Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Любимите измислени светове

• Please log in to reply
42 replies to this topic

N.M.

N.M.
  • Потребители
  • 3 posts
Хогуортс! Всичко там е толкова красиво, толкова необикновенно... Изглежда перфектно! И дори самото пътуване с Хогуортс Експрес, влак пълен с деца, влак минаващ през цяла Англия, която ти разкрива толкова красиви гледки...

Също така бих искала да се върна назад във времето, може би в 18-19 век. Не за друго, ами защото хората по онова време са оценявали това, което имат, ценностите им не са били смартфона и суприте, а семейството, приятелите. Оценявали са книгите, изкуството, музика, за разлика от сега...

Mindscape

Mindscape
  • Потребители
  • 14 posts

Страхотна тема! :)

На първо място аз лично слагам света на "Хиперион". Ахх... Farcaster вселената, където човек може само с няколко крачки да посети множество светове. Удивително! :)

Средната земя, естествено. Най-вече земите на елфите - Имладрис, Лориен, Дориат :)

Светът на диска - комичен, шантав, разнообразен и многоцветен. Страхотно въображение има Пратчет. :)

Землемория на Урсула Ле Гуйн.

Дюн :) Пустинната планета Аракис и свободните, ехх...

Много други мога още да спомена, но мисля, че това са ми определено фаворитите! :))

“My imagination makes me human and makes me a fool; it gives me all the world and exiles me from it.”
― Ursula K. Le Guin

molly69

molly69
  • Потребители
  • 2 posts

"Пленникът" има и продължение, наречено "Войната на вампирите". =)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users