Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

* Тест - фентъзи расата на вашия герой *

• Please log in to reply
53 replies to this topic

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
Това е тест. И нещо като книга-игра. Целта му е, като ви поставя в най-различни ситуации, според вашите отговори да оцени вашия характер и нагласа и накрая да ви каже каква фентъзи раса най-много ви подхожда (съгласно общоприетите схващания и с помощта на куп логически формули и оценъчна система).
Идеята да го създам възникна от зачестилите случаи, когато във връзка с ларп някой ме пита "Ами аз сега каква раса да играя". Нямам за цел да казвам на хората какво да играят - искам само да им дам ключ към собствените им желания.

Просто прочетете внимателно указанията и после се впуснете в историята. Посочвайте онези отговори, които най-много ви харесват, и избирайте онова, което най-много ви допада. Няма погрешни отговори.

За всички момичета - прекрасни дами, долу вляво има бутон "жена". Той ви отвежда към един леко прередактиран вариант на теста, в който обръщенията са в женски род, а два-три от въпросите са малко по-различни, за да се вземат предвид особеностите на пола.

Приятно четене!
Ще се радвам да споделите кой каква раса се е оказал.

Сваляне на теста ОТТУК.

За да отворите файла в архива, ви е необходим Microsoft Office Excel.
Първата публикация на теста е тук. Из темата има и някои разяснения за това как се образуват формулите, какви са възможните резултати и какво означават прословутите проценти.

Edited by gadina_prokleta, 16 юли 2010 - 07:29 .

Bright%20Future%20banner.png

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts
Човек Рицар, добро--->зло 47%(доброто или злото е 47%?), демонска кръв 30%, титанска 27%.

П.С. Моим ли си го качим на блогО?
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

plambeto

plambeto
  • Потребители
  • 79 posts
И аз излязах човек Рицар добро->зло 37 % демонска кръв 10 , титанска 23 :)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
А няма ли начин да не е на Ексел?

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Гадинч, това с "особеностите на пола" е сексистко! :teethqhq:

А сериозно - моят въпрос е същият като на Драконоубиеца. На тази машина нямам Ексел (щото е сбозясана), а ме мързи да го свалям. :/
(И изобщо нямам Офис, ползвам само Атлантис вместо Уърд.)

Edit: Нищо де, сложих един. Чакай да видим какъв ще е резултатът...
защото моят гарван е зелен

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Аз съм Горски Елф (хммм?) Добро - зло 31% (ама това щото казах че искам да прекарам афтърлайфа си в мързел и веселие :D ) Демонска и титанска кръв по 13%
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

(И изобщо нямам Офис, ползвам само Атлантис вместо Уърд.)

+1!
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Аз лепнах набързо един Оупън Офис. =)

Човек съм си, рицар

Добро -> зло: 37 %

Демонска кръв: 27 %

Титанска кръв: 17 %

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз пък го подкарах на супер-дупер Ексела ми за Мак. С грозната иконка.
Оказа се, че съм Покварен елф, и се оказа чак в края, когато реших да взема проклетата Книга на тайните. След като цял тест бях горски елф, краят ми се стори прецакващ и несправедлив, но предполагам това се случва, когато в последния си избор се изплъзваш от правилната пътека :Р Ставаш покварен!

добро -> зло : 22%
демонска -> 37%
титанска -> 13%
.. каквото и да означава това.
The main thing in life is to know your own mind.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ще взема да се пробвам и на "мъжкия" тест, да видим ще има ли разлика. :rolleyes:

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
Че сте готиниии!... Тия, които познавам от вас, съвсем си пасват :Р

Може да бъде свободно разпространяван, стига да не се променя съдържанието без мое съгласие :thumb:

Трябва си Ексел, понеже тестът е тъпкан с формули, по които се самозадвижва. Става и под Опън Офис да се отвори, само дето се разместват нещо кутийките с текста.

Страйдър, за особеностите на пола - яко сексистко е даже! Обаче, да ти кажа, той е съвсем демократично сексистки, включително по отношение на мъжете - от женска гледна точка ;)

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Нищо не се размества, Гадинч, при мен си е съвсем наред с Оупъна. :)

Отивам да решавам "мъжкия". Да се вземе под внимание, моля, че пия трета бира. :teethqhq:

Edit: Според него съм горски елф, добро → зло: 26 %, демонска кръв: 23 %, титанска кръв: 10 %.

Човекът ми пасва повече, смятам, даже и след третата бира. :lol:

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Много забавно :)

Почнах като благороден елф (не обичам да припирам като ставам от сън), лека-полека станах горски, а като опряха нещата до пазарлък в магазинчето, станах човек-рицар. Бях си рицар, при все че процентите ми спадаха постепенно, до момента, в който реших да подпаля отдалеч дървото с бесилките (интелигентно решение, струва ми се). Оттам до края все си бях горски... но нямаше партизани и жандармерия за гонене.

Горски елф,
добро/зло 31% (каквото и да значи),
демонската и титанската кръв са ми по 23 %.

Това много лошо ли е?

Едит:
ако бях жена, пак щях да съм от горските елфи според теста :) Добро/зло 27%, демонска кръв 20%, титанска 17%. Пак имаше колебания за благородство и рицарство, ама кратки. Това с подпалването на Дървото на обесените наистина е адски добра идея!

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Гад, аз защо съм с най-малко кръв от всички? :cry: Знам си аз, че на приключение ще бъда затрита първа...
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Човек Рицар - Добро->Зло = 48%
Демон - 20%
Титан - 23%
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
Хих, костенурче, никой не би посмял да закачи сладко и мило животинче като теб : ))
Дали ще направиш теста като мъж, или като жена, Менедел, разликата може да опре само до два въпроса, ако си спомням правилно. И в съответстващите им точки. Иначе не е супер важно, защото няма отговори, които с твърда референция директно да отвеждат до конкретна раса - напротив, точките се натрупват и сумират и колкото повече отговаряш, толкова повече се доближаваш до "истината".

Да отговоря сега на някои въпроси и да издам туй-онуй.
- Основните раси са елф, човек и орк (в зависимост от процента злина, с по два подвида всяка раса).
- Ако сте отговорили на определен брой въпроси по определен начин, вашият процент "демонска кръв" ще се вдига и ако достигне определена граница, тестът ще ви прехвърли към демонския ред раси - тъмен елф, вампир, демон (в зависимост от процента злина, с по два подвида всяка раса).
- Ако сте отговорили на определен брой въпроси по ДРУГ определен начин, вашият процент "титанска кръв" ще се вдига и ако достигне определена граница, тестът ще ви прехвърли към титанския ред раси - полуръст, джудже, гоблин и ент, великан, трол (в зависимост от процента злина и декларираните ръст и тегло, с по два подвида всяка раса).
- Ръстът и теглото имат значение само като контролен критерий за "титанския" ред раси, и то само за да се погрижат Самознай да не се окаже великан или пък Ар - джудже.
- Конкретните оценъчни критерии са сложни и се задвижват от две-три дузини дълги логически формули. Все пак не са идеални и ако тръгнете да се заяждате, ще почнете да спорите "ама защо този отговор е за джудже, като еди-кой си пасва повече". Може би - донякъде е субективно. В своя защита искам да кажа, че докато писах историята, към всеки въпрос си мислех как би постъпил конкретен ларпър с характерен расов роулплей. Като такива прототипи мога да посоча себе си (покварен елф, вампир), Орк (орк, демон), Зайо (елф), Туули (орк), Ферос (тъмен елф), Пацо (джудже, варварин), Шадоуа (великан), Моро (вампир) и кой знае колко още народ, за които съм си мислил на заден план...

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ама, Маноле, не е честно. Ако се правиш на кавалер с някоя заблудена в гората девойка, значи си елф. Пък ако си сама жена в гората и гледаш подозрително на някакъв тип, дето иде насреща - ушите ти се заоблят моментално. :lol:

А сериозно, много е забавно. Благодарим, Гадинч. :)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Абе ако си сама жена с четири-пет оръжия по себе си, може би пък няма на какво толкова да гледаш с подозрение :) По-скоро теб трябва да те гледат така.

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
"Безчестен вампир" 56%, 43 промила "демонска" кръв и 7 "титанска".
Ама че отрепка... :glare:

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Хах, Archibald, ужасно. А иначе може ли да питам колко близо е поквареният елф до вампира? Да знам доколко трябва да си променям приоритетите..
The main thing in life is to know your own mind.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users