Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

"Сивият път"

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts

Мисля, че тук е най-точното място да попитам за читателски впечатления.

Успяхте ли да прочетете "Сивият път" и "Забравени сказания"? Чакам откровени оценки.

Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Някои вече четат, даже със снимки се похвалиха :) 

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Май ще повлека крак...

Естествено, че посегнах към "Забравени сказания"!  :boogie1qw:

Едва когато разгледах самата книга осъзнах, че Нарви всъщност поема доста голям риск, посягайки към Средната Земя, защото определено имам впечатление почитателите на Толкин да са взискателни хора. Да видим дали приемът ще е радушен.  :geek:

Четох с много голямо удоволствие. Интересно, всичко "лъхаше" на историите от "Недовършени предания" и "Силмарилион", но и за момент не загубих убеждението, че чета текст именно от Любо Николов.

Посмях се добре ( -Тук е тъмно като в рог - прошепна Анди. - Имаш ли свещ? / - Нямам - призна Рони. - Изядох я.), на моменти даже си казвах "А, така ли било!"; въобще допадна ми как Нарви е "подредил" историите спрямо познатите вече сюжети. Мисля че най-много харесах историята на Нарсил. 

Не мисля, че бих оценил нещо като наистина негативно. Най-малко ме впечатли "Черният Вестоносец", не защото е слаб разказ, а защото не открих някакъв особен мотив в него. Честно казано, седеше ми малко като "black token"...  :teethqhq:

Открих, че тъй като повечето разкази са писани от първо лице, по някаква причина харадецът Амад и кралят на Минас Тирит се изразяват горе-долу по същия начин... Да допуснем, че може би това е в резултат преразказа на Кралския Легендариус.  :thumb:

Илюстрациите и въобще оформлението са доста приятни, ако бяха малко по-сериозни може би щяха да развалят комичните моменти (а пък и така са си чудесни).

Определено ще си я чета пак, и то с удоволствие. Следва - "Сивият Път".

I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Леле, как съм пропуснала темата!  :blink: (Благодаря, Жоре!)

Някои вече четат, даже със снимки се похвалиха :)

Не се стърпях.  :blush:

Нищо не давам, докато не си получа автографа на по бира и лула. :)

защото моят гарван е зелен

Erinion Gil-Galad

Erinion Gil-Galad
  • Потребители
  • 42 posts

Хмм, аз онзи ден се сдобих с книжките! Все още не ми е останало време да седна да ги прочета, но се чудя как мога и аз да сдобия с автограф - на премиерата на книгата във вторник, ако успея да отскоча дали ще може?

"The doom lies in yourself not in your name" - The Children of Hurin 

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

Благодаря за страхотния автограф, Нарви! Откриването днес ме заинтригува, а Сивият път доста ме грабна засега (макар че съм още на първите няколко страници), ще пиша отново със следващи впечатления като имам повече време. Успех!

Edited by proudfoot.underhill, 16 декември 2014 - 10:59 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

На Феста дойдох чак след четенето на разказа за Берутиел, а още не съм прегледал собствените си екземпляри. Разбира се, всичко това е ерес :) Но е приятно за четене, няма спор. 

Преди доста време изслушах Нарви да чете "Ямата", един според мен чудесен къс разказ. Може би го има и някъде из форума. Наистина прекрасен разказ, макар че за мен продължава да е любопитно дали немският ефрейтор по това време е бил при същата отсечка на Сома. 

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

Прочетох няколко глави от Сивият път; историята е интересна, макар че имам някои критики, но те са по-скоро въпрос на личен вкус и виждания. Но няма сега да ги формулирам, нека други се изкажат. А и не искам да спойлвам :)

Edited by proudfoot.underhill, 23 декември 2014 - 01:19 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users