Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Елате на изложбата ми

• Please log in to reply
14 replies to this topic

светулка

светулка
  • Потребители
  • 51 posts
След толкова години в сянка, сега е момента който е любопитен - да ме хване натясно коя съм!:
В творчеството си човек се издава повече от обикновено.
Та:Приятели и врагове, добре дошли!: правя изложбичка на 9 февруари (другия вторник) от 18ч. в Културен Център Люлин
ако някой не може да се ориентира - да ми пише на лични - ще го упътя :)
Пускам нещо и за зарибяване:

Attached Files

Edited by светулка, 31 януари 2010 - 03:51 .

Започва Път от моя праг -
безкраен, ограден с трева...

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 264 posts

След толкова години в сянка, сега е момента който е любопитен - да ме хване натясно коя съм!:
В творчеството си човек се издава повече от обикновено.
Та:Приятели и врагове, добре дошли!: правя изложбичка на 9 февруари (другия вторник) от 18ч. в Културен Център Люлин
ако някой не може да се ориентира - да ми пише на лични - ще го упътя :)
Пускам нещо и за зарибяване:

/Да не беше вторник. Нямам тия два почивни дни да дойда до София. :unsure: /
Картини в картините...
Успех!!!

Edited by Pavlina, 03 февруари 2010 - 11:18 .

"По-добре да бъдеш малка светлинка, отколкото голяма сянка"

siyaina

siyaina
  • Потребители
  • 18 posts
Страхотно че ще имаш изложба,с удоволствие бих дошла ако имах възможност. Ще очаквам отзивите от другите, които се надявам, че ще я видят, много ми харесват картините ти!Posted Image Успех!!!Posted Image

Dobrina

Dobrina
  • Потребители
  • 64 posts
Като разглеждам тези картини,качени от Светулка в поканата за изложба, цялото ми същество ликува, защото сетивата ми се пленяват от вълшебните светове,които тя е разгърнала така, като на длан пред мен. Всичко изглежда като извикано от Гласа на Светлината... А накъде може да ме отведе този Глас, към какви още омайни ,неподозирани пространства?! Аз лично съм страшно любопитна да видя и в другите платна от изложбата . А тази картина " Вход към утрото" е много идейна и оригинална. Една птица сякаш донася утрото, зазоряването, надеждата ,които ще изгреят и ще победят сенките на нощта- късчето светлина,което ще погълне мрака. И как е намерен художественият израз на всичко това !!! Красиво и оригинално, без маниерничене! Всичко изглежда изнесено високо, високо... и ми се приисква неудържимо да полетя на крилете на тази небесна птица, където ме отведе нейният летеж. Събужда копнежа ми по Възвишеното, поканва ме за Полета ! Добре , че получаваме такива покани , инак сърцата ни ще остават все в пръстта.А това би било много , много жалко... Но да дочакаме 09.02. 2010 г. , когато ще видим още от Вълшебното! Само до ВТОРНИК!

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Доста любопитно изглеждат картините и на пръв (и малък) преглед ми харесват. Само въпросната вечер ли ще бъдат показвани?

32

bdk---rohan.jpg

светулка

светулка
  • Потребители
  • 51 posts
Благодаря за интереса!(И на мен си ми харесват!)
Изложбата ще продължи поне 2 седмици (повече не знам дали ще им я отпусна, че картините са на коприна и много поемат дима, а там се пуши).
Залата ще е отворена всеки делничен ден от 9 до 18ч.(не че очаквам някой да цъфне в 9). Самата администрация има канцелария в дъното на залата, така че ще я държат отворена.
Аз няма да стоя там ако нямам конкретни уговорки(засега имам за сряда по обяд - за приятели, които са заети във вторник, за по-нататък ... не знам).
Всъщност на самото откриване ще е тарапана и поетичния им клуб ще имат четене в началото, така че ако сте по-съзерцателни хора - вземете наистина да минете през деня, да си разглеждате на спокойствие - ще изпуснете само почерпката.
На 9-ти ще продължи поне до към 21 часа, може и повече, така че доста приятели ще дойдат след работа.
Пропуснах да уточня: изложбата не е самостоятелна - има още 2 авторки, но моето участие е най-голямо - с 20-тина картини, освен това аз я организирам. Другите две участват с маслена живопис.
Заглавието е "Преминаване през Световете"
Да си кажа и още нещо: Предупредила съм да не допускат снимки в залата без мое съгласие: ползвам си картините за сценични декори и в графичния дизайн - та да не си намирам нещата по чужди сайтове. (Ако на някой му затрябва текстура - да пита, може и даром да му дам ако заслужава)

Edited by светулка, 08 февруари 2010 - 10:40 .

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 264 posts
Чакаме снимки от изложбата :rolleyes:

Имам един хубав спомен от "Мери Попинз" - цяла глава си изкара с един художник в картината му. Беше стриктна, беше странна, беше вълшебница - и освен това умееше да се потопи в прекрасното така, че никой да не я бзпокои ;)

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Аз препоръчвам да отидете и да видите изложбата (на тези, които още не са го сторили). Казаха, че ще я има още около месец. Аз лично бих я посетил поне още веднъж. А и картините на другите две авторки също си заслужават. Тези на Тимеа поне за мен също бяха впечатляващи.

Edited by bdk, 12 февруари 2010 - 02:54 .

32

bdk---rohan.jpg

siyaina

siyaina
  • Потребители
  • 18 posts
Съгласна съм, че изложбата е хубаваPosted Image , наистина са прекрасни картините и на трите, има толкова много неща в тях които човек може да види. Направо потъваш докато ги гледаш, пренасяш се в друг свят. Картините на светулка са много приказно елфическиPosted Image , направо се влюбих в тях! Posted Image
Също така и тези на Снежана (мисля че се казваше) са уникални, те са с маслени бои и са много мистичниPosted Image
И аз ви препоръчвам горещо да посетите изложбата, може да съжалявате, ако не ги видитеPosted Image

Dobrina

Dobrina
  • Потребители
  • 64 posts

Аз препоръчвам да отидете и да видите изложбата (на тези, които още не са го сторили). Казаха, че ще я има още около месец. Аз лично бих я посетил поне още веднъж. А и картините на другите две авторки също си заслужават. Тези на Тимиа поне за мен също бяха впечатляващи.

А как виждаш ти картините на Светулка? Какво откриваш в тях ? Наистина много бих искала да разбера нещо по-конкретно като лични впечатления. Аз вече споделих някои от моите впечатления за определени платна . А и заглавията са много знакови според мен. Хващат същността на изобразеното и я назовават .

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 264 posts

Аз препоръчвам да отидете и да видите изложбата (на тези, които още не са го сторили). Казаха, че ще я има още около месец. Аз лично бих я посетил поне още веднъж. А и картините на другите две авторки също си заслужават. Тези на Тимеа поне за мен също бяха впечатляващи.

Дали ги има някъде в НЕТ-а?

светулка

светулка
  • Потребители
  • 51 posts
Леле! Разбихте ми сърцето! Изпописали сте форума, докато ме е нямало!
За тези, които не могат да дойдат - качила съм снимките на стената си във фейсбука: на Bistra Sirin

светулка

светулка
  • Потребители
  • 51 posts
http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Sofia-Bulgaria/Bistra-Sirin/327034445920?v=wall&ref=search

Edited by светулка, 04 март 2010 - 01:22 .

светулка

светулка
  • Потребители
  • 51 posts
От тази седмица и следващата изложбата ще гостува в Ловеч (без участието на Тимеа този път) - ако има фенове от региона и околността - може да дойдат да се видим. Откриването е на 20 май в 17,30ч. в Камерна зала на читалище Наука.

Edited by светулка, 16 май 2010 - 07:49 .

Earendil

Earendil
  • Потребители
  • 4 posts
Светулка, малко късно коментирам, но картините ти изглеждат страхотно :mellow:! Поздравявам те :D!
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users