Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Препоръчайте

• Please log in to reply
58 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

И няма как без една наистина obscure шведска група - Treat; някак, ако Rainbow бяха решили да са metal heads, щеше да има значителна прилика :)

Learn to Fly е all-time favorite! А Treat са ми такава мъка, че повече няма накъде - от 2002г. насам не съм в състояние да открия текста на тази песен, примерно. Камо ли пък да намеря дискография на групата. =) Но надеждата остава и ще продлъжавам да търся.

..и за да не съм съвсем в оfftopic ще си дам петте цента с:

Brazen Abbot
Posted Image

Групата е на Николо Коцев, в нея пее Joe Lynn Turner, а и Glenn Hughes се вясва отвреме навреме.. стила не мога да го определя, но няма една тяхна песен, която да не ми е влязла под кожата. И.. толкоз. :Р
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Brazen Abbot са нещо доста свежо на фона на всички групи, напъващи се да изкарат музика с лашкане на китарите о доварите и неистови опити на вокалите да си изповръщат червата пред микрофона. :yes: Стила им според мен е осъвременена версия на класическият хард рок - тежък, ритмичен, но в същото време с ясна мелодия и без инструментала да остави вокалиста на заден план. Бе много добро съчетание накратко, което не че е учудващо предвид имената в групата.

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Akira Takasaki, Kyoji Yamamoto - японски heavy metal (уж) китаристи. Тия в Замундата ме радват все повече. Качват уникални неща, които не могат да се намерят никъде другаде.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Ensemble Organum - френска група за въстановки на светска и църковна западна средновековна музика, главно акапелна. Навремето много мило ми подариха един техен диск с въстановка на тамплиерска литургия и сега го разпространявам във вид на мп3-ки по приятели.

http://www.last.fm/m...nsemble Organum

Ensemble Sarband - международна група, основана от българския музиколог и изпълнител Владимир Иванов през 80-те. Събират, разучават и изпълняват средновековни християнски, ислямски и сефарадски музикални произведения. Много са добри, наистина. Преди две години Владимир Иванов и две изълнителки от "Сарбанд" представиха в Археологическия музей проекта си "Vox Feminae". Това бяха християнски песнопения, предназначени за женски гласове, събрани от Сирия, Гърция и Швеция. Едната певица, дошла с Владимир Иванов беше Мириам Андерсен от Швеция - тя има и свои отделни проекти като "Kvasir's Blood", където изпълнява скандинавски християнски и въстановки на езически песнопения.

http://www.sarband.de/
http://ensemblesarba...abashmusic.com/

Османска музика. Мехтерски маршове, любовни песни, дервишки танци и други такива неща. Не е за всеки вкус, но е интересно.

http://www.youtube.c...feature=related

Нещо куриозно, което можем да слушаме с известно злорадство - турски марш в чест на Гази Осман паша, защитника на Плевен. Маршът, впрочем, не е лош.

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Garmarna - scandinavian folk

Kari Rueslatten - първата вокалистка на The 3rd and The Mortal. Гласът й е едно от главните влияния върху музиката на Nightwish. Самостоятелните й албуми обръщат повече към поп жанра, но трябва да се отбележи албумът "Spindelsinn", който се състои изцяло от норвежки традиционни песни.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Garmarna са пичове, мацката пее много яко, упражнявам си шведския като я слушам :Р
Препоръчвам също Hedningarna, пак скандинавски фолк.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Ghash

Ghash
  • Потребители
  • 22 posts
Ама защо само чужда музика?! Имаме си и български групи, които са не по - малко достойни от чуждите!

Пример: "ЕРИДАН" - пичовете правят невероятна музика стил Hard & Heavy. Имат както свои песни, така и правят кавъри на групи като Deep Purple, Whitesnake, Europe, DIO, Metallica, Rainbow, Iron Maiden, Judas Priest, Uriah Heep, както и една - две песни на Ozzy Osbourne, Pantera и Accept (Metal Heart). Наричаме вокала Българският Ковърдейл (от тук можете да си изведете изводи за това колко невероятно може да пее този човек!!!!!! :) ). Всеки път на участията става щур купон, всеки, когото съм водила на концерти на групата се е зарибявал здравата по тях. Момчетата дават всичко от себе си, свирят и пеят като змейове, заслужава си да ги видите. :)

Ето малко инфо за дати, на които ще свирят: (Всичко е в София): 14.06 - събота - Тукан, 21.06 - събота вечер клуб "Фенс". По - нататък ще казвам още дати ако има заинтересовани :) Впрочем, те често свирят и по мотосъбори. Както казват моторджиите - мотосъбор без ЕРИДАН не е истински мотосъбор :)

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
В една тема ставаше въпрос за групите с женски вокали, та веднага се сетих за Sinergy. Повечето им песни ми харесват, жалко само, че нов албум скоро няма да има... :geek: Кимбърли Гос има силен и красив глас. Ето и още за тях :)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
От българските групи - "Юлангело", "Ирфан" и "Исихия". И "Балканджи", разбира се. Като по мое мнение "Ирфан" и "Юлангело" са най-доброто.

Elf

Elf

Violet shadow

• Потребители
  • 8 posts
Аз препоръчвам едни швейцарци - Gotthard. Няма да съжалявате ;)

П.П. За мен "ново" звучи като "нещо след 80-те" :)
My God, it's full of stars!

petya

petya
  • Потребители
  • 2 posts

Garmarna са пичове, мацката пее много яко, упражнявам си шведския като я слушам :Р

Имам една касетка на Hedningarna. Питането ми е, къде да си намеря тяхна музика. Дисковете им струват около 40лева и ако въобще се доставят става за поне 1 месец. Много ми харесва музиката им, но...няма как да си я доставя :)
Препоръчвам разбира се Hedningarna.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Не знам, за жалост, аз имам отделни техни песни от една компилация с ирландска музика (пичът явно не е бил много наясно какво качва).

petya

petya
  • Потребители
  • 2 posts
И на две три песни ще се зарадвам, ако кажеш как да ги открия. А то и цялата компилация може да ми хареса :) , щом е ирландска музика и не е Lord Of The Dance.

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Ермм... цък

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Hedningarna
Благодаря за препоръката. Струваше си :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

Hedningarna
Благодаря за препоръката. Струваше си :)

Моля :) Благодаря за линковете ;)

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Posted Image

официален сайт
@ Encyclopaedia Metallum
@ Wikipedia

Датско-американска "мелодик прогресив пауър метъл банда". =))

Препоръчаха ми ги преди три дена като "подобрен Iced Earth" и не мога да спра да ги слушам. Доста свежи ми се струват, макар да не са нещо абсолютно уникално и ново.

P.S. Да отбележа, че мнението ми се базира главно на прослушвания на "Immortal".
P.P.S. А и първата песен, която ме грабна (и чух, всъщност :р), е A Beautiful Death. Само информативно. :P
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Имам една касетка на Hedningarna. Питането ми е, къде да си намеря тяхна музика. Дисковете им струват около 40лева и ако въобще се доставят става за поне 1 месец. Много ми харесва музиката им, но...няма как да си я доставя :)
Препоръчвам разбира се Hedningarna.

Имам няколко албума на Hedningarna - но предполагам, че си ги намерила вече. :))

Ха, Garmarna - не мога да повярвам, че имат нужда от препоръка (особено като "нещо ново и непознато"). :)) Щефан е много готин тип. Разменяме си майтапи и мнения за музика в ласт.фм :)) От последните ни приказки - мисля, че е дал дълга отпуска на Гармарна временно (или постоянно) и си се занимава с други неща.

Като сме на тема скандинавска съвременна фолк музика - препоръчвам също Gjallarhorn (обожавам Суветар и клипа е завинаги забит на маспеца ми), Ranarim, Varttina, Triakel, както и по-старите Groupa, и покрай тях Щефановото Hurdy Gurdy.
Тука някъде условно слагам и Maria Kalaniemi, и Luar Na Lubre, с които се запознах покрай горните.

Има и една невероятна датска група, които много обичам (покрай фенството на Питър Стийл навремето) - Sorten Muld - за съжаление вече не съществуват. Май в арменелос бях сложил разни линкове към мп3-та техни.

Всички изброени по-горе имам като музика и горещо препоръчвам, всички могат да бъдат открити и чути в маспеца (освен Sorten Muld). Ако някой се интересува - да ми драсне бележка.

Щях да пропусна и Loituma. Също страхотна група.

П.П. Покрай Loituma, които си пуснах сега, се сетих за кантеле, уникален инструмент, който обожавам, защото ми рисува скандинавската пустота със звуци - та оттам се сетих за NEST (Аслак Толонен), който горещо препоръчвам, може би най-красивата скандинавска кантеле музика, която въобще съм чувал. Емо го издава (Корвус Рекърдс) - и постоянно го питам кога ще го доведе в Бг, защото за мен TRAIL OF THE UNWARY беше един от най-красивите албуми за 2007 г.

П.П. 2: Покрай NEST и Аслак пък се сетих за едни други мои ОГРОМНЕЙШИ любимци AGALLOCH, и сплита им заедно - макар че те вършеят в едни други дебри любими.

Не е ли странно как хубавите работи са навързани като гердани. :)) В какъв малък свят живеем.

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts
Покрай разговора ми е Анар в ласт.фм да не забравя да препоръчам един от най- красивотворящите пианисти на света: Ludovico Einaudi.

Айде марш всички в маспеца да го чуете. :)) Има двама съвременни музиканти, които с употребата само на едни голи клавишни инструменти, ме мятат направо оттатък Ломидол - единия е Ейнауди, а другия Трент Резнър.

Особено препоръчвам последния му албум Divenire. Мног е подходящ за мотане по изгрев сред планината или за левитация, когато асансьорът не работи.

С Einaudi се сблъсках малко случайно покрай едни британски приятели, които ми препоръчаха да гледам THIS IS ENGLAND на Шейн Медоус.
Препоръчвам филма на всички между другото - доста реална и хубава история за това отгде идат скиновете в Англия и как са тръгнали, докато я докарат до сегашното си ниво. Прекрасна актьорска игра (вкл. онзи тип от Snatch) и абсолютно правдива история.

Та там саундтрака беше на Ейнаудии той участва с няколко неща от DIVENIRE. И да подчертая - музиката му няма нищо общо нито със ой, нито със ска или реге, но прекрасно рисува точните сцени от филма и се набива в главата за постоянно. Просто гениално решение на Медоус да покани Людовико.

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts
Кво да кажа, освен... няма, няма и изведнъж като се изсипят, и се чудя какво да слушам по напред. Хубавка година се очертава за моите уши!

След Моторхед и Металиса, още едни любимци OOMPH! изкъртиха мифките с новия си албум:

Ей го - OOMPH! - Monster (2008)

Posted Image

Която мифка остана в блока ми неизкъртена - тоя албум я отнесе. 2008 е годината на рифовете.

Тука му е мястото да препоръчам и една огромнейша моя любимост (той един чиляк французкий, де) с албума му от миналата година:

ALCEST

Posted Image

Alcest - Souvenirs D'un Autre Monde (паролата на зипа е www.mediaportal.ru)

И 6-те песни в тоя албум са невъобразимо прекрасни, но LES IRIS и TIR NAN OG се закатериха с пълна скорост нагоре към най-слушаните ми песни в ласт.фм
Alcest се описват от критиците (горкичките) като "post-black metal/atmospheric/shoegaze".
Не искам да ви обяснявам, че блек метал и шуугейз в обяснението на един албум е все едно да кажат на някой, че баща му е от Аляска, а майка му от Ангола. Пълна шашавост.
Кефя се на неща, които се изплъзват от всякакви категории. Единственото, което мога да кажа за тоя албум е КРАСОТИЩЕ!!! Горещо препоръчвам!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users