Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Как избрахте псевдонима си?

• Please log in to reply
109 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Въпреки че е очевидно защо някои потребители (като Кемендил и Мелиндор, например :Р) са избрали никовете си такива, каквито са, на мен все пак ми е интересно да прочета историите на другите.

Е, как се случи така, че решихте да се регистрирате точно по този начин?

За да дам принос, ще споделя историята покрай мен, която включва препрочитане на "Силмарилион" до 3-4 часа на една лятна утрин и ровене както в неговия речник, така и в този към "Недовършени предания". Бях си направил списък от подходящи съставки, които в последствие свързвах в "никове". :Р Няма да излъжа като кажа, че повечето бяха доста високопарни. Но така или иначе някак не се виждах след определен период от време в състояние, в което да кажа: "здрасти, аз съм Канноеленлах (Повелител на Звездния пламък)". :mellow: :D
Така или иначе с мисъл, устремена към бъдещето и с поглед, впит в настоящето (и в "Силмарилион") усетих, че този ник е моят ник. И от 2004г. си карам все така..

А вашата история каква е?
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Aelin

Aelin

Snow White

• Потребители
  • 66 posts
Това с препрочитането на Силмарилион по малките часове, ровичкане в речници, съставяне на подходящи имена и списъци и аз го преживях. ^^ Но накрая реших да е просто някоя красива елфическа дума, значеща нещо също красиво. Спрях се на "гора" и "езеро", съответно Ерин и Аелин. И си се подвизавам с тях из интернет пространството. ^^
A present from down below
Spreading joy with a "Howdy-Ho!"
He's seen the love inside of you
`Cause he's a piece of poo

Kixo

Kixo

Нещо

• Потребители
  • 128 posts
Моя е случайна комбинация от букви.Един ден(не помня вече кога беше)реших да спра да ползвам модИерни никове и да си измисля някой простичък и оригинален ник и...ейго дей го :)
Ashton Kutcher killed my cat!

nifo

nifo

Жив Труп

• Потребители
  • 164 posts
Акроним е. Който познае от какво - печели точка :) Ползвам го от 7-8 години.
Diakaos s' epithimo

deneris_targariqn

deneris_targariqn
  • Потребители
  • 73 posts
Ми, относно nifo - info? или нинфоман? :) както и да е.

Когато попаднах във форума беше относно "Огън и лед" на Д.Р.Р. Мартин.
Един от типажите му се казва Денерис Таргариян....Не е завладяващ и л\бим типаж,
но за сметка на това името й е звучно.
Та така се подвизавам вместо , като Мелина-Елина , като Денерис Таргатиян :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Въпреки че е очевидно защо някои потребители (като Кемендил и Мелиндор, например :Р) са избрали никовете си такива, каквито са, на мен все пак ми е интересно да прочета историите на другите.

Тъкмо си мислех как не ми се обяснява за хиляден път защо никът ми е Vaskes, се сетих, че тук никът ми е Кемендил :lol: После се сетих, че колкото и просто да е все пак и това не ми се обяснява. И ето, че си ми го спестил :P

Ми, относно nifo - info? или нинфоман? :) както и да е.

Акроним е съкращение от първите букви на няколко думи. Това за което ти говориш (nifo - info) е анаграма ;)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Денерис, всъщност, е ТаргариЕн ;) освен ако на английски изрично не е казано, че е с "Я" ;) Щото съм склонен и това да вярвам, тъй като доста несоътветствия имаше в книжките. Явно различните преводачи по разчличенначин транскрибират имената(така ли е думата?!) Сега ми идва асоциативно Девън и Деван - сина на Давос.

А за моя ник... от стихче идва, както предполагам се сещате ;)

Леголас Зеленолист, рожба на горите,
радостно до днес живя. Бягай от вълните!
Ако чуеш да крещят чайки над морето,
няма да намери мир в лес зелен сърцето.

и на английски:

Legolas Greenleaf long under tree
In joy thou hast lived. Beware of the Sea!
If thou hearest the cry of the gull on the shore,
Thy heart shall then rest in the forest no more.

май най-вече, защото това се отнася за мене с изключителна сила. Аз съм си горско чедо, но Морето... еех... :blush: :wub:

deneris_targariqn

deneris_targariqn
  • Потребители
  • 73 posts
Ха-хаха... Кемендил, остави хората да имат свои прочит на нещата :) Относно ТаргариЕн имах 3та и 4та част на книгите но дадох 4та на приятелка.....,която чете много бавно.
Наложи се да я чета он-лайн и ми се е запаметило с "Я", но и да не е..... по- добре звучи с "Я"

п.с. Ако и 5 част на книгата е олкова ......скучна, като 4та обявявам възстание на батко Мартин!!!

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Денерис, определено е правилно да се пише и произнася Таргариен. Изписва се Daenerys Targaryen. Не знам откъде въобще ти е хрумнало, че се пише с я. И между другото, да използваш името на персонаж, който не ти е любим, само защото звучало добре, е... хм. Няма да се изказвам.

Моя ник идва от името ми и е такъв единствено защото го измислих на около дванайсетгодишна възраст, когато нямах особено развито въображение, и после не ми се занимаваше да го сменям :rolleyes: А има и един друг момент - смятах за доста... нескромно и неподходящо, както и изключително претенциозно, едно 13-14 годишно момиченце, каквото бях когато влязох тук за пръв път, да използва името на някоя принцеса или кралица от книга. Затова предпочетох да си остана с по-простичкия ник, с който вече бях свикнала от други форуми. Но в последните години започнах да се пиша Lyanna Stark или Morgaine в повечето форуми и сайтове.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

deneris_targariqn

deneris_targariqn
  • Потребители
  • 73 posts
Явно "Калинка" не чете хубаво постовете.....аз се обосновах. !!!!
Чети по- хубаво , Кака!!
Та не разбах, защо толкова ви еня дали е с "е" или с "я"
нали това е моят ник?.... или не е....ако искам ще го напиша с "Ф"
ТаргариФан
Това , че съм взела нечие име и , че се пиша с него не е критерии....
и ми харесва да е с "я",
а когато вземете някаква заплата и с нея не си платите наема, а си вземете литература...и я заемете на авер
, а после не ви я върнат и четете от нета...тогава ми кажете кои как се казва
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А защо се казвам Денерис ТаргатиЯн? Вземете прочетете "Човешки(те) възпиятия"
А не ми се правете кой как и кой инак......а дали с "Е" или с "Я" боли' ме . http://picbg.net/u/1.../7407/67935.jpg

а и не забрадяите ,че това е форум, а не кой бяга най- бързо на 100 метра.
Вземете пораснете!

С обич. Визар

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Денерис, защо се палиш толкова? Смяташ ли, че е редно една пораснала, работеща жена да се пали като детенце заради простичка забележка във форум? Лично мен не ме интересува особено кой с какъв ник е, но не мога да не се подразня, когато видя някоя да използва името на една от любимите ми героини, погрешно написано, заявявайки, че не я смятала за "завладяващ и любим типаж", а просто името звучало добре.
Впрочем, рисуваш прекрасно. Ако започнеш и да си пишеш постовете така, цена няма да имаш.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

Денерис, защо се палиш толкова?

Кръвта на дракона, все пак :rolleyes: . Ако беше Старк щеше да изгледа лошо-навъсено изпод желязната корона и да насъска някое вълчище ;)

Закнафейн

Закнафейн

Телепатично зомби

• Потребители
  • 209 posts
Ами този мой ник е стандартен - герой от книга :) В случая - от романите на Салваторе, но използвам този псевдоним само тук. По принцип напоследък предпочитам да ползвам ZaknazaaR, което си е комбинация м/y старите, защото вече ми е беше писнало да обяснявам, че zhar не е нито "жар", нито "цар", ни "звяр", "захар", "зхар" , "знахар" и тн.

New Beta 2.1 starts this Saturday(03.05.2008) at 18:00 GMT. Join us ! :)

- Имам един познат - каза Едик, - който твърди, че човекът бил само междинно звено, необходимо от природата,
за да създаде венеца на творчеството : чаша коняк с резен лимон.
~А. и Б. Стругацки

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

Денерис, защо се палиш толкова?

Кръвта на дракона, все пак :rolleyes: . Ако беше Старк щеше да изгледа лошо-навъсено изпод желязната корона и да насъска някое вълчище ;)

Ааа, ясно защо влизаме в конфликти с нея :tooth: Аз по другите форуми съм Старк, тя е Таргариен... лед и огън. :D

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
На мен Таргариян ми звучи по-добре от Таргариен. :huh:

Все едно, стига караници, темата е по-интересна от имена от книгите на Дж. Мартин. :P (Факт.)
Предлагам (след като споделите историите около никовете си :р) да си кажете дали е имало период, в който ви се е искало просто да замените псевдонима си. Повдигам въпроса, защото помня заветния ден, в който, благодарение на Strider, разбрах, че онова бароково ( :lol: ) Канноеленлах не е граматически правилно и значението може да се предаде с далеч по-простичкото.. Елнахир. :)
Тогава ме обзе изгарящото желание да помоля Закнафейн да ми смени ника, обаче не се реших - нямаше да бъде моето си, нали се сещате.. : )) И така, за добро или зло (или за без значение :р) си останах АнарНирнает.

Продължавайте да споделяте историите си, моля. :]
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

Предлагам (след като споделите историите около никовете си :р) да си кажете дали е имало период, в който ви се е искало просто да замените псевдонима си.

А-ха. Постоянно имам такива периоди. Но винаги се чудя, чудя, и накрая не решавам нищо и си оставам със стария ник. В стария форум имах намерение да си сменя ника на Lyanna Stark, но така и не го осъществих, и още не съм сигурна дали искам.

П.П. За името - въпрос на мнение, на мен Таргариен ми звучи сто пъти по добре. Освен това принципно се дразня на подобни грешки спрямо имена от книги. В смисъл, все едно някой да напише Аракорн вместо Арагорн... Ама айде наистина да приключим тази дискусия, защото изобщо не е по темата.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Sa'amfira

Sa'amfira

The Courtisan

• Потребители
  • 23 posts

"Единствената жена там не беше продумала,само седеше и наблюдаваше. Лиас я изгледа внимателно и преценяващо... Косата й беше къса,повдигната на иглички отзад,а предните й кичури стигаха до белите й рамене. Оранжевия й цвят придаваше странен оттенък на светло-кафявите й очи. Корсетът беше черен и разкриваше доста от бюста й. Полата й бе къса,черна и също щедро предлагаща красива гледка. Краката й бяха боси и оплетени с черни ленти...На Съвета присъстваше една от Черните Куртизанки,Вестоносците на Смъртта,Пазителките на Живота,Носителките на Духа,Войните на Любовта...Са'амфира..."

Това е откъсче от моята книга.Пиша се така вече три години...Не знам защо,но реших че щом ще се описвам в книга толкова достоверно трябва да свикна с начина на произнасяне и писане.И най-накрая стана част от мен и сме неразделни!Всички ме знаят като Са'амфира и даже има хора който се обръщат към мен с това име,въпреки че знаят др-о ми.Иначе други имена които ползвам-Кизе Иста(по магическите въпроси),Нея(по военните дела)...

Избягвам да взимам имена от книги(е,освен моята :tooth: )точно за да не се получават гадни изцепки като това с Денерис Таргариян-ама защо точно този,ма не приличаш на него/нея,не се пише така и тн.Всеки се пише както иска,нали?!Аз лично,пЪк,не разбирам хората които се подвизават под имена като:Арагорн,Арвен,Гандалф,Денерис,Моарейн тн....Трябва да си приличат адски много с тези герои(визия и характер),за да ползват това име...Кой от вас може да каже(визирам само тези с такива ник-ове)някаква по-основателна причина от:Ми звучи ми много хубаво,обичам героя,красив/а е...тн
Нищо лично,просто ми писна навсякъде да гледам някви такива изцепки <_< :bash:
Where does the wild heart go?
It goes looking for freedom,
for the sheer force of love,
for the joy of a song!
It goes on its way
through rain and storms!!!
http://thefortress.bestphpbb3.com/index.php

Estel

Estel

Edain

• Потребители
  • 352 posts
@Sa'amfira
Не мислиш ,че е доста силно казано това с оприличаването на някой с герой ?Аз поне не съм съгласен,че човек трябва да си прилича външно или вътрешно с героя чието име използва за ник.Като аргументи ще приложа ,че ако външно някой се опита да наподоби някой герой ,най-малкото ще го вземат за доста ексцентричен-дори да не кажем луд !Да си приличаш вътрешно с някой герой може да има известни прилика до една или друга степен,но все пак геройте са измислени от хора и колкото и майсторско да е направено и написано мисля че винаги ще имаш пропуски.Поне за мен хората който използват име на герой-главен или второстепенен-просто се кефят на героя и на това което той прави.
Когато се регистрирах тук,ако тогава бях прочел поне малко от "Меча на истината" ника ми може би щеше да е Зедикус З'ул Зорандер.Но това е друга тема.

Сега по темата.Когато за първи път влезнах и реших да се регистрирам просто се сетих за Арагорн-като един от любимите ми персонажи.Но все пак не исках да използвам ник "Арагорн",защото мислех че вече си имате :tooth: и за това реших да използвам първото му име "Естел"-което ще рече Надежда.Освен това ми харесва много ми харесва това което казва майка му Ónen i-Estel Edain,Ú-chebin Estel anim.
Ónen i-Estel Edain,Ú-chebin Estel anim.

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Има две версии кратката е че съм с пилешки мозък :tooth:, дългата е...доста дълга, но ще се опитам да обясня.
Когато дойде моментът да се регистрирам просто...забих. Нищо не ми идваше на ум, а не исках да използвам стария си ник. Мислех си какви ли не имена и свързани с толкинови герои и с други литературни образи( вкл. Аря Старк) и мой героини, но нищо не ми се вида подходящо. А и ми се щеше като никога да съм оригинална. И така, скърцах си със зъби и отидох да си правя чай. Докато ровех в шафа дръпнах нещо и една дузина кутии кафе и чай ми се изсипаха отгоре. Докато ги събирах и се подсмивах, защото такива бели непрекъснато ми се случват, се размислих по въпроса, че обикновено в критични ситуации, или някой като падне, или като се счупи нещо, изобщо като стане някоя беля първата ми реакция е да се разсмея( за което обикновено си го отнасям). А по това време четях "Да убиеш присмехулник" . Присмехулникът не е моето животно( вълкът е), но за момента ми се видя подходящо, а и до сега не мога да измисля нещо по- добро. Сега като го написах ми се вижда доста тъпо и съжалявам, но страдам от липса на идеи. А и вече си свикнах и даже започна да ми харесва да ми викат "Присмехулниче" :blush:
Не знам дали успях да го разкажа както трябва ама...

Posted Image
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Даеделвен

Даеделвен
  • Потребители
  • 21 posts
Преди години играхме Ендивал ( опитвахме се) и аз се порових из речника в Силмарилион. Когато се регистрирах тук, си спомних името на героя ми и така реших да го използвам.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users