна като препоръка и сега ги свалям двата албума и ЕР`то от 2003/4.

*edit - Час по-късно трябва да кажа, че тази банда ми допадна много. Изключително много. Това е стил, който обикновено категоризирам с 4 и 5 звезди в плеъра.

И още един един едит - като ги слушах си мислех че така трябваше да звучат In Flames, макар не с всички допълнителни инструменти.

И за да не съм съвсем безплоден за темата ще измисля нещо, което може да не е ново, но беше ново и приятно откритие за мен: Scar Symmetry

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

имат и на някакво келтско наречие, което не се наемам да определя с какъв точно произход е

Галски. :)
A в песента "Inis Mona" от новия албум за основен мотив е използвана бретонската песен "Tri Martolod" (За сравнение: Alan Stivell & Tri Yann - Tri Martolod).

Не се ограничават само с английски и галски, веднъж на концерт ги чух да пеят и на Schwyyzerdütsch, както наричат швейцарския немски.

Edit: Както са го подкарали, никак няма да се изненадам, ако вкарат и "Nozvezh kentan ma eured" в употреба. :rolleyes:
Вероятно са използвали мотиви и от ирландски, шотландски и прочие песни, но просто не съм се заслушвала. Eluveitie ми допадат, но не са точно my cup of tea, дето се казва.
защото моят гарван е зелен

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Ruoska. Финландски индъстриъл, с текстове на фински, доволно агресивен и енергичен. Днес за първи път ги слушам, обаче ме печелят безусловно. Препоръчват се за всички фенове на Рамщайн (вокалът им, бивш член на Battlelore, много прилича на Тил Линдеман като звучене, до степен да го сбъркат с него).
Posted Image

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Cryhavoc, Finland
Nattvindens Grat, Finland
и нещо по-леко
Kotiteollisuus ,

AnnoMundi

AnnoMundi
  • Потребители
  • 240 posts
Не знам защо имам чувство, че темата е за препоръчване на групи със странни имена. Какви са тия работи:

Cryhavoc, Nattvindens Grat, Kotiteollisuus, Ruoska, Eluveitie, Saidian..

Тия хора мислят ли въобще като си кръщават групите? :shock:

Аз бих препоръчал не незапознатите да се .. запознаят с работите на Andy McKee.

May as well go fishing.

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Babylon Whores - водят го death rock :blink: от Финландия пак :D

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Repent не е ли на Cryhavoc ? Много е гот тази песен :rolleyes:

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Не знам защо имам чувство, че темата е за препоръчване на групи със странни имена. Какви са тия работи:

Cryhavoc, Nattvindens Grat, Kotiteollisuus, Ruoska, Eluveitie, Saidian..

Тия хора мислят ли въобще като си кръщават групите? :shock:

Мислят, да. На собствените си езици мислят или поне да имат смисъл имената мислят. Гореизброените имена имат смисъл и превод всичките, а ти следващия път не се изказвай толкова прибързано.

А пък за да не е съвсем офтопик постинга, да препоръчам, че гледам не съм, Flogging Molly. Много весела група :D
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Flogging Molly са култови! :) И въобще ирландският пънк като цяло. Други препоръчителни групи са Blood or Whiskey, Dropkick Murphys, The Bloody Irish Boys, The Pogues, естествено...

Друга група, която препоръчвам са The Tea Party (помня, че вече ги бях препоръчвал, ама това май беше в last.fm, не тук). Стилът им не мога да го определя, някаква смесица между арт, прогресив, алтърнатив и стоунър рок, както и ориенталски мотиви на моменти. Много са добри момчетата, жалко, че се разпаднаха.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts

Да, а Children of Bodom правят кавър. Много хора си мислят, че е тяхна песен след това :)

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Да, а Children of Bodom правят кавър. Много хора си мислят, че е тяхна песен след това :)

Не е кавър, а сплит издание на три групи, реализирано по кошмарен начин. Справка. Repent си е изцяло на Cryhavoc, и е част по-любимия ми първи техен албум (впрочем, някъде по дисковете си имам и нещо като трети, което така и не съм слушал, но съм дълбоко убеден, че не е на Cryhavoc).

И понеже стана дума за Children of Bodom, нека да спомена едни от най-успешните им последователи - Norther. На моменти ми допадат повече и от Бодомци. И не искам да отварям дума колко ме е яд, че Sentenced се разпаднаха преди да успея да ги видя на живо...
Posted Image

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Ъм... Кой период на Sentenced? :) Иначе сега може да се види новата група на вокала - "Poisonblack".

П.С. Това за "Repent" го четох някъде из ласт.фм така че може и да не ми е точна информацията :)

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Мда, Flogging Molly е една от групите, които ме накараха да се замисля дали да не се разходя до Малакаса. Отказах се от идеята де, но все пак ме е яд мъничко. :)
защото моят гарван е зелен

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
На мен COBHC са ми любимци :P кажи-речи всичките им песни са ми любими :rolleyes: напоследък не спирам да слушам In your face , но знаех че Repent е на Cryhavoc и всъщност и двата варианта ми допадат :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Kultur Shock \m/
The things one feels absolutely certain about are never true.

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Като стана дума за пънк Kylähullut (не са баш пънк, но това е друг въпрос) с песента си Kylähullut къртят :rolleyes:. В превод от фински- Селските идиоти... цък тук
Текста на песента е по-култов и от тях :P

Eriel

Eriel
  • Потребители
  • 73 posts
Bestest topic :dance:

Гледах Киске и мислех Place Vendome - с него и половината народ от Pink Cream 69, интересно е, лековато, в пъти по-добре сякаш от Supared. Но колко е ново и непознато..

Иначе най-рекламираната от мен група ще да е Chroming Rose - въпреки че до такава степен не са нови, че дори не съществуват вече.

И няма как без една наистина obscure шведска група - Treat; някак, ако Rainbow бяха решили да са metal heads, щеше да има значителна прилика :)
Haeleth under heofenum

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Двата албума на "Диптих" :) Ортодокси рулллз... :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users